Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bilgisayar muhendisliginden...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Okandevrimm

Mesaj gönderen Okandevrimm » Cmt Ağu 13, 2016 2:38 am

Mimarlik veya insaat alanina yonelmek istiyorum. Suan 1. Sinifa gectim eger basarili olup sinifi bitirirsem; Almanyada mimar veya insaat bolume gecmeyi planliyorum fakat aklimda birkac sorular var yardimci olursaniz sevinirim.

NOT: Uzun suredir forumdayim arastirdim fakat cevaplarini net alamadim. Daha cok tahmin yorumlari aldim.

1)meslek lisesi mezunuyum fakat 1. Sinif sonunda gidecegim yani bu durumda diplomanin onemi var mi ? En azindan stk icin soruyorum.
2)ygs lys bu sene girmeme gerek var mi gecen sene yerlestim ? Bu sene o puani yukari cekmem neyi degistirir ?

Sorularim bunlar yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkur ediyorum.
Saygilar...

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Cmt Ağu 13, 2016 4:55 am

Bilgisayar muhendisligi, mimarlik, insaat hep mf-4 oldugu icin bir daha lys ygs\'ye girmeden almanyaya basvurabilirsin diye biliyorum. Birdaha girip puanini yukseltirsen numerus clausus(nc) puanini yukseltirsin, nc ile kabul veren universitelere yerlesme sansin artar. Ama her universite nc olayina bakmiyo zaten.

Okandevrimm

Mesaj gönderen Okandevrimm » Cmt Ağu 13, 2016 12:20 pm

[quote]Nur19 tarafindan yazilan metin:

Bilgisayar muhendisligi, mimarlik, insaat hep mf-4 oldugu icin bir daha lys ygs\'ye girmeden almanyaya basvurabilirsin diye biliyorum. Birdaha girip puanini yukseltirsen numerus clausus(nc) puanini yukseltirsin, nc ile kabul veren universitelere yerlesme sansin artar. Ama her universite nc olayina bakmiyo zaten.[/quote]

Birinci sorum Hakki\'nda bilginiz var mi

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Cmt Ağu 13, 2016 2:24 pm

[quote]Okandevrimm tarafindan yazilan metin:

Bilgisayar muhendisligi, mimarlik, insaat hep mf-4 oldugu icin bir daha lys ygs\'ye girmeden almanyaya basvurabilirsin diye biliyorum. Birdaha girip puanini yukseltirsen numerus clausus(nc) puanini yukseltirsin, nc ile kabul veren universitelere yerlesme sansin artar. Ama her universite nc olayina bakmiyo zaten.[/quote]

Birinci sorum Hakki\'nda bilginiz var mi[/quote]

Stk ne bilmiyom. Diplomanin onemi varmi derken? Diploma notunun mu?

Okandevrimm

Mesaj gönderen Okandevrimm » Cmt Ağu 13, 2016 6:27 pm

[quote]Okandevrimm tarafindan yazilan metin:

Hayir meslek lisesi mezunu oldugum kisim
Birinci sorum Hakki\'nda bilginiz var mi[/quote]

Stk ne bilmiyom. Diplomanin onemi varmi derken? Diploma notunun mu?[/quote]

Meslek lisesi mezunu olmam stk yapacagim anlamina mi geliyor universite 1. Sinif okurken gidecegimi varsayarsak

Okandevrimm

Mesaj gönderen Okandevrimm » Sal Ağu 16, 2016 1:11 pm

Yardim..

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Ağu 16, 2016 1:35 pm

eger lisans bolumunde 1 sene basariyla okursan STK yapmana gerek yok. almanyada alakali bolumlere direk basvuru hakkin olur. bilgisayar muhden mimarliga olur mu onu bilmem ama insaatta sorun olmamasi lazim.

Okandevrimm

Mesaj gönderen Okandevrimm » Cum Ağu 19, 2016 3:15 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

eger lisans bolumunde 1 sene basariyla okursan STK yapmana gerek yok. almanyada alakali bolumlere direk basvuru hakkin olur. bilgisayar muhden mimarliga olur mu onu bilmem ama insaatta sorun olmamasi lazim.[/quote]
STK konusunda ne kadar eminsiniz ? Ve mimarlikta mf-4 bilgisayar muh de neden olmasin ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ağu 19, 2016 4:03 am

birincisi olmaz demedim bilmiyorum dedim. ikincisi almanyada mf-4 var mi? hayir almanya olayi farkli degerlendirebilir diye soyledim. mf-4uymus 5iymis almanyayi baglamaz turkiyedeki puan siniflandirmasi. ucuncusu de ozelden cevap vermiyorum

Okandevrimm

Mesaj gönderen Okandevrimm » Cum Ağu 19, 2016 1:54 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

birincisi olmaz demedim bilmiyorum dedim. ikincisi almanyada mf-4 var mi? hayir almanya olayi farkli degerlendirebilir diye soyledim. mf-4uymus 5iymis almanyayi baglamaz turkiyedeki puan siniflandirmasi. ucuncusu de ozelden cevap vermiyorum[/quote]
Tesekkur ettim. Ama net bir cevap alamadim forumdan sanirim basvuru yapip beklemek en dogrusu