Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2024

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kagankaya12

Re: Vize Ani Defteri - 2024

Mesaj gönderen kagankaya12 » Cum May 17, 2024 12:04 pm

simget06 yazdı: Prş May 16, 2024 9:25 pm Ben 17 nisanda uni-assist basvurusunda bulundum 8 mayista uni- assistten raporum geldi 3 gun oncede dedigim noreply mail geldi. Bu arada b1-b2 deutsch kurs için mi başvurmuştun sende ? Bu arada sen direkt okuldan o dil kabul belgesi geldikten sonra vizeye onu mu sunacaksın ? Yoksa bir bölüme kayıt belgesi de sunacak mısın ?
Evet b1-b2 deutsch kurs için başvuru yaptım. Evet vize başvurusunda dil hazırlığı için aldığım başvuruyu sunucam ve motivasyon mektubunda dil kursunu tamamladıktan bölüme başvuru yapacağım diye belirtmeyi düşünüyorum. Ayrıca bölüm kayıt belgesi sunmayacağım .

simget06

Mesaj gönderen simget06 » Cum May 17, 2024 12:28 pm

kagankaya12 yazdı: Cum May 17, 2024 12:04 pm Evet b1-b2 deutsch kurs için başvuru yaptım. Evet vize başvurusunda dil hazırlığı için aldığım başvuruyu sunucam ve motivasyon mektubunda dil kursunu tamamladıktan bölüme başvuru yapacağım diye belirtmeyi düşünüyorum. Ayrıca bölüm kayıt belgesi sunmayacağım .
Anladım çok teşekkür ederim. Başarılar diliyorum çokça sana da. Ben vize türü için baktığımda 36f çıktı bana randevu almadım ama senin düşüncen nedir 36 f ile mi başvurunu gerçekleştireceksin ?

Ironcrusher

Mesaj gönderen Ironcrusher » Cum May 17, 2024 2:06 pm

Oncelikle cokca rahatsiz ettiğim icin ozur dilerim. Hicbir mailime cevap almadigim icin cok fazla endise icerisindeyim.
Evraklarimin iletilmesi uzerinden yaklasik 2 ay gecti. Universitem dortmundda oldugundan dortmund yabancilar dairesine mail gonderdim ve bizimle alakasi yok dendi. Buyukelcilik de aynisini soyledi. Bu nasil mumkun olabiliyor? Evraklar yabancilar dairesine iletilmiyor mu, herkes oyle yazmis. Benim evraklarimin ilgili oldugu yabancilar dairesi auslanderbehorde dortmund degil mi? Yoksa Bundesamt immigration und fluchtlinge mi? Auslandbehordeye attigim ikibmailde de kendilerinin konuyla alakasi olmadiklarini soylediler.
Bva ile ilk telefon konusmamda evraklarimin bvada oldugu soylendi, elcilik disisleri bakanliginda dedi. Disisleri bakanliginin alakasi nedir? Bva ile tekrar konustum. Bu sefer de kendisinin de bilmedigini ve elcilige sormam gerektigini soyledi. Kendisi sadece dijital iletim tarihimi biliyordu.
Sessizlik prosedurunu gectim, benim evraklarim fiziksel olarak nereye iletildi, iletilmedi mi bilmiyorum, nasil ogrenebilirim onu da bilmiyorum.

Lutfen detayli bilen biri yardimci olabilir mi? Kafam allak bullak oldu ve iyice endiseden binbir turlu senaryo kurmaya basladim.
41F Ankara/ Dortmund
Idata başvuru: 11.02.2024
Randevu Mail: 16.02.2024
Randevu Tarihi: 20.03.2024 (ilk randevu tarihi 06.03.2024tü ertelemek durumunda kaldım)
Dijital İletim: 25.03.2024
Kargo mail/sms (idata): 24.05.2024
Vize geliş: 25.05.2024

cantholdus

Mesaj gönderen cantholdus » Cum May 17, 2024 2:59 pm

Ironcrusher yazdı: Cum May 17, 2024 2:06 pm Oncelikle cokca rahatsiz ettiğim icin ozur dilerim. Hicbir mailime cevap almadigim icin cok fazla endise icerisindeyim.
Evraklarimin iletilmesi uzerinden yaklasik 2 ay gecti. Universitem dortmundda oldugundan dortmund yabancilar dairesine mail gonderdim ve bizimle alakasi yok dendi. Buyukelcilik de aynisini soyledi. Bu nasil mumkun olabiliyor? Evraklar yabancilar dairesine iletilmiyor mu, herkes oyle yazmis. Benim evraklarimin ilgili oldugu yabancilar dairesi auslanderbehorde dortmund degil mi? Yoksa Bundesamt immigration und fluchtlinge mi? Auslandbehordeye attigim ikibmailde de kendilerinin konuyla alakasi olmadiklarini soylediler.
Bva ile ilk telefon konusmamda evraklarimin bvada oldugu soylendi, elcilik disisleri bakanliginda dedi. Disisleri bakanliginin alakasi nedir? Bva ile tekrar konustum. Bu sefer de kendisinin de bilmedigini ve elcilige sormam gerektigini soyledi. Kendisi sadece dijital iletim tarihimi biliyordu.
Sessizlik prosedurunu gectim, benim evraklarim fiziksel olarak nereye iletildi, iletilmedi mi bilmiyorum, nasil ogrenebilirim onu da bilmiyorum.

Lutfen detayli bilen biri yardimci olabilir mi? Kafam allak bullak oldu ve iyice endiseden binbir turlu senaryo kurmaya basladim.
visa-processing@zentrale.auswaertiges-amt.de ben bu adrese mail attığımda, başvurunuz ilgili yabancılar dairesinde işleniyor diyor..
Yabancılar dairesini arıyorum, evraklarınız burda değil, burada işlemler bitti, istanbul konsolosluğu ile görüşmeniz gerekiyor diyor,
visa-processing@zentrale.auswaertiges-amt.de bu adrese 18-19 Nisanda eksik evrak ilettim, üzerinden 1 ay geçicek hala pasaportum ortalıkta yok...
BVA zaten 2 Mayıstan itibaren bana bilgi dahi vermiyor.
Artık onay mı gelir, red mi gelir bilmem ama bir şey gelsin... Ayrıca şu saatten sonra gelecek onayın da redin de.....

atigun

Mesaj gönderen atigun » Cum May 17, 2024 4:00 pm

trmehmet23 yazdı: Cum May 17, 2024 10:48 am 17.05.2024 Ankara idata ofisinde 36f vize başvurusu gerçekleştirdim. Sözlü soru sorulmadı. 7 soruluk bir form verildi. Sorular burada hep söylenen klasik sorulardandı. Dil belgesi olarak hem a2 hem a1 goethe belgemi verdim. Ek olarak IELTS 6.5 sertifikası verdim. Almanca ingilizce karışık cevaplamama izin verilmedi. Sadece almanca olarak cevapladım.
Merhaba, vize randevu talebi ve atanma tarihlerini paylasir misiniz?

trmehmet23

Mesaj gönderen trmehmet23 » Cum May 17, 2024 4:04 pm

atigun yazdı: Cum May 17, 2024 4:00 pm Merhaba, vize randevu talebi ve atanma tarihlerini paylasir misiniz?
2 şubatta talep oluşturdum 5 mayısta atandı.

Tornado1907

Mesaj gönderen Tornado1907 » Cum May 17, 2024 4:11 pm

Arkadaşlar 41F Ankara vize için yakın zamanda başvuran var mıdır? Ve randevu tarihlerini paylaşabilir misiniz?

simget06

Mesaj gönderen simget06 » Cum May 17, 2024 9:00 pm

omurga01 yazdı: Çrş Mar 13, 2024 4:10 pm Arkadaşlar herkese selamlar,
Herşeyden önce vize bekleyen herkese oldukça çok sabırlar diliyorum. Süreci sadece ve sadece yaşayanın bileceği bir yolculuk bu. Ben yaklaşık olarak 2023 Ocak ayından beri bu süreci yaşıyorum. Başvuru tipim; 36f. Zamanla kendi hatam, dil kursu belgesinin yetişmemesi, konsolosluk süreçleri derken bugün pasaportum elime ulaştı ve vizem çıktı.

Öncelikle ilk önereceğim sadece ve sadece idata üzerinden size verilen başvuru tipindeki gerekli evraklar listesini hazırlamanız. Ekstra hiçbir şey hazırlamayın. O evraklar yeterli olacaktır.

Sonrasında ise danışmanlık firmalarının kasıntılıklarını çekmeyin. Olabildiğince dilinizi burada geliştirmeye odaklanın ve görüşmede sakin olun. Karşınızdaki kişi de sizin gibi birisi. Gayet anlayışlılar hepsi. Şimdi timeline'ımı da sizlerle paylaşıyorum;

İlk Başvuru Tarihi: 23.07.2023
İlk randevu ataması: 09.10.2023
Randevu Tarihi: 23.10.2023
2. Randevu Atama(erteleme): 20.10.2023
Randevu Atama: 17.01.2024
Randevu tarihi: 15.02.2024
Eksik evrak teslimi: 05.03.2024
Pasaport Teslimi: 13.03.2024

Kalbiniz temizliği ile birlikte çok güzel ve sancısız bir süreç diliyorum her birinize.
Merhaba hayırlı olsun vizeniz ve süreciniz. Sanırım önceki mesajınızı gördüm ve TH Kölnden bahsetmişsiniz şu anda th köln bünyesinde misiniz acaba ? Eğer öyleyse 36f vize türü için Th kölnden gelen dil kursu kabul mektubu yeterli oldu mu ? Lütfen cevap verirseniz çok minnettar olurum

kagankaya12

Mesaj gönderen kagankaya12 » Cmt May 18, 2024 12:30 pm

simget06 yazdı: Cum May 17, 2024 12:28 pm Anladım çok teşekkür ederim. Başarılar diliyorum çokça sana da. Ben vize türü için baktığımda 36f çıktı bana randevu almadım ama senin düşüncen nedir 36 f ile mi başvurunu gerçekleştireceksin ?
Teşekkürler, evet 36f ile başvuru yapacağım. Dün uni-assist'den belgelerinizi Th Köln'e ilettik diye mail geldi.

Ygzei

Mesaj gönderen Ygzei » Cmt May 18, 2024 11:09 pm

Daydin yazdı: Prş May 16, 2024 1:41 am Herkese Merhaba,

36F (şartlı Master kabul) İstanbul-Konsolosluk ,Vize Başvuru Tarihim:16.02.2024, Randevu Atamam: 26.03.2024 ancak hala ses yok, konsolosluğa mail attım bana Almanya'da evraklarımın işlemde olduğunu ve şimdilik herhangi bir evrak taleplerinin olmadığını belirttiler. Ancak süre çok uzadı.Eğitim danısmanlarına sordum aşırı yoğunluk olgunu son dönemde başvuran herkesin aynı durumda olduğunu söylediler. Dil kursu tarihini de 6 Mayıs olarak belirtmiştim o kuru da kaçırdım. Haziran kurunu da bu gidişle kaçıracağım gibi görünüyor. Bu kadar bekledikten sonra red verirler mi? Benim durumumda olan var mı?
Kanka biraz sabırsızsın 7.5 ay atama bekledim ben o yüzden bekle yani bir şey kaybetmezsin.
IZMIR 36F
Başvuru- 26 Agustos 2023
Atama Tarihi- 20 Nisan 2024
Randevu Tarihi- 17 Mayıs 2024
Vize gelme Tarihi: -

Daydin

Mesaj gönderen Daydin » Pzr May 19, 2024 2:29 pm

Ygzei yazdı: Cmt May 18, 2024 11:09 pm Kanka biraz sabırsızsın 7.5 ay atama bekledim ben o yüzden bekle yani bir şey kaybetmezsin.
Baya uzun olmuş senin atama da , beklemeye bekliyorsun da sonuç red olursa psikolojisi can sıkıcı oluyor.

mlkk

Mesaj gönderen mlkk » Pzr May 19, 2024 7:57 pm

Merhabalar herkese. Geçtiğimiz gün 36F vizem elime ulaştı. Bu forumdan çok faydalandığım için benim de birilerine bir faydam olur belki diye kendi sürecimi anlatmak istedim. Öncelikle Ankara'dan 1 Mart tarihinde başvurdum. Dediğim gibi vize türüm 36F ve şartlı kabulümü TU Clausthal'den almıştım. Dil kursu için yine Clausthal'de bulunan bir kursa A1.2 kuruna kayıt yaptırmıştım. Sunduğum dil belgeleri 2016 yılında aldığım çocuklar için Goethe A1 belgesi ve 2019 yılından bir ielts belgesiydi çünkü vize başvurumdan önce girmek istediğim A2 sınavlarının hepsinin kontenjanı doluydu. Ancak 28 Mart tarihinde ÖSD A2 sınavına gireceğime dair bir sınav kayıt belgesi sundum. Bunun dışında bloke hesapla başvurdum. Kalacak yere dair hiçbir belge göstermedim okulun yurdunda kalacağımı söyledim başvuru formunda. Hatta yurda başvurduğuma dair bir belge sunacaktım unutmuştum:) Ama hiçbir şey sorulmadı bununla ilgili ne başvuru sırasında ne de sonrasında. Açıkçası ilk üniversitemi bitirmeden hatta son 1 yıl kalmışken bırakıp yeni bir üniversiteye başlamam çok şüpheli gözükebilir diye korkuyordum ancak bununla ilgili hiçbir soru gelmedi. Motivasyon mektubumu da oldukça samimi bir şekilde yazdım abartılı hiçbir ifadede bulunmadan açık ve net bir şekilde orada okumak istediğim bölümü aslında burada okumak istediğimi ama üniversite sınavında istediğim başarıyı elde edemediğim için başka bir bölüme yerleştiğimi, 3 sene okumuş olsam bile aklımda hala o bölümün olduğunu ve o yüzden sıfırdan başlamaktan korkmadığımı yazdım. Mülakatta kağıtta verilen sorular hariç sözel olarak sadece Almanya'da akrabam olup olmadığı soruldu (yok). Mülakat sonrasında 28 Mart günü konsolosluk tarafından arandım, o gün telefonu sessizde unuttuğum için konuşamadım ve araya hafta sonu ve resmi tatil girdi :( Birkaç gün sonra tekrar aradılar ve 28 martta ÖSD sınavına girecekmişsiniz girdiniz mi? Sonucunu istiyoruz dediler. Ben de girdiğimi ancak sınav sonuçlarının 4-6 hafta arasında açıklanacağını söyledim. Onlar da sonuç açıklanır açıklanmaz mail ile scanleyip atmamı söylediler, ben özellikle orijinalini ister misiniz dedim hayır dediler. Sonrasında sınav 26 Nisan günü açıklanınca hemen pdf olarak mail attım. 8 Mayıs tarihinde konsolosluk beni tekrar aradı ve bu sefer de dil belgemin orijinalini postalamamı istediler. 10 Mayısta belge konsolosluğa teslim edilmişti. 15 Mayıs günü ilk defa vize bölümü aradığımda hemen telefonu açtı ve başvurumun durumunu sordum, bugün kargoya verilmiş dedi. Ancak bana kargoya verildiğine dair sms ya da mail gelmedi. O gün UPS kargoyu arayıp adıma Alman konsolosluğundan bir gönderi var mı diye sordum yok dendi. Ertesi sabah tekrar kargoyu aradığımda evet daha yeni teslim alınmış dedi. Sonunda da kargo cuma günü yani 17 Mayısta elime ulaştı. Kargo teslim edildikten sonra konsolosluktan kargoya verildiğine dair mail geldi:) Kursum 27 Mayısta başlıyor ve ben vizeyi 20 Mayıstan itibaren istemiştim. Bana 17 Mayıstan itibaren 3 aylık vermişler. Daha önce farklı ülkelerden uzun süreli de kısa süreli de birçok vize başvurusunda bulunmuştum bu yüzden sürecin nasıl olacağını tahmin edip yaklaşık 3 ay önceden başvurdum ama yine de ucu ucuna yetişti diyebilirim. Mümkün olduğunca erken başvurun ki kafanız rahat olsun (ne kadar rahat olabilirse). Herkese kolaylıklar diliyorum.

Fatihmrza

Mesaj gönderen Fatihmrza » Pzr May 19, 2024 9:13 pm

Yanıtınız için çok teşekkürler. Herkesin böyle dönemlerde aldığı bilgileri paylaşması bizi de motive ediyor en azından süreç işliyor diye. Belgelerinizi attıktan kısa süre içerisinde dönüt almanız çok iyi olmuş. Hayırlı olsun

erennx

Mesaj gönderen erennx » Pzr May 19, 2024 9:46 pm

mlkk yazdı: Pzr May 19, 2024 7:57 pm Merhabalar herkese. Geçtiğimiz gün 36F vizem elime ulaştı. Bu forumdan çok faydalandığım için benim de birilerine bir faydam olur belki diye kendi sürecimi anlatmak istedim. Öncelikle Ankara'dan 1 Mart tarihinde başvurdum. Dediğim gibi vize türüm 36F ve şartlı kabulümü TU Clausthal'den almıştım. Dil kursu için yine Clausthal'de bulunan bir kursa A1.2 kuruna kayıt yaptırmıştım. Sunduğum dil belgeleri 2016 yılında aldığım çocuklar için Goethe A1 belgesi ve 2019 yılından bir ielts belgesiydi çünkü vize başvurumdan önce girmek istediğim A2 sınavlarının hepsinin kontenjanı doluydu. Ancak 28 Mart tarihinde ÖSD A2 sınavına gireceğime dair bir sınav kayıt belgesi sundum. Bunun dışında bloke hesapla başvurdum. Kalacak yere dair hiçbir belge göstermedim okulun yurdunda kalacağımı söyledim başvuru formunda. Hatta yurda başvurduğuma dair bir belge sunacaktım unutmuştum:) Ama hiçbir şey sorulmadı bununla ilgili ne başvuru sırasında ne de sonrasında. Açıkçası ilk üniversitemi bitirmeden hatta son 1 yıl kalmışken bırakıp yeni bir üniversiteye başlamam çok şüpheli gözükebilir diye korkuyordum ancak bununla ilgili hiçbir soru gelmedi. Motivasyon mektubumu da oldukça samimi bir şekilde yazdım abartılı hiçbir ifadede bulunmadan açık ve net bir şekilde orada okumak istediğim bölümü aslında burada okumak istediğimi ama üniversite sınavında istediğim başarıyı elde edemediğim için başka bir bölüme yerleştiğimi, 3 sene okumuş olsam bile aklımda hala o bölümün olduğunu ve o yüzden sıfırdan başlamaktan korkmadığımı yazdım. Mülakatta kağıtta verilen sorular hariç sözel olarak sadece Almanya'da akrabam olup olmadığı soruldu (yok). Mülakat sonrasında 28 Mart günü konsolosluk tarafından arandım, o gün telefonu sessizde unuttuğum için konuşamadım ve araya hafta sonu ve resmi tatil girdi :( Birkaç gün sonra tekrar aradılar ve 28 martta ÖSD sınavına girecekmişsiniz girdiniz mi? Sonucunu istiyoruz dediler. Ben de girdiğimi ancak sınav sonuçlarının 4-6 hafta arasında açıklanacağını söyledim. Onlar da sonuç açıklanır açıklanmaz mail ile scanleyip atmamı söylediler, ben özellikle orijinalini ister misiniz dedim hayır dediler. Sonrasında sınav 26 Nisan günü açıklanınca hemen pdf olarak mail attım. 8 Mayıs tarihinde konsolosluk beni tekrar aradı ve bu sefer de dil belgemin orijinalini postalamamı istediler. 10 Mayısta belge konsolosluğa teslim edilmişti. 15 Mayıs günü ilk defa vize bölümü aradığımda hemen telefonu açtı ve başvurumun durumunu sordum, bugün kargoya verilmiş dedi. Ancak bana kargoya verildiğine dair sms ya da mail gelmedi. O gün UPS kargoyu arayıp adıma Alman konsolosluğundan bir gönderi var mı diye sordum yok dendi. Ertesi sabah tekrar kargoyu aradığımda evet daha yeni teslim alınmış dedi. Sonunda da kargo cuma günü yani 17 Mayısta elime ulaştı. Kargo teslim edildikten sonra konsolosluktan kargoya verildiğine dair mail geldi:) Kursum 27 Mayısta başlıyor ve ben vizeyi 20 Mayıstan itibaren istemiştim. Bana 17 Mayıstan itibaren 3 aylık vermişler. Daha önce farklı ülkelerden uzun süreli de kısa süreli de birçok vize başvurusunda bulunmuştum bu yüzden sürecin nasıl olacağını tahmin edip yaklaşık 3 ay önceden başvurdum ama yine de ucu ucuna yetişti diyebilirim. Mümkün olduğunca erken başvurun ki kafanız rahat olsun (ne kadar rahat olabilirse). Herkese kolaylıklar diliyorum.
merhaba öncelikle vizeniz hayırlı olsun, vize bölümünün numarasını yazabilirmisiniz?

mlkk

Mesaj gönderen mlkk » Pzr May 19, 2024 11:12 pm

erennx yazdı: Pzr May 19, 2024 9:46 pm merhaba öncelikle vizeniz hayırlı olsun, vize bölümünün numarasını yazabilirmisiniz?
Teşekkür ederim. Numara +90 312 455 53 30. Nadiren telefonu açıyorlar, saat 14'ten sonra aramanızı tavsiye ederim.

atigun

Mesaj gönderen atigun » Pzr May 19, 2024 11:18 pm

mlkk yazdı: Pzr May 19, 2024 7:57 pm Merhabalar herkese. Geçtiğimiz gün 36F vizem elime ulaştı. Bu forumdan çok faydalandığım için benim de birilerine bir faydam olur belki diye kendi sürecimi anlatmak istedim. Öncelikle Ankara'dan 1 Mart tarihinde başvurdum. Dediğim gibi vize türüm 36F ve şartlı kabulümü TU Clausthal'den almıştım. Dil kursu için yine Clausthal'de bulunan bir kursa A1.2 kuruna kayıt yaptırmıştım. Sunduğum dil belgeleri 2016 yılında aldığım çocuklar için Goethe A1 belgesi ve 2019 yılından bir ielts belgesiydi çünkü vize başvurumdan önce girmek istediğim A2 sınavlarının hepsinin kontenjanı doluydu. Ancak 28 Mart tarihinde ÖSD A2 sınavına gireceğime dair bir sınav kayıt belgesi sundum. Bunun dışında bloke hesapla başvurdum. Kalacak yere dair hiçbir belge göstermedim okulun yurdunda kalacağımı söyledim başvuru formunda. Hatta yurda başvurduğuma dair bir belge sunacaktım unutmuştum:) Ama hiçbir şey sorulmadı bununla ilgili ne başvuru sırasında ne de sonrasında. Açıkçası ilk üniversitemi bitirmeden hatta son 1 yıl kalmışken bırakıp yeni bir üniversiteye başlamam çok şüpheli gözükebilir diye korkuyordum ancak bununla ilgili hiçbir soru gelmedi. Motivasyon mektubumu da oldukça samimi bir şekilde yazdım abartılı hiçbir ifadede bulunmadan açık ve net bir şekilde orada okumak istediğim bölümü aslında burada okumak istediğimi ama üniversite sınavında istediğim başarıyı elde edemediğim için başka bir bölüme yerleştiğimi, 3 sene okumuş olsam bile aklımda hala o bölümün olduğunu ve o yüzden sıfırdan başlamaktan korkmadığımı yazdım. Mülakatta kağıtta verilen sorular hariç sözel olarak sadece Almanya'da akrabam olup olmadığı soruldu (yok). Mülakat sonrasında 28 Mart günü konsolosluk tarafından arandım, o gün telefonu sessizde unuttuğum için konuşamadım ve araya hafta sonu ve resmi tatil girdi :( Birkaç gün sonra tekrar aradılar ve 28 martta ÖSD sınavına girecekmişsiniz girdiniz mi? Sonucunu istiyoruz dediler. Ben de girdiğimi ancak sınav sonuçlarının 4-6 hafta arasında açıklanacağını söyledim. Onlar da sonuç açıklanır açıklanmaz mail ile scanleyip atmamı söylediler, ben özellikle orijinalini ister misiniz dedim hayır dediler. Sonrasında sınav 26 Nisan günü açıklanınca hemen pdf olarak mail attım. 8 Mayıs tarihinde konsolosluk beni tekrar aradı ve bu sefer de dil belgemin orijinalini postalamamı istediler. 10 Mayısta belge konsolosluğa teslim edilmişti. 15 Mayıs günü ilk defa vize bölümü aradığımda hemen telefonu açtı ve başvurumun durumunu sordum, bugün kargoya verilmiş dedi. Ancak bana kargoya verildiğine dair sms ya da mail gelmedi. O gün UPS kargoyu arayıp adıma Alman konsolosluğundan bir gönderi var mı diye sordum yok dendi. Ertesi sabah tekrar kargoyu aradığımda evet daha yeni teslim alınmış dedi. Sonunda da kargo cuma günü yani 17 Mayısta elime ulaştı. Kargo teslim edildikten sonra konsolosluktan kargoya verildiğine dair mail geldi:) Kursum 27 Mayısta başlıyor ve ben vizeyi 20 Mayıstan itibaren istemiştim. Bana 17 Mayıstan itibaren 3 aylık vermişler. Daha önce farklı ülkelerden uzun süreli de kısa süreli de birçok vize başvurusunda bulunmuştum bu yüzden sürecin nasıl olacağını tahmin edip yaklaşık 3 ay önceden başvurdum ama yine de ucu ucuna yetişti diyebilirim. Mümkün olduğunca erken başvurun ki kafanız rahat olsun (ne kadar rahat olabilirse). Herkese kolaylıklar diliyorum.
hayirli olsun, vize randevusunu ne zaman olusturmustunuz?

mlkk

Mesaj gönderen mlkk » Pzr May 19, 2024 11:22 pm

atigun yazdı: Pzr May 19, 2024 11:18 pm hayirli olsun, vize randevusunu ne zaman olusturmustunuz?
Teşekkür ederim, 22 Aralık'ta oluşturmuştum, 15 Şubat'ta atanmıştı tarihim.

bengin35

Mesaj gönderen bengin35 » Sal May 21, 2024 12:44 am

Arkadaşlar e devletten alınan üniversite transkriptinde dersler türkçe ve altında ingilizcesiyle gözüküyor. Bu şekilde konsolosluğa sunulabilir mi yoksa tamamen çeviri mi yapılması gerekiyor? Bu konuda tecrübesi olan varsa aydınlatabilirse çok sevinirim 🙏

kaanercann

Mesaj gönderen kaanercann » Sal May 21, 2024 1:12 am

bengin35 yazdı: Sal May 21, 2024 12:44 am Arkadaşlar e devletten alınan üniversite transkriptinde dersler türkçe ve altında ingilizcesiyle gözüküyor. Bu şekilde konsolosluğa sunulabilir mi yoksa tamamen çeviri mi yapılması gerekiyor? Bu konuda tecrübesi olan varsa aydınlatabilirse çok sevinirim 🙏
Ben çeviri yaptırmıştım ama e-devletten çıktı aldıklarımı aldılar benden. Çevirileri istemediler.
36F - Istanbul - Esli
Vize Basvuru: 04.01.2024
Randevu Atama:20.02.2024
Randevu Tarihi: 19.03.2024
Eksik Evrak Gönderme: 28.03.2024
Dijital İletim: 07.05.2024

bengin35

Mesaj gönderen bengin35 » Sal May 21, 2024 7:52 am

kaanercann yazdı: Sal May 21, 2024 1:12 am Ben çeviri yaptırmıştım ama e-devletten çıktı aldıklarımı aldılar benden. Çevirileri istemediler.
Anladım teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. Peki Uni Assist’te başvuru yaparken e devletten aldığınız belge ile mi başvurmuştunuz yoksa çeviri yaptığınız belge ile mi?