Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiyede dil kursu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
csufeardir

Turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen csufeardir » Cmt Tem 23, 2016 4:57 am

Merhabalar, liseden bu yil mezun oldum, diploma ortalamam 78 ve MF-4 puanim 400, Almanyada bilgisayar muhendisligi okumak istiyorum fakat bloke hesap miktarini tek seferde odememiz biraz zor. Bu yuzden Turkiyede bilgisayar muhendisligi okurken ayni zamanda Almanca kursuna gidip 2. yildan sonra testdaf\'a girmeyi dusunuyorum. Bu durumla ilgili birkac sorum var, yardimci olabilirseniz cok sevinirim;

Oncelikle 2 Yil gibi bir surenin ne kadar tutarli bir tahmin oldugunu bilmiyorum. Henuz temel seviyesinde almancam var, biraz da liseden kulak dolgunlugu. Onun disinda ileri duzeyde Ingilizcem var, ve dil ogrenmekte iyiyim. Ancak dedigim gibi, Almancaya hakim olmadigim icin bu sureyi tam kestiremiyorum. 2 Yil Turkiyede kurs ile birlikte Almanca calismak yeterli olabilir mi? Ayni zamanda universite ortalamami yuksek tutmaya calisacagim, bu yuzden tamamen Almanca odakli 2 yil olmayacak.

Bunun disinda Turk-Alman Universitesi\'ni tercih etmem sizce mantikli olur mu? Oyle bir durumda ilk yil hazirlik okuyacagim, ve Almanca pratigine yardimci olacak bir ortamim olacagini dusunuyorum. Bu bakimdan yardimci olacagini dusunsem de universite hakkinda fazla bilgi sahibi degilim. Bilgisi olan biri yardimci olabilirse sevinirim.

Simdiden tesekkur ederim.

csufeardir

Turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen csufeardir » Prş Tem 28, 2016 7:02 pm

Up.

Profane

Turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen Profane » Prş Tem 28, 2016 7:32 pm

Normalde tam emek verdiginde bastan sona 1 sene suruyor.Tabi dil kursunun kur surelerine ve aralardaki tatillere sadik kalindiginda.Bence 2 sene azimsanmayacak bir zaman dilimi.Sikinti belki sonlarda sinava yonelik taktiksel kisimlarda olusabilir.Onu da zamani gelince burada yardimci olmaya calisiriz.
Universite hakkindaysa 2-3 sene once benim icime pek sinmemisti.Ama Almanya\'ya gelmek gibi bir imkanim vardi o yuzden.Genelde almanca agirlikli bir egitim veriliyor ve teknik konular agirlikli.

csufeardir

Turkiyede dil kursu

Mesaj gönderen csufeardir » Prş Tem 28, 2016 11:19 pm

[quote]Profane tarafindan yazilan metin:

Normalde tam emek verdiginde bastan sona 1 sene suruyor.Tabi dil kursunun kur surelerine ve aralardaki tatillere sadik kalindiginda.Bence 2 sene azimsanmayacak bir zaman dilimi.Sikinti belki sonlarda sinava yonelik taktiksel kisimlarda olusabilir.Onu da zamani gelince burada yardimci olmaya calisiriz.
Universite hakkindaysa 2-3 sene once benim icime pek sinmemisti.Ama Almanya\'ya gelmek gibi bir imkanim vardi o yuzden.Genelde almanca agirlikli bir egitim veriliyor ve teknik konular agirlikli.[/quote]

Anladim, beni en cok endiselendiren zamanin yeterli olmayacagini dusunmemdi, tesekkur ederim.