Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenciyken Isci Oturumu Alma Rehberi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 01, 2016 4:49 am

sart degil,
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Çrş Nis 13, 2016 1:10 pm

Peki ogrenci oturumundan bu bahsedilen isci oturumuna gecilirse, Krankenkasse ve Lohnsteuer giderlerinde bir artis oluyor mu?
Como el Agua..!

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Nis 13, 2016 2:46 pm

[quote]Haco de Lucia tarafindan yazilan metin:

Peki ogrenci oturumundan bu bahsedilen isci oturumuna gecilirse, Krankenkasse ve Lohnsteuer giderlerinde bir artis oluyor mu?[/quote]

egerki gleitzone denilen sinira kadar maas aliyorsan ogrenci sigortasini devam ettirebilirsin bir artis olmuyor ama 750€ yu gecersen normal iscilerin yaptirdigi sigortadan yaptirmak zorundasin yaklasik aylik 40€ fark ediyor

Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Çrş Nis 13, 2016 2:50 pm

[quote]egerki gleitzone denilen sinira kadar maas aliyorsan ogrenci sigortasini devam ettirebilirsin bir artis olmuyor ama 750€ yu gecersen normal iscilerin yaptirdigi sigortadan yaptirmak zorundasin yaklasik aylik 40€ fark ediyor[/quote]

aylik 750nin duzenli ustundeyim. 40 euro goze alinabilecek bir rakam. steuerklasse de degisiyor mu acaba?
Como el Agua..!

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Nis 13, 2016 2:52 pm

[quote]egerki gleitzone denilen sinira kadar maas aliyorsan ogrenci sigortasini devam ettirebilirsin bir artis olmuyor ama 750€ yu gecersen normal iscilerin yaptirdigi sigortadan yaptirmak zorundasin yaklasik aylik 40€ fark ediyor[/quote]

aylik 750nin duzenli ustundeyim. 40 euro goze alinabilecek bir rakam. steuerklasse de degisiyor mu acaba?[/quote]

eger suandada ustundeysen ve haftalik 20saati geciyorsa calisma saatlerin suanda zaten sigorta ogrenci degilde isci sigortasidir buyuk ihtimal eger o sekildeyse bir degisiklik olmaz stk falan ayni kalir

Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Çrş Nis 13, 2016 3:30 pm

[quote]eger suandada ustundeysen ve haftalik 20saati geciyorsa calisma saatlerin suanda zaten sigorta ogrenci degilde isci sigortasidir buyuk ihtimal eger o sekildeyse bir degisiklik olmaz stk falan ayni kalir[/quote]

20 saati gecmiyorum, 17 civarinda. kesin bilgi almak icin nereye sormaliyim? finanzamta mi?
Como el Agua..!

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Nis 13, 2016 6:34 pm

[quote]eger suandada ustundeysen ve haftalik 20saati geciyorsa calisma saatlerin suanda zaten sigorta ogrenci degilde isci sigortasidir buyuk ihtimal eger o sekildeyse bir degisiklik olmaz stk falan ayni kalir[/quote]

20 saati gecmiyorum, 17 civarinda. kesin bilgi almak icin nereye sormaliyim? finanzamta mi?[/quote]

yok hayir calistigin yer halleder onu

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Çrş Nis 27, 2016 7:19 pm

Zeitarbeit firmasiyla calisinca bu haktan faydanilabilinir mi? Bir de ben bu kisitli calisma saatlerimi maalesef yayamiyorum. Yani fazla saat calisiyorum ama aylik sadece 56 saat odeme aliyorum ve rest hep sonraki aylara devrediliyor. Sizce ne gibi sorun olabilir?

Is sozlesmem unbefristet.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Pzt May 30, 2016 2:08 pm

[quote]nonearthling tarafindan yazilan metin:

Zeitarbeit firmasiyla calisinca bu haktan faydanilabilinir mi? Bir de ben bu kisitli calisma saatlerimi maalesef yayamiyorum. Yani fazla saat calisiyorum ama aylik sadece 56 saat odeme aliyorum ve rest hep sonraki aylara devrediliyor. Sizce ne gibi sorun olabilir?

Is sozlesmem unbefristet.[/quote]

Rentenversicherung oduyorsan, yararlanabilmen lazim.
Como el Agua..!

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 21, 2016 5:55 pm

Bu basligin ilk mesajini okudun mu ve diger yapilan yorumlari ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Haz 24, 2016 5:13 pm

Avukata gerek yok, dilekce ve diger belgeler yeterli.

emreesen

Mesaj gönderen emreesen » Cmt Haz 25, 2016 11:13 pm

[quote]Studentcan tarafindan yazilan metin:

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Bu basligin ilk mesajini okudun mu ve diger yapilan yorumlari ?[/quote]Evet tamamini okudum yeterli bilgiyi edindim ve boyle bir hakkim var fakat muracaat konusunda avukat uzerinden mi basvurmak gerekiyor ? Yukarda belirtilen dilekce ornegi yeterli mi ? PPPP[/quote]

Bence de ilk asamada avukata gerek yok. Maas kagitlarini ve dilekceyi ver yeter. Eger bir sorun cikararilarsa avukata verirsin. Hangi sehirdesin?

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Prş Ağu 18, 2016 8:30 pm

bir yili doldurmadan 6 ay sonra exmatrikuliert olmam bu hakkimi engeller mi?
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ağu 19, 2016 4:11 am

Engellemez, okulla bir ilgisi yok bu oturumun.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cmt Ağu 20, 2016 12:32 pm

[quote]nonearthling tarafindan yazilan metin:

bir yili doldurmadan 6 ay sonra exmatrikuliert olmam bu hakkimi engeller mi?[/quote]

Engeller hatta sinir disi edilirsin. 1 yil calisma surecin ogrenci oturumun sayesinde oluyor eger sen ogrenci kaydini sildirirsen otomatik olarak yasadisi almanya\'da ikamet etmis olursun eger yabancilar subesini bilgilendirmezsen. Tavsiyem 1yilan kaydini sildirmek oturumunu isci oturumuna cevirdikten sonra silebilirsin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Ağu 20, 2016 9:14 pm

Ha bu arada ben bu bir yili doldurma olayini, isci oturumuna gectikten sonra 1 yili doldurmadan diye anladim ve ona gore cevap vermedim.

muratmg

Mesaj gönderen muratmg » Pzr Ağu 21, 2016 8:12 pm

merhaba arkadaslar

benimde geleli 1 yil oldu almanyaya sartli kabulle geldim ve dil kursu yapiyorum suan ayni zamanda calisiyorumda dsh daha vermedigim ve universiteye baslamadigim icin bende vizemi isci vizesine cevirebiliyormuyum simdiden tesekkurler yardimlariniz icin

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Ağu 22, 2016 3:27 am

[quote]muratmg tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar

benimde geleli 1 yil oldu almanyaya sartli kabulle geldim ve dil kursu yapiyorum suan ayni zamanda calisiyorumda dsh daha vermedigim ve universiteye baslamadigim icin bende vizemi isci vizesine cevirebiliyormuyum simdiden tesekkurler yardimlariniz icin[/quote]

Hayir universiteye baslamadan bu haktan yararlanamiyorsun. Eger ki calisma izninde Semesterferien vs geciyorsa

muratmg

Mesaj gönderen muratmg » Pzt Ağu 22, 2016 10:42 am

asagidaki sekilde yaziyo

Die Ausubung einer Beschaeftigung, die insgesamt 120 Tage oder 240 Tage im Jahr nicht uberschreiten darf, sowie studentische Nebentaetigkeit sind nur waehrend der Ferien gestattet

Studentcan

Mesaj gönderen Studentcan » Çrş Ağu 24, 2016 4:23 pm

Arkadaslar dun ogrenci vizemi isci vizesine cevirmek icin avukata muracaat ettim. 1,5 yildir minijob(Aushilfe) olarak calisiyorum, hic bir sorun yasanmayacagini belirtti. Maasiniz 250 Euronun altina dusmemeli ,Rv sartindan hic bahsetmedi bile resmi olarak 1 yil calismaniz ve ogrenci olmaniz yeterli. 4 yil dolunca unbefristete Aufenthalterlaubnis hakkiniz var.
Saygilar...:ap