Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantorluk hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
pelinioglu

Garantorluk hakkinda

Mesaj gönderen pelinioglu » Sal Tem 26, 2016 6:43 pm

Arkadaslar Koln Universitesinde hukuk okuyacagim ancak vize hakkinda sikintilarim var. 8000 euroyu yatirmak gibi bir imkanim yok. Almanya\'da oturan ancak tatil icin Turkiye\'ye gelmis bir tanidik var garantor olurum diyor ama Turkiye\'de nasil yapilacak bilmiyorum. Onun disinda da kimse yok bana garantor olabilecek. Gercekten caresiz kaldim yapabilecek baska bir sey var mi biliyor musunuz?

Profane

Garantorluk hakkinda

Mesaj gönderen Profane » Sal Tem 26, 2016 9:45 pm

Bu konu hakkinda konsoloslukla gorusmekte fayda var.Zaten Turkiye\'den yapilsa bile gereginden uzun surer diye dusunuyorum.Gittigi zaman yapar ve gonderir sana.

Faruk06

Garantorluk hakkinda

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal Tem 26, 2016 11:17 pm

Geri donmesini bekle Garantor Bloke hesaptan daha sorunsuz isliyor Para yatir cek v.b durumla ugrasmiyorsun birde garantor olacak kisi Stadtamt a gidip 1 saat icinde garantorluk belgesini cikartabiliyor. Yanlis hatirlamiyorsam 20 euro gibi bir ucreti var cikartmanin Niedersachsen / Delmenhorst icin konusmak gerekirse. Sehirler arasi fiyat degisebilir ama ortalama bu fiyatlardadir
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

heisenberg usta

Garantorluk hakkinda

Mesaj gönderen heisenberg usta » Pzt Ağu 01, 2016 12:20 am

[quote]Faruk06 tarafindan yazilan metin:

Geri donmesini bekle Garantor Bloke hesaptan daha sorunsuz isliyor Para yatir cek v.b durumla ugrasmiyorsun birde garantor olacak kisi Stadtamt a gidip 1 saat icinde garantorluk belgesini cikartabiliyor. Yanlis hatirlamiyorsam 20 euro gibi bir ucreti var cikartmanin Niedersachsen / Delmenhorst icin konusmak gerekirse. Sehirler arasi fiyat degisebilir ama ortalama bu fiyatlardadir[/quote]

Selamlar,

Cok acil cevaba ihtiyacim var!

Vize randevum 11 Agustosta ve banka hesabi acma islemim gecikecek gibi gorunuyor. Dolayisiyla Almanya\'da yasayan dayimi garantor gostermeyi dusunuyorum. Dayim 7 Agustosta Turkiye\'ye gelecek. Yarin gidip basvuruda bulunsa acaba yetisir mi?
Bu bahsettiginiz \'Stadtamt\' nedir bilmiyorum ama her sehirde var midir dayim Aachen\'da yasiyor?

Ayrica bu basvuru icin dayimin hangi belgeleri beyan etmesi ve tam olarak nereye gitmesi gerekiyor.

Yardimci olabilirseniz sevinirim.
Tesekkurler.

zkurt

Garantorluk hakkinda

Mesaj gönderen zkurt » Pzt Ağu 01, 2016 8:04 am

[quote]heisenberg usta tarafindan yazilan metin:

Geri donmesini bekle Garantor Bloke hesaptan daha sorunsuz isliyor Para yatir cek v.b durumla ugrasmiyorsun birde garantor olacak kisi Stadtamt a gidip 1 saat icinde garantorluk belgesini cikartabiliyor. Yanlis hatirlamiyorsam 20 euro gibi bir ucreti var cikartmanin Niedersachsen / Delmenhorst icin konusmak gerekirse. Sehirler arasi fiyat degisebilir ama ortalama bu fiyatlardadir[/quote]

Selamlar,

Vize randevum 11 Agustosta ve banka hesabi acma islemim gecikecek gibi gorunuyor. Dolayisiyla Almanya\'da yasayan dayimi garantor gostermeyi dusunuyorum. Dayim 7 Agustosta Turkiye\'ye gelecek. Yarin gidip basvuruda bulunsa acaba yetisir mi?
Bu bahsettiginiz \'Stadtamt\' nedir bilmiyorum ama her sehirde var midir dayim Aachen\'da yasiyor?

Ayrica bu basvuru icin dayimin hangi belgeleri beyan etmesi ve tam olarak nereye gitmesi gerekiyor.

Tesekkurler.[/quote]

Bulundugu sehirdeki yabancilar ofisine gidip belge doldurmali.
Ad Soyad:...........
Dogum yeri ve tarihi: ..............
Turkiye\'deki adresim: ..............
Pasaport numaram: ..............

---------------------------------
GAARANTORUN goturmesi gereken evraklar:
1. Pasaport
2. Son 3 ayin maas bordrosu
Alinacak belgenin adi: verpflichtungserklarung
Bu belgede doldurulmasi gereken onemli kisimlar:
"Bemerkungen" kisminda, bu belgenin ogrenim amaciyla gonderildigi mutlaka belirtilmeli.
Belgenin on sayfasindaki garantor olunacak sure kismina, " ogrenimi boyunca" yazilacak. Bu cumlenin almancasi "Fur Studium"

akarakas

Garantorluk hakkinda

Mesaj gönderen akarakas » Pzt Ağu 01, 2016 11:43 pm

[quote]zkurt tarafindan yazilan metin:

[quote]heisenberg usta tarafindan yazilan metin:

Selamlar,

Tesekkurler.[/quote]

Bulundugu sehirdeki yabancilar ofisine gidip belge doldurmali.
Ad Soyad:...........
Dogum yeri ve tarihi: ..............
Turkiye\'deki adresim: ..............
Pasaport numaram: ..............

GAARANTORUN goturmesi gereken evraklar:
1. Pasaport
2. Son 3 ayin maas bordrosu
Alinacak belgenin adi: verpflichtungserklarung
Bu belgede doldurulmasi gereken onemli kisimlar:
"Bemerkungen" kisminda, bu belgenin ogrenim amaciyla gonderildigi mutlaka belirtilmeli.
Belgenin on sayfasindaki garantor olunacak sure kismina, " ogrenimi boyunca" yazilacak. Bu cumlenin almancasi "Fur Studium"[/quote]
sure kisminda unbekannt yazmislar bana sorun olmadi

zkurt

Garantorluk hakkinda

Mesaj gönderen zkurt » Cum Ağu 05, 2016 2:29 pm

Arkadaslar benimde garantorlukle ilgili bir kac sorum olacak.Birincisi garantor olacak kisiden ne kadar gelir bekleniyor. mesela emekli maasi olan ama devletten yardim almayan bir amcam var bu yeterli olur mu sizce?

Ikinci sorum da, bu amcamin birde isvicrede yasayan bir oglu var. Ancak bu kisi Alman vatandasi. Sizce bana garantor olabilir mi? nasil?

flamingo

Garantorluk hakkinda

Mesaj gönderen flamingo » Cmt Ağu 06, 2016 12:34 am

Merhabalar. Universiteden sartli kabul bekliyorum. Eger kabul edilirsem vize islemlerim icin kisitli surem olcak. Takildigim konularda bilgilendirebilirseniz cok mutlu olurum.
1) Almanyadaki halam subatin 4 unde garantorluk belgesi gonderdi. Velhasil seyahat tarihimi 16 haziran kalis suremi 3ay olarak yazmis. Ulusal vize icin bu belge yetersiz mi olur ?
2) Bloke hesap acmak zorunda isem Istanbuldaki konsolosluk icin idata dan randevu alip kagitlari onaylatmam mi gerekiyor?
Simdiden tesekkurler.

technonur

Garantorluk hakkinda

Mesaj gönderen technonur » Cmt Ağu 06, 2016 1:51 am

[quote]flamingo tarafindan yazilan metin:

Merhabalar. Universiteden sartli kabul bekliyorum. Eger kabul edilirsem vize islemlerim icin kisitli surem olcak. Takildigim konularda bilgilendirebilirseniz cok mutlu olurum.
1) Almanyadaki halam subatin 4 unde garantorluk belgesi gonderdi. Velhasil seyahat tarihimi 16 haziran kalis suremi 3ay olarak yazmis. Ulusal vize icin bu belge yetersiz mi olur ?
2) Bloke hesap acmak zorunda isem Istanbuldaki konsolosluk icin idata dan randevu alip kagitlari onaylatmam mi gerekiyor?
Simdiden tesekkurler.[/quote]

sanirim halan turist olarak gelmen icin garantor olmus ogrencilik icin garantorlukde sure olarak ogreninimi boyunca olarak ydaa suresiz olarak yazmasi gerekirdi.

Heroturk1991

Garantorluk hakkinda

Mesaj gönderen Heroturk1991 » Cmt Ağu 06, 2016 10:56 am

[quote]zkurt tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar benimde garantorlukle ilgili bir kac sorum olacak.Birincisi garantor olacak kisiden ne kadar gelir bekleniyor. mesela emekli maasi olan ama devletten yardim almayan bir amcam var bu yeterli olur mu sizce?

Ikinci sorum da, bu amcamin birde isvicrede yasayan bir oglu var. Ancak bu kisi Alman vatandasi. Sizce bana garantor olabilir mi? nasil?[/quote]
Brut 3500€ diyebiliyorum

Faruk06

Garantorluk hakkinda

Mesaj gönderen Faruk06 » Cmt Ağu 06, 2016 3:51 pm

@zkurt buyuk ihtimalle tanidiginizin oglu size garantor olabilir.
Maasi nekadar olmasi hakkinda fikrim yok ne yazikki
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..