Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konu kilit

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kirenli

Konu kilit

Mesaj gönderen kirenli » Cmt Tem 23, 2016 8:12 pm

....

kenkogs

Konu kilit

Mesaj gönderen kenkogs » Cmt Tem 23, 2016 9:19 pm

Burda ki sorularin nerdeyse hepsinin cevabini site icerisinde kolaylikla bulabilirsin.

9- lisede benda baya bi ogrendim saniyodum ama almanyada a1 kursuna basliyinca 1 ay da lise boyunca isledigimiz tum bilgiyi ogrettiler. Hem uni sinavi hem almanca calisman cok zorlanacagin bi durum hic tavsiye etmiyorum. Ayrica mf4 ten 63 bin fena bi puan degil amacin zaten almanyada okumak acikcasi 2. kez girmeni gereksiz buldum. Anadoluda bir pc muhendisligi yazip universitelere bavurabilirdin. Tabi senin bilecegin is.

12- Bir sorun cikmaz Diplomanin asli elinde olsun yeter.

13- Almanca uzerinden almanca ogretiliyor. Bana ilk soylendiginde imkansiz gelmisti ama en basitten anlatilarak giderek zorlastiriliyor. Bi hocamiz vardi almanca kelimenin direk ingilizcesini soyluyordu ugrasmiyordu pek. ingilizce bilmeyenler konustu hocayla o gunden sonra hareketlerle daha basit almanca kelimelerle anlatmaya basladi.

pardon

Konu kilit

Mesaj gönderen pardon » Cmt Tem 23, 2016 9:30 pm

Bu kadar soruya kimsenin kalkip da cevap verecegini sanmam. Almanya\'da okumak istiyorsan once arastirma yapmayi ogrenmelisin. Ogrenmezsen zaten bosuna gelme Almanya\'ya, oldukca zorlanirsin. Sordugun sorulari da ya forumu bastan sona okuyarak yada universitelerin sitelerinden edinebilirsin.

kirenli

Konu kilit

Mesaj gönderen kirenli » Cmt Tem 23, 2016 9:47 pm

[quote]kenkogs tarafindan yazilan metin:

Burda ki sorularin nerdeyse hepsinin cevabini site icerisinde kolaylikla bulabilirsin.

9- lisede benda baya bi ogrendim saniyodum ama almanyada a1 kursuna basliyinca 1 ay da lise boyunca isledigimiz tum bilgiyi ogrettiler. Hem uni sinavi hem almanca calisman cok zorlanacagin bi durum hic tavsiye etmiyorum. Ayrica mf4 ten 63 bin fena bi puan degil amacin zaten almanyada okumak acikcasi 2. kez girmeni gereksiz buldum. Anadoluda bir pc muhendisligi yazip universitelere bavurabilirdin. Tabi senin bilecegin is.

12- Bir sorun cikmaz Diplomanin asli elinde olsun yeter.

13- Almanca uzerinden almanca ogretiliyor. Bana ilk soylendiginde imkansiz gelmisti ama en basitten anlatilarak giderek zorlastiriliyor. Bi hocamiz vardi almanca kelimenin direk ingilizcesini soyluyordu ugrasmiyordu pek. ingilizce bilmeyenler konustu hocayla o gunden sonra hareketlerle daha basit almanca kelimelerle anlatmaya basladi.[/quote]

Cevabiniz icin tesekkurler.Sinava tekrar hazirlanmak istememin sebebi eger olurda Almanya\'ya alisamazsam buradaki bir universiteden okumaya devam etmek istememdir.

Evet dediginiz gibi sorularimin cevaplari butun sitede olabilir.Ancak benim amacim tum bu bilgileri tek bir konuda toplamak.Bu konunun sadece bana degil bircok kisiye faydali olacagini dusunuyorum.Ayrica bu konu herkes icin zamandan buyuk kazanc saglayabilir.

kirenli

Konu kilit

Mesaj gönderen kirenli » Cmt Tem 23, 2016 10:02 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Bu kadar soruya kimsenin kalkip da cevap verecegini sanmam. Almanya\'da okumak istiyorsan once arastirma yapmayi ogrenmelisin. Ogrenmezsen zaten bosuna gelme Almanya\'ya, oldukca zorlanirsin. Sordugun sorulari da ya forumu bastan sona okuyarak yada universitelerin sitelerinden edinebilirsin.[/quote]

Zaten tum sorulari 1 kisinin cevaplamasini beklemiyorum.Eger herhangi bir soru hakkinda bilginiz varsa cevaplarsiniz.
3-4 gundur surekli arastirma yapiyorum kardesim zaten.Bir konuya bakarak arastirma yapmadigimi veya arastirma yapmayi bilmedigimi dusunmen cok komik.Beni tanimiyorsun bile.Aciklamamda da belirttigim gibi nispeten bir rehber olmasini umuyorum bu konunun.Almanya\'da egitim konusunda cok fazla konu var bilgiler ne yazik ki daginik.Bu arada Almancam ve Ingilizcem yeterince iyi olmadigi icin universitelerin sitelerindeki bilgileri anlamyorum.Benim gibi de bircok ogrenci oldugunu tahmin ediyorum.

pardon

Konu kilit

Mesaj gönderen pardon » Cmt Tem 23, 2016 11:33 pm

3-4 gun zaten baya yeterli arastirma icin, fazla bile arastirmissin. Ayrica bir konuya bakarak degil, sordugun sorularin zaten en temel bilmen gerekenler oldugundan ve cok kolay 5 dakikalik arastirmalar ile bulunabileceginden dolayi arastirma yapmamissin dedim.

Okullarin ders programlarini sormussun, hangi alanlarda ingilizce lisans var vs sormussun. Bunlar okullarin sitelerinde cok kolay bir aramayla bulunur. Ingilizcenin de ust seviye olmasi gerekmiyor.

"Sartli kabul hangi universitelerde var", "Kurs fiyatlari", Turkiye\'de kayit dondurma vs kac kere sorulmus ve cevaplanmistir. Hatta ben bunu yazarken kayit dondurma ile ilgili bir baslik anasayfada bulunuyor. O konuyu okursan, o konuyu acan kisi sordugu sirada, yine bu konu hakkinda baska bir baslik anasayfada bulunuyormus.

Sordugun sorularin cok buyuk bir kismi forumda defalarca soruldu, cevaplandi veya tartisildi. Birazcik zahmet edip eski konulari okursan ogrenmis olursun.

Son sordugun soruyu yukarida "Egitim Danismanligi" yazan yere tiklarsan ogrenirsin detaylica.

Profane

Konu kilit

Mesaj gönderen Profane » Pzr Tem 24, 2016 1:39 am

Bu konu rehber niteliginde olsun deyip aklindaki butun sorulari yazan en az 2-3 kisi cikiyor haftada.Niyetine girdikten sonra sakin bir sekilde herseyin sana gelmesini beklemek lazim.Universitenin ders programini suan da ne yapabilirsin? Yada sosyal etkinliklerini?
Bu okullara girebilme ihtimalini burada kimse bilemez.Herkes birseyler soyluyor ama yabancilarin kabul alma olayi biraz farkli.Benimde bu forumda ilk sorum okullara girme uzerineydi.Acikta kalmamak icin ama oyle yerlere basvurdum ve kabul aldim ki neredeyse 300 puan ile ITU makine muhendisligine yerlestim sayilir.O yuzden biraz sabir ve sakinlik tavsiye ediyorum.