Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IKS mi Rheinland Privatschule\'mi?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Ağu 13, 2009 10:31 am

arkadaslar hangisine basvurucam sasirdim okul kabul belgem geldi hemen bi dil kursuna kaydolmam lazim fakat Rheinland Privatschule 389 diyor ilk kur icin 100€ fazla aliyor 2 kur kaydolmam lazim vize icin ve kitap sinav paralarini extra aliyor ve baslangic tarihi kasimda var eylule yetisemem kasimda baslarsamda essen uniye seneye donem kaybedicem kisin baslicam IKS ise ekimde basliyan kursu var ona yetisebilirim ama 520 € diuor kursuna ama Rheinland Privatschule 8 hafta iken IKS 10 hafta yani biri 200 saat biri 250 ama iks de sinav ucreti kitaplar hersey dahilmi buna? bana bu konuda acil bilgi verirseniz sevinirim

Heja

Mesaj gönderen Heja » Prş Ağu 13, 2009 3:11 pm

Selam Alper..Ayni sorun bende de var benim de bir an once dil kusuna kaydolmam gerekli ama sanirim ben IKS yi secicem donem kacirmamak icin..IKS nin internet sitesinde kitaplarin ucretsiz oldugu yaziyor..Dolayisiyla bizden ekstra bir ucret istenmiyecek bunun icin..

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Ağu 13, 2009 3:16 pm

anladim ozaman yani aslinda ders saatini bolersen paraya nerdeyse esit oluyorlar ve iks bana biraz daha resmi geldi gozlemledigim kadar siz ne diyorsunuz bide iks da turk varmi derdimi anlaticagim onlardan ricam su olcak kargo parasi neyse vercem bana kargo ile atsin belgemi 1 gunde gelsin hemen vizeye girmem lazim lutfen cevaplarinizi esirgemeyin az zaman kaldi :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 13, 2009 3:31 pm

ben her iki kursa da gittim.. :) kalite olarak hemen hemen ayni diyebilirim. rheinland essen e giderseniz kur basi 130 euro ya yakin fark var.. kur basi kitap iks bedava veriyor..kitaplarin fiyati zaten 20 - 30 euro arasi degisiyor. iks , universiteye bagli ozerk bir dil kursu.. ve zaman acisindan dusunuyorsaniz, iks de kurlar arasi 3-4 hafta ara var..

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Ağu 13, 2009 4:14 pm

peki bu ara sizce iyimi kotumu yani toplamda 2side ayni zamandami bitmis oluyor?ben o aralarda baya gezerim ya :) yada is bulup calissan super olur...yani sizce zaman kaybetmemek icin hangisini secmeliyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 13, 2009 5:08 pm

zaman olarak kiyaslarsan iks cok uzun suruyor.. 3-4 hafta ara olmasi tabiki kotu.. hem dil kursundayken tam calisma iznin olmuyor.. bi de dil bilmeden nerde calisacaksin ? tam gaz vermisin almanca ya bi bakiyorsun 3-4 hafta ara.. geri unut.. ben de bunlari dusundugum icin rp yi tercih etmistim daha sonra dsh yi erken yazmak icin iks e gectim..3 kur rp de 1 kur iks de..

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Ağu 13, 2009 7:46 pm

anladim bende ozaman once RP yazilayim son ay belki one gecerizm biraz daha? evet ara cok uzunmus haklisin.cok tesekkur ederim yorumun icin pazartesi parayi anca yatirabilirim kursa kargo ile isticem hemen gelsin diye zaten evragim bakalim vize icin neler olucak...100€ ya izmirde vize islemlerimi ustleniriz dedi bi danismanlik burosum sizce kendimmi halledeyim yardim sartmi vize korkutuyor beni :)