Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
burak0992

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Ağu 15, 2016 4:10 pm

[quote]uck tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar yarin vize basvurum icin gorusmem var. Dualarinizi esirgemeyin lutfen :)

Aklimda bir soru var, vize gorusmesi yapan arkadaslar icin;

Konsolosluk vize gorusmesinde Almanca olarak Almanya nerededir? Almanya hakkinda ne biliyorsun, gitcegin yer atiyorum Stutgart, Stutgart hakkinda ne biliyorsun ? gibi almanca sorular soruyorlar mi ?[/quote]
Bana oyle sorular sormadilar. Ama hangi amacla gittigini iyice belirt vize turu acisindan. Cunku bende sikinti oldu,vizem geldi ama yanlis vize verdiler. Konusacagin kadinin veya adamin kafasina sok hangi amacla gittigini. Sanada yanlis vize vermesinler :)

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Pzt Ağu 15, 2016 6:52 pm

[quote]burak0992 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar yarin vize basvurum icin gorusmem var. Dualarinizi esirgemeyin lutfen :)

Aklimda bir soru var, vize gorusmesi yapan arkadaslar icin;

Konsolosluk vize gorusmesinde Almanca olarak Almanya nerededir? Almanya hakkinda ne biliyorsun, gitcegin yer atiyorum Stutgart, Stutgart hakkinda ne biliyorsun ? gibi almanca sorular soruyorlar mi ?[/quote]
Bana oyle sorular sormadilar. Ama hangi amacla gittigini iyice belirt vize turu acisindan. Cunku bende sikinti oldu,vizem geldi ama yanlis vize verdiler. Konusacagin kadinin veya adamin kafasina sok hangi amacla gittigini. Sanada yanlis vize vermesinler :)[/quote]

Tesekkur ederim, insallah... :)

Tam olarak nasil sorular sordular rica etsem soyleyebilir misin ?

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Çrş Ağu 17, 2016 2:35 am

Arkadaslar tekrar merhaba,

Bugun (16.08) vize gorusmesinden ciktim. Vizeye 40 dk falan once gittim. Ups\'e yonlendirdiler hemen. Adresi falan verdim. Konsolosluktan pasaport teslim alinmiyormus artik bilginize. Kargo islemlerinden sonra evraklarin duzenlenmesi icin cagirdilar. Gorevli bayanin yanina gittim. Evraklari duzeltti, ayirdi, benim ki ulusal vize basvuru formunda kalacagim yerin adresi bos birakilmisti. (Danismanlik firmam doldurdu) Gorevli personel oraya adres yazdi, gordum ama tam ne yazdigini farkedemedim. Neyse sonra bekledim kisa surdu sira numaram geldi ve giseye oturdum.
Merhaba, merhaba...
Ne icin gitmek istiyorsunuz diye sordu, gisede ki gorevli bayan.
Ben de dil kursu ve lisans egitimi oldugunu soyledim. oooo guzel falan yapti, gorevli guleryuzlu, sicakkanli birisiydi hic surat asmadi, sert veya insan uzerinde psikolojik baski yapicak bir davranisi yoktu ben gorevliden cok memnundum, keske herkes ordaki bayan gibi olsa....
Ben gittigim de kapida giristeki personellerden tutun kargo islemlerinde ve gisedeki personele kadar herkesle cok iyi iletisim kurdum, hepsi sicakkanliydi.
Neyse ne icin gitmek istiyorsun diye sorduktan sonra hangi universiteye gidecegimi sordu. Siegen univ. oldugunu soyledim. Burdan baska hangi universitelerde bu bolumu okuyabilirdin diye sordu bende soyledim bilgisayara yazdi. Dil kursum icin yogunlastirilmis dil kursu oldugunu soyledim, deutschekurse bei der Universitat Munchen. (Munih universitesinin dil kursu) buradan kaydim vardi. Butun belgeleri inceledi, bilgisayara bilgileri falan girdi, cok soru sormadi, cok konusturmadi. Bende de heyecan yoktu sadece bir sikinti cikar, gise gorevlisi diger anlatan arkadaslar gibi ters birisi olur diye stres yapiyordum, oyle olmadigini gorunce iyice rahatladim bende tabiki. Universiteyi arastirdin mi diye sordu, arastirdigimi soyledim. ilk donem alacagin dersleri biliyormusun diye sordu bende biliyorum dedim sonra dersleri Almanca olarak soyledim. Turkce de soyleyebilirdim sorun yapmazdi ama Almanca olmasi daha iyi olur diye Almanca soyledim. 6-7 tane ders soyledim. Hatta bir tanesi icin o ne falan dedi Massivbau (Kaba insaat) bende tekrarlayinca turkce adini soyledim hee tamam dedi. evraklardaki bilgilere bakarken Almanyada kalacagin yeri ayarladin mi diye sordu ben de evet garantorumun yaninda kalacagimi soyledim. Evraklari ayiran, duzenleyen gorevli kalacagim yerin adres kismina dil kursunun adresini yazmis, bunu kim yazdi dedi bende soyledim sonra kagitlari verdi duzelt dedi burayi dogru adresi sen yaz dedi. Bende yazdim verdim tekrar. Akraban var mi dedi ben de soyledim teyzemle kuzenlerim var munihte tamam dedi. 4 sene once aldigim bir almanca sertifikam vardi ona bakti ne zaman gittin buna dedi tarihini soyledim. Suan almanca seviyen ne durumda diye sordu, bende A1 oldugunu soyledim. Konusabilir misin almanca dedi. ben de tabiki sorabilirsiniz diye soyledim. Adin ne diye sordu, soyledim... Sonra bir soru daha sordu neden almanyaya gitmek istiyorsun diye. Ilkten anlayamadim tekrar edermisiniz diye sordum sonra tekrarladi bende cevap verdim. guzel, a1 icin yeterli diye soyledi, baska almanca soru sormadi. Islemleri bitirip tamam, burdaki islemlerin bitti, islemlerin tamamlanmasi 3 hafta surer dedi. bende sorun degil beklerim dedim. Sonra iyi gunler, kolay gelsin diyerek ayrildim.
Insallah butun arkadaslara benim gibi bir vize gorevlisi denk dusurur.

Faruk06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Faruk06 » Çrş Ağu 17, 2016 2:24 pm

@uck senin vize tamam o zaman :) Vize basvurularinda konsolosluktaki gorevlilerin gorusleri uzerine vize verildigini dusunuyorum. Almanya yabancilar polisi sadece evraklari - dogrulugunu kontrol ediyor bence. Konsolosluk ne derse ona gore onay veya red veriyorlar sahsi gorusum bu yonde.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

sosyolog

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sosyolog » Çrş Ağu 17, 2016 4:20 pm

merhaba arkadaslar

ben 15.08.2016 tarihinde vizeye basvurdum.yani 2 gun once vize gorusmesinde evraklarim eksiksiz ve tamdi.ben sira numaram geldiginde genc bir bayna vardi. o genc bayan evraklarimi teslim aldi .ve evraklari kontrol edmeye basladi.sonra evraklari girdikten sonra bana kabul belgemin olmadigi soyledi .ben sasirmis bir vaziyette konsolosluk gorevli,sine baktim.bende evraklarin icinde bremen universiteisi sartli kabul oldugu ve evraki gosterdim .Sonra konsolosluktaki memeur bunun basvuru oldugunu soyledi bende danismanimla gorusmekicin basvuruyu sonra yapacagimi ve evraklari vermesini rica ettim .evraklari aldim ve gurkani ulastim gurkan evraklarin dogru oldugunu yeni memur alimi yaptiklari icin konsolsosluk gorevlilerin bazilarinin isleri bilmedigini ve bilen konsoslukluk gorevlisiyle gorusmemi? soyledi bende tekrar gidip evraklari duzenleyen kapidaki memura sordum az once gorusme yaptigim memur bana kabul belgem olmadigini soyledi dedim herhalde evraki buladi deedimo. bunun uzerine evlari duzenleyen bayan burda kabul belgesi nasil goremez dedi.neyse tekarar SIRA numarasi aldim ve iceri girdim.bu sefer sansliydim 45 yaslarinda bir bayan cikti .baana neden gecgeldigini sordu bende erken geldigimi ama fakat kabul belgeminin bayan olmadigi soyleyince bende geri ciktigimi soyledim neyseki bayan islemleri aldi .sonra yan taraftaki bayan geri gelip o bayana bu kabul belgesi degil dedi bunun uzerine mikrofo bayan kapati almanca bir seyler konustular sonra o bayan gitti .ve benim islemleri basladi ve bana
nerede kalacagimi .hangi dilkursuna gidecegimi sordu cevapladim.
ve ingilizce seviyenisz nedir dedi bende B1 DEDIM.sonradan bana almanca yeterliliginiz nedir dedi a1 dedim
almanca sorular sordu.tam cevaplayamadim.yeterli degil dedi.sonra derselerden hangi dersleri alacaksin dedi bende lisans tamamlama oldugu icin hang derslerin eksilip kalacagini bilmsiyorum hangi dersleri alacagim belli degil dedim.sonra ne is yaptiimi ve kac yilcalistigimi sordu. ben itfaiyeci olarak 6 yil dan beri calisdigimi soyledim.
sonra senin islemlerini tamamladik ama fakat DEUTSHSBANK TA 8050 EURO YATIRMISSIN DEDI. BUNA ZAM GELDI FARKINI YATIRIP BANA MAKBUZUNU GETIRDEDI BENDE 1 SAAT SONRA KENDISINE birakacagimi soyledim.iNTERNET BANKACIÐINDAN YATIRIP MAKBUZ BIRAKACAKSIN DEDI .EVET DEDIM .SONRA 850 EURO FARKINI YATIRIP MAKBUZU BAYANA GETIRIP TESLIM ETTIM.

BENIM TAVSIYEM PARANIZI TAM YATIRIN VE INTERNETTEN DERSLERINE BAKIP GOTHE A1 GIDIP ALMANCA SERTIFIKA ALIP. KONSOLOSLUÐA GIDERSENIZ SIZIN ICIN ARTI BIR ATANTAJ OLACAKTIR . SAYGILAR

ARKADASLAR SIZCE VIZE NASIL SONUCLANIR

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Çrş Ağu 17, 2016 11:40 pm

[quote]Faruk06 tarafindan yazilan metin:

@uck senin vize tamam o zaman :) Vize basvurularinda konsolosluktaki gorevlilerin gorusleri uzerine vize verildigini dusunuyorum. Almanya yabancilar polisi sadece evraklari - dogrulugunu kontrol ediyor bence. Konsolosluk ne derse ona gore onay veya red veriyorlar sahsi gorusum bu yonde.[/quote]

insallah dostum ya :) Ben de cok umitliyim, bekledigimden daha iyi gecti cok sukur bir sikinti da cikmadi. Bilmiyorum son durum yine de Almanya\'dan belli oluyor fakat dedigin gibi konsolosluk olumsuz bir karar verse de Almanya olmaz diyerek vize verilmesini istemez zaten.

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Çrş Ağu 17, 2016 11:54 pm

[quote]sosyolog tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar

ben 15.08.2016 tarihinde vizeye basvurdum.yani 2 gun once vize gorusmesinde evraklarim eksiksiz ve tamdi.ben sira numaram geldiginde genc bir bayna vardi. o genc bayan evraklarimi teslim aldi .ve evraklari kontrol edmeye basladi.sonra evraklari girdikten sonra bana kabul belgemin olmadigi soyledi .ben sasirmis bir vaziyette konsolosluk gorevli,sine baktim.bende evraklarin icinde bremen universiteisi sartli kabul oldugu ve evraki gosterdim .Sonra konsolosluktaki memeur bunun basvuru oldugunu soyledi bende danismanimla gorusmekicin basvuruyu sonra yapacagimi ve evraklari vermesini rica ettim .evraklari aldim ve gurkani ulastim gurkan evraklarin dogru oldugunu yeni memur alimi yaptiklari icin konsolsosluk gorevlilerin bazilarinin isleri bilmedigini ve bilen konsoslukluk gorevlisiyle gorusmemi? soyledi bende tekrar gidip evraklari duzenleyen kapidaki memura sordum az once gorusme yaptigim memur bana kabul belgem olmadigini soyledi dedim herhalde evraki buladi deedimo. bunun uzerine evlari duzenleyen bayan burda kabul belgesi nasil goremez dedi.neyse tekarar SIRA numarasi aldim ve iceri girdim.bu sefer sansliydim 45 yaslarinda bir bayan cikti .baana neden gecgeldigini sordu bende erken geldigimi ama fakat kabul belgeminin bayan olmadigi soyleyince bende geri ciktigimi soyledim neyseki bayan islemleri aldi .sonra yan taraftaki bayan geri gelip o bayana bu kabul belgesi degil dedi bunun uzerine mikrofo bayan kapati almanca bir seyler konustular sonra o bayan gitti .ve benim islemleri basladi ve bana
ve ingilizce seviyenisz nedir dedi bende B1 DEDIM.sonradan bana almanca yeterliliginiz nedir dedi a1 dedim
almanca sorular sordu.tam cevaplayamadim.yeterli degil dedi.sonra derselerden hangi dersleri alacaksin dedi bende lisans tamamlama oldugu icin hang derslerin eksilip kalacagini bilmsiyorum hangi dersleri alacagim belli degil dedim.sonra ne is yaptiimi ve kac yilcalistigimi sordu. ben itfaiyeci olarak 6 yil dan beri calisdigimi soyledim.
sonra senin islemlerini tamamladik ama fakat DEUTSHSBANK TA 8050 EURO YATIRMISSIN DEDI. BUNA ZAM GELDI FARKINI YATIRIP BANA MAKBUZUNU GETIRDEDI BENDE 1 SAAT SONRA KENDISINE birakacagimi soyledim.iNTERNET BANKACIÐINDAN YATIRIP MAKBUZ BIRAKACAKSIN DEDI .EVET DEDIM .SONRA 850 EURO FARKINI YATIRIP MAKBUZU BAYANA GETIRIP TESLIM ETTIM.

BENIM TAVSIYEM PARANIZI TAM YATIRIN VE INTERNETTEN DERSLERINE BAKIP GOTHE A1 GIDIP ALMANCA SERTIFIKA ALIP. KONSOLOSLUÐA GIDERSENIZ SIZIN ICIN ARTI BIR ATANTAJ OLACAKTIR . SAYGILAR

ARKADASLAR SIZCE VIZE NASIL SONUCLANIR[/quote]

Insallah vize verirler, olumsuz bir sonuc almazsin, bir sikinti cikartmazlar...
Universiteyi arastirdin mi bilmiyorum dostum ama universitenin sitesinde bolum derslerinin hangisi oldugu veriliyor. Ben de universitenin sitesinden hangi derslerin oldugunu 3.sinifa kadar hepsini buldum. 1. donem soruyorlar zaten bende ordaki derslerden 5-6 tanesini soylemistim. Dersleri soylerken bilgisayara sirasiyla yaziyordu gise memuru. Para konusunda sikinti cikmadigina sevindim cunku dikkat ediyor Almanya konsoloslugu ve yabancilar subesi. Garantorden daha garanti bir durum banka bloke olayi. Birde Almanya\'da ne kadar Turkiye\'deki dersleri tanima olayi olsada lisans tamamlama yaparken dersleri tanimiyorlar, yine 4 yil okuyorsun. Danismanlik sirketim oyle soylemisti.
Dil konusunda biraz dusuncem var ama dil egitimi alacaksin zaten orada Ingilizcenin B1 olmasi bir avantaj bu yuzden dil yetersiz diye red vereceklerini zannetmiyorum.

Insallah hayirlisiyla vizeni alip dileklerini, isteklerini yaparsin. Bu kadar emegin bosa gitmez hayirlisiyla.

sosyolog

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sosyolog » Prş Ağu 18, 2016 10:34 pm

merhaba arkadaslar

Universiteyi arastirdin mi bilmiyorum dostum ama universitenin sitesinde bolum derslerinin hangisi oldugu veriliyor. Ben de universitenin sitesinden hangi derslerin oldugunu 3.sinifa kadar hepsini buldum. 1. donem soruyorlar zaten bende ordaki derslerden 5-6 tanesini soylemistim. Dersleri soylerken bilgisayara sirasiyla yaziyordu gise memuru. Para konusunda sikinti cikmadigina sevindim cunku dikkat ediyor Almanya konsoloslugu ve yabancilar subesi. Garantorden daha garanti bir durum banka bloke olayi. Birde Almanya\'da ne kadar Turkiye\'deki dersleri tanima olayi olsada lisans tamamlama yaparken dersleri tanimiyorlar, yine 4 yil okuyorsun. Danismanlik sirketim oyle soylemisti.
Dil konusunda biraz dusuncem var ama dil egitimi alacaksin zaten orada Ingilizcenin B1 olmasi bir avantaj bu yuzden dil yetersiz diye red vereceklerini zannetmiyorum.

Insallah hayirlisiyla vizeni alip dileklerini, isteklerini yaparsin. Bu kadar emegin bosa gitmez hayirlisiyla.[/quote]

Bugun beni konsolosluktantelefonla aradilar bir kac bilgi ogrenecegiz dediler. hangi dersleri alacaksin diye ben 2 tane ders soyledim.sonra baska universiteye basvurdunmu dedi ben paderbon dedim.almaca konus dedi bir seyler soyledim.ingilizce seviyemi sordu b1 dedim.sonra nerede kalacagimi sordu bende universitenin yurdunda kalacagimi soyledim.akrabaniz varmi dedi.ben yok dedim. tamam bilgilerialdim evraklarini almanyaya gonderiyorum sana 2 hafta sonra cevap gelir dediler.

sosyolog

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sosyolog » Prş Ağu 18, 2016 10:47 pm

UCK TESEKURLER morel oldun bakalim ne olacak beklemekten baska caremiz yok zaten hayirlisi bizim icin olsun.

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Prş Ağu 18, 2016 11:22 pm

merhaba arkadaslar

Insallah hayirlisiyla vizeni alip dileklerini, isteklerini yaparsin. Bu kadar emegin bosa gitmez hayirlisiyla.[/quote]

Bugun beni konsolosluktantelefonla aradilar bir kac bilgi ogrenecegiz dediler. hangi dersleri alacaksin diye ben 2 tane ders soyledim.sonra baska universiteye basvurdunmu dedi ben paderbon dedim.almaca konus dedi bir seyler soyledim.ingilizce seviyemi sordu b1 dedim.sonra nerede kalacagimi sordu bende universitenin yurdunda kalacagimi soyledim.akrabaniz varmi dedi.ben yok dedim. tamam bilgilerialdim evraklarini almanyaya gonderiyorum sana 2 hafta sonra cevap gelir dediler.[/quote]

Bak cok sevindim @sosyolog, bu iyi bir sey, dersleri soylemen almanca bir seyler soylemen ve sorulari yanitsaman cok iyi olmus, en iyisi de evraklarin Almanya\'ya gidecegini soylemesi. Insallah hayirlisiyla vizeni alirsin. Sevindim senin adina.

arinc

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen arinc » Cum Ağu 19, 2016 1:49 am

UCK TESEKURLER morel oldun bakalim ne olacak beklemekten baska caremiz yok zaten hayirlisi bizim icin olsun.[/quote]
Oncelikle umarim vizeden oenmli bir sonuc alirson bende bir kac hafta once bremen ve padeborn universitelerine basvuru yaptim acaba kabulun ne zaman geldi ve lise ortalaman kacti yardimci olabilirsen cok sevinirim

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Cum Ağu 19, 2016 6:34 pm

[quote]arinc tarafindan yazilan metin:

UCK TESEKURLER morel oldun bakalim ne olacak beklemekten baska caremiz yok zaten hayirlisi bizim icin olsun.[/quote]
Oncelikle umarim vizeden oenmli bir sonuc alirson bende bir kac hafta once bremen ve padeborn universitelerine basvuru yaptim acaba kabulun ne zaman geldi ve lise ortalaman kacti yardimci olabilirsen cok sevinirim[/quote]

Insallah dostum, tesekkur ederim. Insallah sende hayirlisiyla istedigin gibi sikintisiz bir sekilde dilegini, hayallerini gerceklestirirsin.

Ben basvurumu 26 Mayis tarihinde gondermistim. 26 Haziran\'da da kabul evraklari geldi. Basvuru yogunluguna gore, gecikebilir kabul durumu. Tahmin ediyorum seninde universite basvurun, basvurdugun tarihten 4 hafta sonra gelir. Bu durum 4 hafta ile 6 hafta arasinda surdugunu biliyorum. 4 Hafta sonra kabul hemen gelmezse canini sikma, yogunluktan bir kac hafta daha zaman alabilir. Ben erken basvuru yapmistim, yani basvurular baslayinca hemen evraklari gonderdik, o yuzden 1 ay sonra geldi kabul.

Ben lise diplomasini gondermedim sadece, Turkiye\'de universite okudugum icin universitenin transkriptlerini ve diplomamida yollamistim. Sen sanirim direk universite icin basvurdun, eger dusuk degilse ortalaman sikinti cikacagini zannetmiyorum. Ortalamalara daha cok Almanya\'da teknik universitelere basvuru yapip kabul icin bire bir gorusme yapan universiteler var. Munih Teknik Universitesi gibi universite siralamalarinda daha ust siralarda olan universiteler...

Bu universitelerde kontenjan oldugu icin diploma notunuz ve diger basarilariniz 100 uzerinden 56\'yi gecmesi lazim ve ardindan profesor ile mulakat yapiyorsun ve bu mulakattan elde ettigin puanda degerlendirmeye dahil oluyor ve toplamda 70i gecti ise kayit olmaya hak kazaniyorsun.

Bu soyledigim her universitede yok, zaten sartli kabul veren universiteler bu gibi mulakatlar yapmiyor, munih universitesi gibi universitelerde sartli kabul vermiyor.

O yuzden sikma canini Insallah kabulun gelecektir diye dusunuyorum.

arinc

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen arinc » Cmt Ağu 20, 2016 2:06 pm

Arkadaslar merhaba,
Ben bir soru sorucaktim. Vize basvurusuna giderken herhangi bir almanca seviyem olmasa benim icin cok buyuk bir dejavantaj olur mu?

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Cmt Ağu 20, 2016 10:26 pm

Arkadaslar merhaba,
Ben bir soru sorucaktim. Vize basvurusuna giderken herhangi bir almanca seviyem olmasa benim icin cok buyuk bir dejavantaj olur mu?[/quote]

Merhaba,
Almanya konsoloslugu ve yabancilar subesi Almanca seviyesine bakiyor ilk once. Bu durumda konsolosluktan red bile gelebilir uzulerek soyluyorum ki ama soyle bir sey yapabilirsin, eger vize basvurunu daha yapmamissan zamanin varsa internetten temel seviye a1 videolarini izlemeye bak biraz asinan olsun. Bu forumdaki vize ani defteri konularina bakarsan konsolosluk hangi sorulari sormus yazan arkadaslardan ogrenebilirsin. Kendi kendine alistirma yaparak sorulari ve cevaplari ogren. Konsoloslukta da kendini biraz zorluyarak sorulan sorulara cevap verebilirsen vize alabilirsin diye dusunuyorum.

arinc

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen arinc » Pzr Ağu 21, 2016 12:49 pm

Arkadaslar merhaba,
Ben bir soru sorucaktim. Vize basvurusuna giderken herhangi bir almanca seviyem olmasa benim icin cok buyuk bir dejavantaj olur mu?[/quote]

Merhaba,
Almanya konsoloslugu ve yabancilar subesi Almanca seviyesine bakiyor ilk once. Bu durumda konsolosluktan red bile gelebilir uzulerek soyluyorum ki ama soyle bir sey yapabilirsin, eger vize basvurunu daha yapmamissan zamanin varsa internetten temel seviye a1 videolarini izlemeye bak biraz asinan olsun. Bu forumdaki vize ani defteri konularina bakarsan konsolosluk hangi sorulari sormus yazan arkadaslardan ogrenebilirsin. Kendi kendine alistirma yaparak sorulari ve cevaplari ogren. Konsoloslukta da kendini biraz zorluyarak sorulan sorulara cevap verebilirsen vize alabilirsin diye dusunuyorum.[/quote]
Anladim, cok tesekkur ederim

tthero

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen tthero » Pzt Ağu 22, 2016 4:34 pm

Tanidik aradi yabancilar subesini belgeler gelmismi diye
Subedeki kadin demis ki belgeler bize niye gelsin herseye konsolos bakiyor
Sonra baska gun baska kadin demis ki once kolne gidicek sonra ludwigsburga gidicek
Kriminal olay gibi

zineda

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen zineda » Pzt Ağu 22, 2016 4:52 pm

Merhabalar,

Bugun ben de master egitimim icin gerekli olan vize gorusmesine Izmir\'de girdim. Randevum sabah 9\'da idi, ilk iceri giren bendim. Belgelerim gorevliler tarafindan kontrol edildikten sonra, konsolosluktaki memur ile gorusmeye basladim.

Belgelerim eksiksizdi ve spesifik sorular sorulmadi. Gorevli memur belgelerimi duzenlerken bolumumun dilini, kalacagim yeri, ne zaman mezun oldugumu, hangi tarihte Almanya\'da olmam gerektigini sordu. Bolumumun dilinin Ingilizce olmasina ragmen, basvurumu guclendirmesi icin Almanca sertifikami da belgelerimin arasina ilistirmistim. Kendimi ifade edebilecek kadar Almanca biliyor olmami olumlu olarak degerlendirdi. Genel anlamiyla epey sessiz bir gorusmeydi.

Bilgilerimi sisteme girdikten sonra, kendi adina herhangi bir problem gozukmedigini ve belgeleri yabancilar ofisine iletecegini soyleyerek vizemin (aksi bir durum soz konusu olmaz ise) 3-4 hafta icerisinde tarafima ulasacagini iletti.

Herkese bol sanslar diliyorum.

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Pzt Ağu 22, 2016 11:25 pm

[quote]zineda tarafindan yazilan metin:

Merhabalar,

Bugun ben de master egitimim icin gerekli olan vize gorusmesine Izmir\'de girdim. Randevum sabah 9\'da idi, ilk iceri giren bendim. Belgelerim gorevliler tarafindan kontrol edildikten sonra, konsolosluktaki memur ile gorusmeye basladim.

Belgelerim eksiksizdi ve spesifik sorular sorulmadi. Gorevli memur belgelerimi duzenlerken bolumumun dilini, kalacagim yeri, ne zaman mezun oldugumu, hangi tarihte Almanya\'da olmam gerektigini sordu. Bolumumun dilinin Ingilizce olmasina ragmen, basvurumu guclendirmesi icin Almanca sertifikami da belgelerimin arasina ilistirmistim. Kendimi ifade edebilecek kadar Almanca biliyor olmami olumlu olarak degerlendirdi. Genel anlamiyla epey sessiz bir gorusmeydi.

Bilgilerimi sisteme girdikten sonra, kendi adina herhangi bir problem gozukmedigini ve belgeleri yabancilar ofisine iletecegini soyleyerek vizemin (aksi bir durum soz konusu olmaz ise) 3-4 hafta icerisinde tarafima ulasacagini iletti.

Herkese bol sanslar diliyorum.[/quote]

Hadi insallah...

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Pzt Ağu 22, 2016 11:31 pm

[quote]tthero tarafindan yazilan metin:

Tanidik aradi yabancilar subesini belgeler gelmismi diye
Subedeki kadin demis ki belgeler bize niye gelsin herseye konsolos bakiyor
Sonra baska gun baska kadin demis ki once kolne gidicek sonra ludwigsburga gidicek
Kriminal olay gibi[/quote]

Neyin tribindeler bu konsolosluk biri farkli diyor, birisi farkli diyor...

Evraklar Almanya\'ya gitmese; konsoloslukta ki memurlar vize gorusmesinde ki arkadaslara evraklarin gidecegini neden soylesin ?

Neyi, kimi kandiriyorlar neden kandiriyorlar cok garip dogrusu.

Hayirlisiyla alirsin vizeni de isteklerini gerceklestirirsin insallah...

tthero

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen tthero » Sal Ağu 23, 2016 9:36 am

[quote]zineda tarafindan yazilan metin:

Merhabalar,

Kac numarada gorustun?
Herkese bol sanslar diliyorum.[/quote]

Kilitli