Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ACIL ULUSAL VIZE BASVURU FORMU HAKKINDA

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sedas93

Mesaj gönderen sedas93 » Cum Ağu 19, 2016 12:56 pm

Basvuru formunda birkac yeri tam anlayamadim ozellikle bu yaz basvuran/basvuracak arkadaslardan yardim bekliyorum.

1. Ilk sayfada ikamet belgesi veya esdeger belge no ve gecerlik tarihi yaziyor. Burasi nasil doldurulmali? Bunun icin ikamet belgesi mi alip dosyaya yerlestirecegim. Idata gerekli belgelerde bu belgeyi istemiyordu.

2.Almanya federal cumhuriyeti disindaki ikametiniz devam edecek mi sorusuna evet diye mi cevap verecegiz? (syf 3 soru 7)

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Ağu 19, 2016 1:28 pm

1- o belge basvuru formunun sonundaki belge imzalayacaksin sadece.
2- eveti isaretleyeceksin

flamingo

Mesaj gönderen flamingo » Cmt Ağu 20, 2016 2:55 am

[quote]burak0992 tarafindan yazilan metin:

1- o belge basvuru formunun sonundaki belge imzalayacaksin sadece.
2- eveti isaretleyeceksin[/quote]

Merhabalar, benimde aklima ayni konularda sorular takilmisti. Daha ayrintili bilgi alabilmem mumkunse cok sevinirim.
1) O zaman "Ikamet belgesi veya esdeger belge no" kismi ile hemen altinda bulunan "gecerlilik tarihini " bos mu birakmamiz gerekiyor ?
2) Evet i isaretledikten sonra altinda bulunan nerede sorusuna cevaben "Turkei" yazilmasi yeterli mi yoksa ev adresimi mi yazmaliyim ?

Heroturk1991

Mesaj gönderen Heroturk1991 » Cmt Ağu 20, 2016 9:12 am

Ben hayiri isaretlemistim cunku genel saglik sigortasi borcu cikmasin diye , bos birak

sedas93

Mesaj gönderen sedas93 » Cmt Ağu 20, 2016 12:11 pm

Foruma yeni uye oldum kullanmayi pek bilmiyorum vize formunun resmini atabilseydim iyi olacakti cunku forma ek olan ikamet yasasi ile ilgili belgeyle pek ilgili gorunmuyor. Pasaportla ilgili bilgi istedigi yerin hemen altinda dedigim yer.

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Cmt Ağu 20, 2016 12:23 pm

Turkiye deki adresi kullanmayin arkadaslar gss primi gelir arkadasin dedigi gibi.ve almanya gelince 1 ay icinde adres bildirmeniz lazim konsolosluga yoksa benim gibi 12 euro ceza odersiniz :)

flamingo

Mesaj gönderen flamingo » Cmt Ağu 20, 2016 5:27 pm

[quote]sedas93 tarafindan yazilan metin:

Foruma yeni uye oldum kullanmayi pek bilmiyorum vize formunun resmini atabilseydim iyi olacakti cunku forma ek olan ikamet yasasi ile ilgili belgeyle pek ilgili gorunmuyor. Pasaportla ilgili bilgi istedigi yerin hemen altinda dedigim yer.[/quote]

Benimde vize randevum 1 Eylulde. Formlari yetistirmeye calisiyorum. Dedigin yer ilk sayfada bende orda takilmistim. Birkac arkadasa daha sordum. O kismi bos birak Almanya daki ikametinle ilgili dediler. Beyanat Ikamet Yasasinin 54. maddesi yazan kagidi imzalaman yetiyormus.
Cevap veren arkadaslar cok tesekkur ederim.

sedas93

Mesaj gönderen sedas93 » Cmt Ağu 20, 2016 8:12 pm

Bana da Almanya\'daki ikametle ilgili gibi gelmisti. Bir arkadasima sordum o da bos birak dedi. Boylelikle sorular cevaplanmis oldu. Herkese tesekkurler :)

flamingo

Mesaj gönderen flamingo » Pzr Ağu 21, 2016 10:11 pm

Arkadaslar annem hem Bulgar hem Turk vatandasi. Ulusal vize basvuru formunda nasil cifte vatandas yaziyorum bilgisi olan var mi ? Daha dogrusu cifte vatandasin almancasini "doppelte Staatsburgerschaft" mi yazmaliyim ?

sedas93

Mesaj gönderen sedas93 » Pzr Ağu 21, 2016 11:30 pm

Ingilizce-almanca sozluge gore doppelte Staatburgerschaft ya da doppelte Staatsangehorigkeit uygun olur. Ancak vize formunda aile icin verilen kisim epey kucuktu bunu yazip ustune turk ve bulgar diye aciklaman cok zor. Belki vatandasliklari direkt yazsan daha mantikli olur. Ancak bilgisi olan biri sana daha iyi yardimci olur.