Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite tercihleri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Sametshn97

Universite tercihleri

Mesaj gönderen Sametshn97 » Pzt Tem 25, 2016 11:26 pm

Merhaba ismim Samet Sahin 17.02.1997 dogumluyum Tekirdag\'da yasiyorum.Duz lise mezunuyum mezuniyet notum 63.05....Almanyada makine muhendisligi yada bilgisayar muhendisligi istiyorum(Mimarlikta olabilir) LYS sinavina 2.kez girisim bu suanda siralamama gore peyzaj mimarligi orman muhendisligi biyosistem muhendisligi tutuyor devlette ozelde ise ic mimarlik tutma ihtimali var. Tercihlerimi Almanya ya gore yapmak istiyorum sizce bana tavsiyeniz nedir.Amcam Almanya da yasiyor garantor olarak onu gosterecegim.Almanca bilgim hic yok fakat calismaya basladim burada oradada dil kursuna gitmek istiyorum.Amcamdan ayri yerde yasayacagim . Okuldaki yabanci dilim ingilizceydi oda cok rahat b2 vardir.

Simdi asil sorun su ben 251 bindeyim ve bu tutan muhendislikler yokun 240 bin baraj olarak nitelendirdigi muhendisliklerin disinda kaliyor ben burda peyzaj mimarligi kazanirsam eger orada muhendislige gecis yapabilirmiyim acaba arkadaslar tercihlerimi ona gore yapacagim yardim edermisiniz lutfen

Profane

Universite tercihleri

Mesaj gönderen Profane » Sal Tem 26, 2016 12:28 am

Samet kizanim maalesef olmuyor.Almanya\'da okumak istedigin seyi Turkiye\'de de kazanman gerekiyor yada cok yakinini.Bu arada ben tam bilgi sahibi degilim ama mimarlik icinde 200.000 sarti koyulmus yani oda olmuyor zannedersem.

Sametshn97

Universite tercihleri

Mesaj gönderen Sametshn97 » Sal Tem 26, 2016 1:37 am

Ya cok sacma bi olay yapmislar mesela ic mimarlikta ve peyxaj mimarliginda 200.000 baraji yok hocam ic mimarligi kazansam burda ozelde. orda mimarliga yerlestrilirmiyim ?

Profane

Universite tercihleri

Mesaj gönderen Profane » Sal Tem 26, 2016 4:02 pm

O zaman olmasi lazim. Cunku burda ozel veya devlet bakilmiyor. Yani sen yerles mimarliga gerisi sikinti degil.

Xlhago

Universite tercihleri

Mesaj gönderen Xlhago » Sal Tem 26, 2016 4:22 pm

Samet kardesim peyzaj da 200 bin siniri yok mu kesin bilgi mi? Eger oyleyse bende peyzaj yazip orada bolum degistirmeyi deneyecegim? Ogrendigin bir sey olursa lutfen paylas bu durum altinda.

pardon

Universite tercihleri

Mesaj gönderen pardon » Sal Tem 26, 2016 4:41 pm

Peki diyelim mimarlik okuyabildin burada, Turkiye\'ye donersen denklik verilecek mi? Yanlis hatirlamiyorsam 3 listede ilk 500 disinda unide okursan, Turkiye\'de o bolumu kazanma sarti araniyor denklik icin.