Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da hazirlik sinifindayken calisma izni var mi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
guntulu

Mesaj gönderen guntulu » Prş Ağu 04, 2016 10:40 pm

Ben Almanya da lisans egitimime devam etmeyi dusunuyorum ama yeterli dil seviyesine sahip degilim. Hazirlik sinifi ya da kursuna devam ederken dilimi daha da gelistirmek amaciyla calismak istiyorum. Hazirlik sinifinda okuyanlara calisma izni veriyorlar mi ? bu konuda bilgi sahibi olan yardimci olabilir mi arkadaslar

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Prş Ağu 04, 2016 10:56 pm

Maalesef.Sadece Resmi tatillerde ve dini bayramlarda calisilabiliyor diye biliyorum ama universitede dil kursu alirken calisabilirsiniz heralde emin degilim

Stuttgarter

Mesaj gönderen Stuttgarter » Prş Ağu 04, 2016 11:48 pm

[quote]BirFacitas tarafindan yazilan metin:

Maalesef.Sadece Resmi tatillerde ve dini bayramlarda calisilabiliyor diye biliyorum ama universitede dil kursu alirken calisabilirsiniz heralde emin degilim[/quote]

Emin degilsen yazma arkadasim, niye bos laf kalabaligi yapiyorsun?

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=79

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Cum Ağu 05, 2016 1:53 am

@BirFacitas in dedigi dogru. Genel itibariyle sadece tatil zamanlari calisabilecegine dair izin veriyorlar ki bunuda firmalar pek bilmediginden birde kafa yormak istemediklerinden dolayi pek sallamiyorlar desem yeridir ( en azindan benim deneyimlememe gore boyle ). Ama tabiki calisabilirsin bos zamanlarinda. Asagida Bir yazi veriyorum sitedeki bilgilere gore..

Ilk asamada en cok sorulan sorulardan birisi ise, dil kursuna giderken de calisma hakki alinip alinmayacagi uzerinedir. Yasal olarak dil kursu ogrencilerine calisma izni verilmez. Fakat bazen oturum aldiginiz yabancilar subesi istisnai durumlarda ozel olarak gorusulerek calisma izni verebilir. Bir cok yabancilar dairesi de sadece okul tatillerinde sinirli tutmak sartiyla calisma izni alabilirler. Okul tatilleriyle kisitli olmak uzere calisma izni alanlar, sayet dil kursunu tamamladilarsa veya ara veriyorlarsa o zaman dil kursu egitimi aldigi okuldan bir belge(Ferienbescheinigung) alip, calisacagi firmaya ileterek bu sekilde dil kursu suresince de calisabilir.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 05, 2016 2:06 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com