Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da yuksek lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kirenli

Mesaj gönderen kirenli » Pzr Ağu 14, 2016 1:43 pm

Sakarya universitesi bilgisayar muhendisligi boumunu kazandim.Onumde 2 secenek var:
1_)Sakarya universitesi+Almanya veya ABD\'de master
2_)KIT,TU Darmstad veya Heidelberg universitelerinden birinde lisans+ABD veya Almanya\'da master

yurt disinda yuksek lisans icin onemli olan not ortalamasiymis, universite isminin pek bir onemi yokmus diye duydum.O yuzden birinci secenek hem 4 yili kendi ulkemde gecirmek hem de not ortalamami daha yuksek tutmam acisindan daha mantikli.hem de bu sirada ingilizce ve almancami gelistiririm.

1. secenektekine gore hareket etsem ABD,almanya veya turkiyede is bulabilmek acisindan sakarya universitesi cv de pek goze batar mi ?

Yukaridaki alman universitelerinin egitim kalitesinin sakarya universitesinden cok daha iyi oldugunu biliyorum.Ancak bilgisayar muhendisligi internetle,kitaplarla,kurslarla kisinin kendisini cok fazla gelistirebilecegi bir bolum.yani cok calisarak bu egitim acigini kapatamaz miyim?

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Pzr Ağu 14, 2016 5:21 pm

Hedefin eninde sonunda yurtdisiysa lisansta git bence. Hrm lisansi dunyada kabul goren universitelerin birinde okuyacaksin, hem de dil ogrenimi erken yaslarda daha kolaydir. Yukseklisansa geldiginde 5 yildir almanca ogrenmis ve ingilizceni turkiyedekinden cok daha fazla gelistirmis olacaksin.