Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Kursu Hakkinda

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Stannis

Almanca Kursu Hakkinda

Mesaj gönderen Stannis » Cmt Tem 23, 2016 8:27 pm

Almanyadaki hazirlik yani dil kurslarinda verilen almanca egitimde ogretim dili nedir acaba?
Yani almancayi bana hangi dil ustunden anlatacaklar?

Argimax

Almanca Kursu Hakkinda

Mesaj gönderen Argimax » Cmt Tem 23, 2016 9:12 pm

Turkiye de goethe nin dil kursuna gittim su anda da almanyada dil kursuna devam ediyorum. her ikisindede almanca uzerinden almanca anlatiliyor. sinifin durumuna gore gerekli yerde ingilizceye donuyor. ama genel olarak almanca

Stannis

Almanca Kursu Hakkinda

Mesaj gönderen Stannis » Cmt Tem 23, 2016 9:31 pm

Hic almanca bilgim yok ingilizce bilgimde cok iyi degil bana nasil anlatacaklar peki?

Argimax

Almanca Kursu Hakkinda

Mesaj gönderen Argimax » Cmt Tem 23, 2016 9:43 pm

anlatabildikleri en basit sekilde
demek istedigin basit kelimelerle ve vucut diliyle. tabili ilk baslarda birz zor olucak

rbayrakoglu

Re: Almanca Kursu Hakkinda

Mesaj gönderen rbayrakoglu » Pzt Nis 17, 2017 8:00 pm

Stannis yazdı:Hic almanca bilgim yok ingilizce bilgimde cok iyi degil bana nasil anlatacaklar peki?
akla yatkın gelmiyor ama bencede almancayı almanya öğretmek akıllıca. ilk zamanlar çok zor olur ama 1 ay sonra her kelime telaffuzun aklınca görmek mümkün. ben otostopla 2 -3 gün 1 almanla seyahat ettim. o ingilizce konuştu bende çok basit ingilizce ile 3 gün yaşadık. eve 3. gün anlattığı şeylerin bence yarısını anlıyordum. beyin hemen adapte oluyor o koşullara..