Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

uni yurt

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
xstern

uni yurt

Mesaj gönderen xstern » Cum Ağu 07, 2009 5:06 pm

selamlar,

daha postayla kabul belgesi gelmeden (mail ile kabul geldi ama) uninin yurtlarina basvursak kabul ederler mi??

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

uni yurt

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 07, 2009 10:42 pm

ederler..

Alper Ayer

uni yurt

Mesaj gönderen Alper Ayer » Cmt Ağu 08, 2009 11:20 am

NASIL BASVURCAZ BEN BI ONU COZEMEDIM :)

xstern

uni yurt

Mesaj gönderen xstern » Pzr Ağu 09, 2009 4:05 pm

ilgili uninin studentenwerk sitesinden yurtlara basvuruluo...

xstern

uni yurt

Mesaj gönderen xstern » Cmt Ağu 15, 2009 3:53 pm

yurt basvurularinda en uygun zaman hangisi daha sansli olmak bakimindan? onlarin yurt basvurularini degerlendirmeye aldigi belli bir tarih var mi? yoksa sadece bos bir oda oldugunda mi haber veriyolar? bir de mezun olan ogrencilerin artik yurtlardan cikmaya baslamasi da bu aylarda daha yogun mu olur? boylece daha fazla oda bosalmis olur?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

uni yurt

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ağu 16, 2009 12:52 am

yurt basvurularinda belli bir donem yok.. her an basvuruyu yapabilirsin.. basvuru yapanlar arasinda bekleme sirasi oluyor, bosalanlara basvuru yapanlari sirasiyla yerlestiriyorlar.. ama semester sonlarinda cok yer acilir ozellikle eylul ayi sonu gibi.. kabul cikmadan bile basvuru yapin derim ben..

xstern

uni yurt

Mesaj gönderen xstern » Pzr Ağu 16, 2009 3:45 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
yurt basvurularinda belli bir donem yok.. her an basvuruyu yapabilirsin.. basvuru yapanlar arasinda bekleme sirasi oluyor, bosalanlara basvuru yapanlari sirasiyla yerlestiriyorlar.. ama semester sonlarinda cok yer acilir ozellikle eylul ayi sonu gibi.. kabul cikmadan bile basvuru yapin derim ben..[/quote]

iste o yerlestime ne zaman yapilir diye merak ediyorum. ve de yerlestirildigimizi mail yoluyla mi bilidiriyorlar??

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

uni yurt

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ağu 16, 2009 6:01 pm

iste bos yer oldugu zaman siraya gore diyorum.. maille veya tel veya postayla bildiriyorlar..

xstern

uni yurt

Mesaj gönderen xstern » Pzt Ağu 17, 2009 8:51 am

su kalacak yer sorunu herhalde her ogrencinin yasadigi 1 numarali sorundur..:zoh jugendherberge denilen yerlerde tamam gecici bi sureligine yer bulunabilirde, peki ya sonrasi?? benim sormak istedigim dun ogrendim de bu uni yurtlari almadan oce bir de Aufnahmegespraech yapiyorlarmis. yani eger bizi bu gorusmeye cagirirlarsa kabul ettikleri anlamina gelir??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

uni yurt

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 17, 2009 5:35 pm

"Aufnahme Gespraech" boyle bir sey yok.
Kabul kagidini mail yada postayla alip Studentenwerk\'e gidip sozlesmeni imzaliyorsun.
Daha sonra yurdun ev sahibine gidip ( Hausmeister ) anahtarlarini aliyorsun,hepsi bu.

xstern

uni yurt

Mesaj gönderen xstern » Pzt Ağu 17, 2009 6:42 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Kabul kagidini mail yada postayla alip Studentenwerk\'e gidip sozlesmeni imzaliyorsun.
Daha sonra yurdun ev sahibine gidip ( Hausmeister ) anahtarlarini aliyorsun,hepsi bu.[/quote]

uni karlsruhenin bazi yurtlarinda var. gerci tam studentenwerk e bagli degil, ama uni yurdu diye geciyo.

xstern

uni yurt

Mesaj gönderen xstern » Sal Ağu 18, 2009 6:30 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
iste bos yer oldugu zaman siraya gore diyorum.. maille veya tel veya postayla bildiriyorlar..[/quote]

yurdun basvurduktan 1 donem sonra cikmasi kesin mi? yoksa 2 donem bekletilen ogrenciler oluyo mu? boyle bi seye tanik oldunuz mu hic ? boyle soruyorum ama, gercekten onemli vereceginiz bilgiler...

yorumcu

uni yurt

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Ağu 19, 2009 12:05 am

yurda 2. donem kesin girecen diye birsey yok. karlsruhe ev oda bulmak cok zor. studentenwerk e kaydini hemen ol ve basvurunu yap. sana teklif ederler. su kadarlik oda var diye. bana 2 teklif yapmislardi birini secebilirsin diye. o ara depozito parasi yoktu bende bir kacirdim simdi de yeni gelenlere yer verecez diye. 3-5 ay daha bekle. yani gelecek teklifi kacirmamaya bak. yoksa ev bulmak cok zor

xstern

uni yurt

Mesaj gönderen xstern » Çrş Ağu 19, 2009 7:22 pm

[quote]yolcu54 tarafindan yazilan metin:
yurda 2. donem kesin girecen diye birsey yok. karlsruhe ev oda bulmak cok zor. studentenwerk e kaydini hemen ol ve basvurunu yap. sana teklif ederler. su kadarlik oda var diye. bana 2 teklif yapmislardi birini secebilirsin diye. o ara depozito parasi yoktu bende bir kacirdim simdi de yeni gelenlere yer verecez diye. 3-5 ay daha bekle. yani gelecek teklifi kacirmamaya bak. yoksa ev bulmak cok zor[/quote]

evet gercekten cok ama coook zor, ozellikle benim gibi Turkiyeden ariyosan gercekten cok sikintili bir is bu ev bulabilmek, cunku genelde birebir yuz yuze gorusmek istiyolar oncelikle..:@ ama karlsruhede olsam suan sanki biraz daha kolay bulabilirdim bi ev..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

uni yurt

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 19, 2009 7:29 pm

[quote]xstern tarafindan yazilan metin:
[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Daha sonra yurdun ev sahibine gidip ( Hausmeister ) anahtarlarini aliyorsun,hepsi bu.[/quote]

uni karlsruhenin bazi yurtlarinda var. gerci tam studentenwerk e bagli degil, ama uni yurdu diye geciyo.[/quote]

Ozelse olabilir ama devlette yok.

xstern

uni yurt

Mesaj gönderen xstern » Çrş Ağu 19, 2009 7:45 pm

[quote]yolcu54 tarafindan yazilan metin:
yurda 2. donem kesin girecen diye birsey yok. karlsruhe ev oda bulmak cok zor. studentenwerk e kaydini hemen ol ve basvurunu yap. sana teklif ederler. su kadarlik oda var diye. bana 2 teklif yapmislardi birini secebilirsin diye. o ara depozito parasi yoktu bende bir kacirdim simdi de yeni gelenlere yer verecez diye. 3-5 ay daha bekle. yani gelecek teklifi kacirmamaya bak. yoksa ev bulmak cok zor[/quote]

karlsruhenin yurtlari simdilerde mi bosalmaya basladi?
sen yurtta mi kaliyosun?
hadiko falan bunlar iyi mi?

yorumcu

uni yurt

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Ağu 19, 2009 11:43 pm

hadiko seni bir aylik ilk olarak alir. uzun donemli girmenin icin gene on gorusmeleri var. baya muracat var. suan binlerce kisi muracat ediyor. o yuzden sende basvur kabul edilrsen dusunmeden kabul et. ben normal evde kaliyorum. evimden de hic memnun degilim

xstern

uni yurt

Mesaj gönderen xstern » Çrş Ağu 19, 2009 11:50 pm

demek memnun degilsin evden. girmesi de zormus..
gercekten netten ev aramak cok sikici birsey, artik wwww.wg-gesucht.de sitesine bakmaktan midem bulanmaya basladi. :bye
hadikoya hem kisa sureli hem de uzun sureli olarak basvrumustum. sanirim kisa sureli olaninda kesin yer oluyomus. ama sadece eylul ayi icin. ekim ve kasimda kisa sureli verilmiyomus.
peki simdi ben bu kisa sureligi (1 ay) kalacak yer olarak gostersem, vizede sorun cikar mi? yoksa ayin 10 undaki DSH\'yi kaciracam..
bir de hadikoda kalirken, uzun surelige gecis yapmak kolay olur mu ki??

xstern

uni yurt

Mesaj gönderen xstern » Prş Ağu 20, 2009 12:36 am

sakincasi yoksa sorabilir miyim, neden memnun degilsin kaldigin evden yolcu?

yorumcu

uni yurt

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Ağu 20, 2009 12:43 am

hadiko ya basvur. su asamada zaten baska sansin yok. eger studentenwerkten de olumsuz haber geldiyse onu degerlendir. 1 ay kaldiktan sonra uzatmak daha kolay. en azindan bu bir ay icinde studentenwerke gecme sansinda olur. zaman kazanmis olursun. veya hadikoda devam edersin.
benim kaldigim yer o ana mecburi gectigim bir yerdi. 4 kisiyiz. digerlerinin ne dogru duzgun almancasi var nede ogrenciler. odam da kucuk. oy uzden bende yurtlardan yer bulmaya calisiyorum ama oncelik simdide yyeni kayit yapan ogrencilerdeymis. eylul ekim ayi oyle oluyormus.
hadikodan eger orda kalacagina dair belgen varsa sorun olmaz. hic bir blgen yoksa studentenwerkin yurtlarinda kalacagini sozlu olarak ifade edersin. hic olmazsa dersin bir kac haftaligina jugendherbergede kalacagini soylersin