Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

hagen bochum dortmund ve cevrelerinde dil kursu help me...... bitte :D

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
diji

Mesaj gönderen diji » Pzt Ağu 17, 2009 11:41 pm

benim dil kursu ile ilgili ufak bi sorunum var soyleki
oncelikle ben TR de Izmirde 2 yllik mekatronik bolumunden 2 ay once mezun olmus almanyada okuma gibi idealleri olan bi ogrenciyim :D aylardir bununla ilgili arastirmalar yapiyoruz , son 1 haftadir forumda girmedigim konu kalmadi diuyebiliriz bu konuda yeni biri icin aradigi sorularin % 90 bu forumda mevcut % 10 luk kisminida boyle sora sora ogreniyoruz :D sorulara gelelim

1-biz burda almanca egitimine basladik A1 seviyesini bitirdik su an almanyaya gelme tarihimiz kesin olmamakla beraber 2009 kasin ayi icinde bi gun olarak gorunuyo simdi bu arada bizim A2 seviyesibi bitirip gelmemizi tavsiye edermisiniz ki ben iyi olacagini dusunuyorum ve bu A2 yide alirsak orda tekrar A1 , A1 mi yoksa B2 den mi baslicaz yada baslama olasiliklari nedir

2-bizim hagen cevresinde bir kurs bulmamiz lazim ve 2010 temmuz kayitlarina tesdaf sinavini vermis olmamiz veya sinava girmis olmamiz lazim burda A2 yi bitirirsek orda geri kalan kurlarin+ tesdaf icin hazirlik kursunun
(ordaki kursa aralikta basliyacagimizi dusunursek ) siki bir calisma sonucu yetisme olasiligi nedir
yani temmuza tesdafi vericek seviyeye gelirmiyiz

3-ben soyle bir kombinasyon dusunuyorum acaba tutarmi simdi biz oraya geldik burda 200 saatlik almanca egitimimiz var ordada herhangi bi almanca kursunda 200 saat egitim aldik oldu 400 saat Rurh Bochum un 400 saatlik almanca ile ogrenci kabul ettigini duymustum dogrumu ,dogruysa 400 saati tamamlayip orada dil kursuna devam edip tesdafi versek nasil olur, verebilirmiyiz sonucta ne kadar ogrenci statusu alirsak bizim icin o kadar iyi

simdilik bu kadar daha coook soru var :D:D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 18, 2009 1:18 am

1- turkiye de almanca yaparsan geldiginde dil kursunda bir seviye tespit sinavi yaparlar ona gore bi kurdan baslarsin..

2- kursa bagli.. sayet kur aralarinda cok bosluk yoksa temmuz a yetisebilirsin.. veya eylulde de girebilirsin.15 temmuz a kadar basvurup sartli kabul alip , eylul de dsh veya testdaf verim ekim de baslayabilirsin..

3- dogru, yapabilirsin fakat bildigim kadariyla bochum asta kursunda kur aralarinda cok uzun bosluklar var, belki eylul e kadar yetistiremeyebilirsin kursu..

diji

Mesaj gönderen diji » Sal Ağu 18, 2009 8:15 pm

anladim demekki biz A1 den baslicaz buyuk bi ihtimalle peki hagen ve cevresinde bachum olur dortmund olur burlarda hizli bi sekilde sinava hazirlanabilecegimiz bi kurs varmi bu cevrelerde ki dil kurslariyla ilgili bilgisi olan arkadaslardann yardim bekliyorumm ......