Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanca ogrenmek?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
meertt

almanca ogrenmek?

Mesaj gönderen meertt » Cmt Ağu 22, 2009 8:51 pm

Essen-duisburg universitesine kabul edildim ve sifir dan almanca ogrenmek icin orda okulun dil okulunda almanca hazirlik okuyacagim.lise de almanca gordum ama haftta da 2 saatti ve birsey bilmiyor sayilirim.Soracagim sey orda rahat bir sekilde muhendis lik dersi dinleyecek kadar almancayi ortalama ne kadar surede ogrenebilirim??

romeo-87

almanca ogrenmek?

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzr Ağu 23, 2009 2:35 am

sorun muhendislik yada baska bir bolum icin ne kadar dil seviyesi yeterliligi degil,burda DSH yada TESTDAFF vb sinavlar almanyada universite okuyabilmek icin gecmen gereken sinavlar,bu sinavi gectikten sonrada zaten universitede egitim gorebilirsin.zaten o sinavi astiginda almancada baya bir ileri seviyeye geldigini kanitlamis oluyorsun.bu tur sinavlara hazirlananlar asagi yukari en az bir yil gozden cikariyorlar.

Ancak trde yapilan bir dil kursu buraya gelmeden epey bir altyapi olusturmak icin birebir,eger imkanin varsa kesinlikle yap derim.

meertt

almanca ogrenmek?

Mesaj gönderen meertt » Pzt Ağu 24, 2009 10:36 pm

yapmak isterdim ama vize ciktigi gibi gitmem lazim almanyaya zaten eylul sonunda basliyormus hhazirlik.peki bu dsh sinavi sadece almanca yi kapsiyor dimi?baska herhangi bir ders varmi yoksa?

romeo-87

almanca ogrenmek?

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzt Ağu 24, 2009 10:50 pm

hayir sadece almanca ogreniyorsun