Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada egitim ve okullar hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Pata Kata

Mesaj gönderen Pata Kata » Pzr Ağu 21, 2016 10:56 pm

Ben 12.sinifa geciyorum bu sene ve amacim almanyada bilgisayar muhendisligi okumak munihten sonra en iyi bilgisayar muhendisligi egitimi nerde verilir ?

Ve almancam suan 0 bu bir sene icersinde a2 cekmeyi dusunuyorum daha sonra ordan sartli kabul alip bir yil universitenin dil okuluna gitmeyi. Boyle birsey mumkun mu ?

Ve ortalamam 83 olucak buyuk ihtimal bu yeterlimidir ? Bu nc sisteminde okul ortalamasinin bir etkisi yokmu ? Yani formulde 300 puanla bile 3 cikiyor sonuc

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Pzr Ağu 21, 2016 11:58 pm

Sartli kabuller okuldan okula degisebiliyor.
yani okul hic almanca bilmiyorsan sana kabul vermeyebilir.
Dedigin mumkun fakat her universite icin gecerli degil.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

MERAM

Mesaj gönderen MERAM » Pzt Ağu 22, 2016 12:12 am

okul not ortalamanin bir onemi yok Almanya\' ya gelirken . Sadece universite kazandi belgesi yeterli olacaktir . Universite ayrimi yapman gerektigini dusunmuyorum. Almanya da muhendislik her turlu iyi olacaktir fakat Munih ,Berlin gibi yerlerden uzak durmani oneririm cok cok zor oldugu soyleniyor. Sartli kabul a2 belgesiyle sinirli universiteler seni kabul edecektir belki 5 tane bile bulamayabilirsin . En az b1 olmasi gerekiyor secenekleri arttirmak istiyorsan. Bir de her universitenin dil kursu yok onu iyi arastirmak lazim . Ben kendi universitemi onerebilirim burda b1 den baslamistim sonra da Elektrotechnik muhendisligine basladim 3 uncu semester im bitiyor .(Bergische Uni Wuppertal). Dil kursu hakkin 1,5 yilla sinirli yoksa sikintilar cikabiliyor . Almanya ya yuzde yuz kararliysan universite sinavina odaklanmak yerine almancaya yuklen derim . Cunku universite siralaman vs hicbisey burdaki sonucu etkilemeyecek . Sadece dikkat etmen gereken sey herhangi bir universiteyi kazanmis oldugunun belgesi hepsi bu :)

Pata Kata

Mesaj gönderen Pata Kata » Pzt Ağu 22, 2016 12:21 am

[quote]Serhan_ tarafindan yazilan metin:

Sartli kabuller okuldan okula degisebiliyor.
yani okul hic almanca bilmiyorsan sana kabul vermeyebilir.
Dedigin mumkun fakat her universite icin gecerli degil.[/quote]

Humboldt-Universitaet zu Berlin

Hocam bu universite bilgisayar muhendisligi icin qs ranking de munichden sonra ikinci sirada geliyor siz ne dersiniz bilgisayar muhendisligi icin iyi okul mudur ? Ve a2 seviyesi yeterli olurmu sonra oraya gidip dil egitimi alacagim

Pata Kata

Mesaj gönderen Pata Kata » Pzt Ağu 22, 2016 12:22 am

[quote]MERAM tarafindan yazilan metin:

okul not ortalamanin bir onemi yok Almanya\' ya gelirken . Sadece universite kazandi belgesi yeterli olacaktir . Universite ayrimi yapman gerektigini dusunmuyorum. Almanya da muhendislik her turlu iyi olacaktir fakat Munih ,Berlin gibi yerlerden uzak durmani oneririm cok cok zor oldugu soyleniyor. Sartli kabul a2 belgesiyle sinirli universiteler seni kabul edecektir belki 5 tane bile bulamayabilirsin . En az b1 olmasi gerekiyor secenekleri arttirmak istiyorsan. Bir de her universitenin dil kursu yok onu iyi arastirmak lazim . Ben kendi universitemi onerebilirim burda b1 den baslamistim sonra da Elektrotechnik muhendisligine basladim 3 uncu semester im bitiyor .(Bergische Uni Wuppertal). Dil kursu hakkin 1,5 yilla sinirli yoksa sikintilar cikabiliyor . Almanya ya yuzde yuz kararliysan universite sinavina odaklanmak yerine almancaya yuklen derim . Cunku universite siralaman vs hicbisey burdaki sonucu etkilemeyecek . Sadece dikkat etmen gereken sey herhangi bir universiteyi kazanmis oldugunun belgesi hepsi bu :)[/quote]

Acikcasi hocam neden puan gerekli degilki ? Nc olayi var

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Pzt Ağu 22, 2016 12:36 am

Neden NC oldugunu Alman makamlarina sormlisin dostum:)