Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da hukuk egitimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
guntulu

Mesaj gönderen guntulu » Çrş Ağu 03, 2016 10:41 pm

Merhaba. Ben Afyon Kocatepe Universitesi Hukuk Fakultesi ogrencisiyim. Birinci sinifi tamamladim.Lisans egitimime Almanya da devam etmeyi dusunuyorum ama yeterli dil seviyesine sahip degilim, dil kursuna da gitmem gerekiyor. Basvuru sureci ve dil kursu hakkinda bilgi sahibi degilim. Bilgi sahibi olanlar yardimci olabilir mi ? Simdiden tesekkurler.

Profane

Mesaj gönderen Profane » Çrş Ağu 03, 2016 10:53 pm

Kendine yardim etmek istermis gibi yazdiklarini okuyabilir misin ? Cunku ben hangi konuda yardim edilebilecegini anlamadim.

guntulu

Mesaj gönderen guntulu » Çrş Ağu 03, 2016 11:11 pm

Basvuru sureci ve dil egitimi hakkinda bilgi sahibi olmak istiyorum. Istenilen dil seviyesi fakulteler arasi degisiklik gosterebiliyor mu ?

Cano

Mesaj gönderen Cano » Çrş Ağu 03, 2016 11:41 pm

Yaw kardesim ne Almanyasi. Ne guzel bir universitedesin Turkiyede hukuk bolumu icin. Bu bolumun lisansini anadilinde yap. Almanca coker kalirsin ve konuya da bir hakimiyetin olmaz. Ama lisansi orda bitir az cok bir bilgi sahibi olmus olursun sonra buraya gel ingilizce master yap ondan sonra Kral sensin.

Bunlar tavsiyelerimdi. Ama illede kasiniyorum gelmek istiyorum diyorsan "Rheinland Privatschule ile irtibata gir. Ben Essem sehrinde bu kursa gitmistim. Kur zamanlari olarak cok iyi. Bazilari buradan sikayetci olsa bile bana gore kalite standartlari da yuksek bir yer. Hem de ucuz. Valla iyi reklamini yaptim kursun :D Ama butun bir senelik kursu odeme, bir kurluk yani iki aylik ode. Belki sen memnun kalmaz degistirmek istersin, memnun kalirsanda devam edersin orda.

Profane

Mesaj gönderen Profane » Prş Ağu 04, 2016 12:36 am

Genelde butun bolumler icin istenen DSH-2 burada da gecerli. 3 isteyen var mi bilmiyorum.

jack

Mesaj gönderen jack » Prş Ağu 04, 2016 5:51 pm

Yabanci bir ogrenci almanyada hukuk okuyamaz.Almanlar bile okuyamayip birakiyor.Maceraya gerek yok.Bolumunu orda bitir.

guntulu

Mesaj gönderen guntulu » Prş Ağu 04, 2016 7:47 pm

Anadilin olmayan bir ulkede hukuk okumak cok cok zor bunun farkindayim ama imkansiz oldugunu dusunmuyorum. hic almanca bilmeden sartli kabul veren okullar var mi arastirdigim kadariyla sartli kabul icin en az b1 seviyesinde almanca istiyorlar