Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kabul ile ilgili sorular

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
espresko

Kabul ile ilgili sorular

Mesaj gönderen espresko » Pzr Tem 24, 2016 4:34 am

Merhaba arkadaslar bir kac sorum olacakti, daha once illa ki sorulmustur fakat arama bolumunde pek bir sey cikmadi.

Ben su an bir Turk-Alman lisesinde okuyorum, 2017 senesinde mezun olacagim ve ani bir karar degisikligiyle Almanya\'da okumaya karar verdim fakat lise ortalamam 65-70 civari oldugundan beni kabul edeceklerinden supheliyim. Lise not ortalamasi cok mu onemli? Ayrica bir hocamin dedigine gore sosyal etkinlik belgelerine (yarisma, degisim programi) gibi seylere baktiklarinada soyledi, benim gorme engellilere yardim harici bir sosyal aktivitem olmadi, bu cok etkiler mi?

technonur

Kabul ile ilgili sorular

Mesaj gönderen technonur » Pzr Tem 24, 2016 10:42 am

Okuyacagin bolum Nc ile almiyorsa 50 60 hic farketmez her turlu girersin olagandisi bir durum olmadigi surece. Ama Okuyacagin bolum Nc (sinirli kontenjan) ile aliyorsa o zaman sansin baya dusuyor tabi

espresko

Kabul ile ilgili sorular

Mesaj gönderen espresko » Pzr Tem 24, 2016 8:08 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

Okuyacagin bolum Nc ile almiyorsa 50 60 hic farketmez her turlu girersin olagandisi bir durum olmadigi surece. Ama Okuyacagin bolum Nc (sinirli kontenjan) ile aliyorsa o zaman sansin baya dusuyor tabi[/quote]

Ben computer science okumak istiyorum, bildiginiz kontejyan siniri olmayan bu bolume sahip universiteler varmidir?

Profane

Kabul ile ilgili sorular

Mesaj gönderen Profane » Pzr Tem 24, 2016 9:09 pm

HAW Hamburg icin European Computer Science bolumunde NC gozukmuyor.Yani herkes kabul ediliyor.

espresko

Kabul ile ilgili sorular

Mesaj gönderen espresko » Pzr Tem 24, 2016 9:19 pm

[quote]Profane tarafindan yazilan metin:

HAW Hamburg icin European Computer Science bolumunde NC gozukmuyor.Yani herkes kabul ediliyor.[/quote]

Cok tesekkurler, baska boyle universite bilip yazan olursa mutesekkir olurum.

Profane

Kabul ile ilgili sorular

Mesaj gönderen Profane » Pzt Tem 25, 2016 4:44 am

Tam olarak bolumun adini yazarsan seni mutesekkir etmek isterim.Computer Science olarak adi farkli cok bolum var.Mesela verdigim bilgide European Computer Science senin dedigin bolumle ayni mi ?

dgkntryk

Kabul ile ilgili sorular

Mesaj gönderen dgkntryk » Pzt Tem 25, 2016 1:59 pm

Herkesin merhaba arkadaslar Ben siralar Almanya\'dayim. Sartli Kabul almam lazim en erken hangi uniden ne kadar Surede alirim. B2 sertifikam da var. Yardimci olursaniz Cok sevinirim.

Zohnie2

Kabul ile ilgili sorular

Mesaj gönderen Zohnie2 » Pzt Tem 25, 2016 3:39 pm

Profane alem adamsin :D . Ben KIT Informatik bolumune 73 ortalama ile kabul aldim. O universite o ortalamaya kabul verdiyse, neredeyse hepsinde sansin vardir bence, nc isteyenleride gozden cikarma derim.

espresko

Kabul ile ilgili sorular

Mesaj gönderen espresko » Sal Tem 26, 2016 12:20 am

[quote]Profane tarafindan yazilan metin:

Tam olarak bolumun adini yazarsan seni mutesekkir etmek isterim.Computer Science olarak adi farkli cok bolum var.Mesela verdigim bilgide European Computer Science senin dedigin bolumle ayni mi ?[/quote]

Almancada Informatik olarak geciyor, o European Computer Science olayini bende gordum fakat google bile bunun ne oldugu hakkinda bir bilgi vermiyor veya ben bulamadim.