Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Kira Fiyatlari Hakkinda

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Rector

Mesaj gönderen Rector » Cum Ağu 05, 2016 9:56 pm

http://i.hizliresim.com/0DP2QD.jpg

http://www.wg-gesucht.de/ Sitesinden kira fiyatlarina bakiyordum.Ama paylasilan bir ev icin cikan fiyatlar 1 kisi icin olan ucretmi? Mesela resimde iki kisilik bir yer var ve verilen bu fiyat 2 kisinin odeyecegi ortak fiyat mi? Bilen arkadaslar varsa cevap verirseniz sevinirim.Galiba bununla ilgili birsey yazmiyor , yada ben gorememis olabilirim ..

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Cum Ağu 05, 2016 10:13 pm

resimde cikan eve aranan kisi sayisi fakat fiyat tek kisi icin olan fiyattir.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

Rector

Mesaj gönderen Rector » Cum Ağu 05, 2016 11:00 pm

Tesekkurler.Ama eminmisin sen? Yani cok abarti olmuyormu bu fiyat bir oda icin ?

uurrccnn

Mesaj gönderen uurrccnn » Cum Ağu 05, 2016 11:19 pm

Almanya\'da kiralar malesef pahali. Ayrica turkiye\'deyken hesap yapinca cok daha abarti geliyor. Onun icin sen sansliysan en az 300€ gozden cikar oyle gel derim ;)

Rector

Mesaj gönderen Rector » Cum Ağu 05, 2016 11:29 pm

Kiralar pahali oldugunu biliyorum .Sadece belirtilen tek bir oda icin olan sey biraz abarti geldi.Ama onlar icinde durum ayni galiba.Evin buyuklugu cok kucuk ve aranilan kisi sayisi 8 olanda var sitede.Bir ev icinmi bu aranan kisi sayisi.Sadece belirtilen fiyat bir kisiye mi ait diye ogrenmek istedim..

uurrccnn

Mesaj gönderen uurrccnn » Cum Ağu 05, 2016 11:46 pm

Resme bakmadim ama genelde kisi basina bir oda dusuyor. O baktigin biraz yurt tarzi ya da cok buyuk bir evdir. Ne bileyim birkac katli falan. Neyse wg de kisi basina dusen fiyat yazar, belirtilen kisi de kontenjani belirtir.

Xxxx

Mesaj gönderen Xxxx » Cmt Ağu 06, 2016 12:07 am

Ben Paderborn uni. yurdundayim. En ucuz yer de burasi. 250€ oduyorum. Kendi odam 20 metrekare.Dort oda var toplamda. Banya tuvalet mutfak salon ortak. Cevredeki arkadaslardan birisi aylik 350 biriside 450 falan veriyordu. Yukarida da dendigi gibi 300€ nun altinda cok zor.
Tabi yemek falan da var. cok tasarruf yapsan bile 150€ nun altina dusecegini sanmam.

Rector

Mesaj gönderen Rector » Cmt Ağu 06, 2016 12:31 am

Bir umut fiyati azaltirim diye dusundum ama olmadi be.Ama yapacagiz artik birseyler.Cevaplar icin tesekkurler..