Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

bu puanla almanyaya basvurayimmi ?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
yusufbyr07

Mesaj gönderen yusufbyr07 » Cmt Tem 23, 2016 9:48 pm

arkadaslar herkese hayirlis geceler lys sonuclari aciklandi ...Ben tm ogrencisiyim mf den sinava girmedim.almanyada mimarlik egitimi almak istiyorum,bunun hakkinda da soyle bisey biliyorum ..Orada devlet universitelerinde ic mimarlik olmadigi icin ic mimarlik bolumune basvurulunca sizi en yakin bolum olan mimarliga kabul edebiliyolarmis..Benim tm1 puanim 268 bu puanla ozel universite ic mimarlik bolumunu tutturabiliyorum..Size sorum su,sizce ic mimarligi tercihlerde kazanip daha sonra da almnyaya basvurayimmi ic mimarlik kazandi belgesi ile ??? 268 puan 3.5 falan yapmasi lazim sizce basvurayiimmi ? lieden bu yil mezun oldum ?

Profane

Mesaj gönderen Profane » Pzr Tem 24, 2016 1:33 am

Bence vur cunku oluyor.Ama daha cok calismak gerekicek.

yusufbyr07

Mesaj gönderen yusufbyr07 » Pzr Tem 24, 2016 11:47 am

Ama arkadasima sordugumda bu puanla imkansiz gibi bisey dedi, o suan orda okuyor.mimarlik icin cok zormus,kesin bilen birileri varsa cevaplarsa sevinirim

yusufbyr07

Mesaj gönderen yusufbyr07 » Pzr Tem 24, 2016 11:48 am

Cunku 2 agustosa kadar tercih yapmam lazim eger olacak gibiyse ic mimarligi tercih edip basvurucam,eger olmayacaksa da tercih yapmayip seneye bir daha giricem sinava

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr Tem 24, 2016 6:20 pm

Benim Turkiye\'de mimarlik kazanmis bir arkadasim 3,7 NC ile FH\'da okuyor. FH\'da okumak istiyorsan sorun olmaz tahminim. Sadece bir kac FH\'ya birden basvurmalisin. Ama dersen ben iyi universitelerde okumak istiyorum o zaman sansin az.

https://www.nc-werte.info/studiengang/architektur/

Profane

Mesaj gönderen Profane » Pzr Tem 24, 2016 8:55 pm

Bu ortalamalara bakmamak gerektigini kendim tecrube ettim.Cunku yabancilar farkli bir sekilde siralamaya sokuluyor.NC puanina gore imkansiza yakin yerlerden kendim kabul aldim.Sadece FH\'lar icin konusuyorum bu arada pardon\'un da dedigi gibi.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr Tem 24, 2016 11:52 pm

Yabancilara bazi okullar %8 gibi kontenjanlar uyguluyor, belki de hepsi uyguluyordur. Bu yuzden cok yabanci basvurmaz ise o bolume, girebilme ihtimali var. Yani yabancilar kendisi arasinda kiyaslamaya tutuluyor. Forumda onceden bir kac kez yazmistim. Bu sayede Almanlarin 1,7 NC ile girdigi yere yabancilarin 2,7 ile girdigi yaziyor FU Berlin\'in pdf\'lerinde.