Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2 ay icerisinde b1 olabilirmiyim?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
retro

Mesaj gönderen retro » Cmt Ağu 06, 2016 7:14 pm

iyi gunler forumda konularimi okuyanlar bilir gelecek sene aachen makine\'ye basvurmayi dusunuyorum. ama aachen\'da dsh sinavina hazirlanmayi dusunuyorum. bunun icin b1 sertifikasi alip aachen\'da dil kursuna ocakta katilmak gibi planim var ama goethenin en uygun sinavi(tarih olarak) tam 2 ay sonra. ve ben su an a1\'i bitirmis durumdayim. yani 2 ay gibi bir surede a2 ve b1\'i bitirip goethenin sinavinda tum bolumlerde en az %75 alabilirmiyim. bu arada gidebilecegim herhangi bir kurs yok. yatip kalkip zdf izliyorum, kursun takip ettigi ders kitaplariyla evde calisiyorum ve goethenin b1 sinavina yonelik hazirlanmis kitaplarida bitirmeyi dusunuyorum.

vhpymn

Mesaj gönderen vhpymn » Cmt Ağu 06, 2016 7:30 pm

bir kur icin ortalama iki ay deniliyor bende baslangic seviyesinden basladim.hangi kaynaklardan calisiyorsun oneride bulunabilir misin ? Ozellekle okuma ve gramer olarak iyi dediginiz bir kitap var mi veya da yardimci olabilecek bir website ?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cmt Ağu 06, 2016 7:45 pm

2 ayda 2 kuru bitirip sertifika alman cok zor ama imkansiz degil. eger ki dil ogrenmeye yatkinsan ve 3-4 tane dil zaten biliyorsan o aman olmayacak birsey degil ama dile karsin ilgin siradan biri gibiyse 4 aydan once ogrenemezsin.

retro

Mesaj gönderen retro » Pzt Ağu 08, 2016 11:36 am

eylul ayinda goethenin yogunlastirilmis kursu var tam kursun bitiminden bir gun sonra sinav oluyor. 31 agustosta ise bu kursun kur belirleme sinavi var bu tarihe kadar b1.2\'yi bitirip b1.3u kursla beraber gotureyim diyorum. sonunda da sinava girerim.

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Pzt Ağu 08, 2016 2:24 pm

Bana kalirsa acikcasi cok cok zor suan Ankara da active englishteyim yogun A2 kursunda hocamiz yabanci haftanin 4 gunu ders var ama boyle bile tam hazirlandigimi dusunmuyorum tabiki bu bana gore baskasi daha yavas yada daha hizli ogrenebiliyordur onu bilemem

retro

Mesaj gönderen retro » Pzt Ağu 08, 2016 4:48 pm

ne yapacagimi sasirmis durumdayim. turkiyede dil kursuna giderek goethe c2 sertifikasi alamam yada tesdaf\'a hazirlayacak guzel bir kurs bulamam. bende b1 sertifikasi alip rwth aachen universtesinde 4 aylik dsh kursuna gideyim sonra dsh sinavina gireyim diye dusundum. fakat kurs ocak ayinda basliyor ve bu tarihe uyan tek kurs 29eylul ayinda. telc\'in b1 sinavi her ay yapiliyormus fakat o da duyduguma gore zor bir sinav. bir sene vaktim var neredeyse ama sikistim kaldim.