Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dil kursu icin hangi vize formu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
memo

Mesaj gönderen memo » Prş Eyl 24, 2009 12:24 pm

Arkadaslar acil olarak konsolosluga gitmem gerekiyor dil kursu belgesi yarin elime gelecek elden teslim alacagim. Simdi dil kursu icin vizeye basvurmam gerekiyor peki konsolosluktan hangi formu veya belgeyi almam gerekiyor ?

memo

Mesaj gönderen memo » Prş Eyl 24, 2009 12:35 pm

Ayrica ts den

Almanya\'ya vize basvurunuzda uc ihtimalle karsi karsiyasiniz:

1. Yuksek Ogrenime Basvuru Amacli Vize (Studienbewerbervisum)
Eger bir yuksek okula Kabul veya Basvuru Teyit Belgeniz yoksa

2. Universite Ogrencisi Vizesi (Studentenvisum)
Eger bir yuksek okuldan Kabul veya Basvuru Teyit Belgesi almissaniz

3. Dil Kursu Vizesi
Eger Almanya\'da sadece dil kursuna gitmek istiyorsaniz

DIKKAT!

Eger sikca rastlandigi sekilde Almanya\'da dil kursundan sonra universite okumak istiyorsaniz bunun icin daha bastan isabetli vize olan Studienbewerbervisum veya Studentenvisum icin basvurmaniz gerekiyor.

Aksi halde Almanya disina cikip bir ucuncu ulkeden universite egitimine yonelik olarak yeniden vize basvurusunda bulunmaniz gerekecektir. Boyle bir durumun butun egitim motivasyonunuzu ve planlarinizi alt ust edebilecegini hesaba katin!

Dil Kursu Vizesi Almanya\'da Yuksek Ogrenime Basvuru Amacli Vize\'ye veya Universite Ogrencisi Vizesi\'ne donusturulmemektedir!!!

Soyle birsey buldum benim dil kursu 6 aylik gozukuyor 6 ay sonra tekrar Lisans icin vize basvurusunda sorun cikmaz dimi ?

Sonic olarak 6-7 ayi gecmis olacagim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eyl 24, 2009 2:11 pm

Dil kursu sonrasi universite istiyorsan IKS\'den randevu alirken bunu belirtirsin,ona gore yonlendirirler seni..

Vize basvuru formunu konsoloslugun sitesinden alabilirsin.

memo

Mesaj gönderen memo » Cum Eyl 25, 2009 1:21 am

Bugun gittim ve konsoloslupa kapida form dagitan dayi sordu ne icin alacaksin die dil kursu dedim ne kadar sure icin dedi 6 ay dedim ve ayni form dan verdi . bakalim yarin elime ulasacak dil kursu belgeleri ulasinca paylasirim bakalim umairm vizeyi alabilirim.

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Cum Eyl 25, 2009 2:24 pm

Studienbewerbervisum veya studentenvisum vizesi ogrenci aday vizesi olmaktadir hem dil kursu hemde universite egitimi icin basvurulan vizelerdir bildigim kadariyla dil kursu vizesi alanlar bu vizeyi almanyada ogrenci vizesine ceviremiyorlarmis bu kesin bir sey mi?

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Cum Eyl 25, 2009 5:41 pm

bugun kuzenime randevu aldik beraber. Dil kursu ve lisans egitimi dememize ragmen, kulturel vize 90 gun uzeri demis kadin. Bana garip geldi. Varmidir bi sikinti sizce?

memo

Mesaj gönderen memo » Cmt Eyl 26, 2009 12:36 am

Evet konslolsluk sitesinde de yaziyor orda ceviremiyorsun gelip burda tekrar dan vize alman gerekiyor.

crazyfb sana gelince de sen lisans egitmi desende orda senden kabul isteyecekler ve yoksa bence hic deneme direk dil kursu icin basvur yani sitedeki pdf leri dikkatli okursan tum ayrintilar icinde zaten.

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Pzr Eyl 27, 2009 2:56 pm

memo...kabul olmadan da ogrenci adayi vizesi alabiliyosun. Sitede de zaten oyle yaziyor. Biraz daha zor tabi. Sanslar dusuyor ama cogu kisi oyle deniyor. Ben gecen sene kendi vizemi kabul olmadan aldim. Ama yuksek lisans icin. Yarin kuzenimin vize gorusmesi var. Kabul olmadan hazirladik belgeleri. Ama saglam bi dosya hazirladim ben. Lisans icin o. Yarin yazarim foruma nasil gectigini.

memo

Mesaj gönderen memo » Pzr Eyl 27, 2009 11:46 pm

tamam cok iyi olur henuz formlar elimde bos oyle olursa daha iyi olur tabi.