Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu & Seviye Belirleme Sinavi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
tufan123456789

Mesaj gönderen tufan123456789 » Sal Nis 07, 2015 10:08 pm

Merhaba Arkadaslar,

Bugun itibariyle Duisburg´da Comminikation dil kursuna basladim. Oncelikle bu kursa daha onceden gitmis arkadaslar varsa onlarin kurs hakkindaki dusunceleri duymak isterim. Simdilik bir kurluk kayit yaptirdim degistrime sansim varken baska kursa gecebilirim.

Asil soruma gelicek olursak. Bu sabah her kursta oldugu gibi bir seviye belirleme sinavina girdim. Kendi cabalarimla yaklasik 4 ay calistim, bayada birseyler ogrendim. Ben kursa A2 icin kayit yaptirmistim. Ancak sinavda B1 seviyesinde ciktim. Ben daha dogru duzgun kelimeleri bir araya getirip cumle kuramiyorum, belki gramatigim iyi ama dinleme, yazma, konusma yetilerimde cok eksigim var. Sizce bir alt kura gecip ordan baslamam mi daha iyi olur yoksa B1de kalip daha hizli ogrenmeye bakmak mi ?

Simdiden Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 08, 2015 1:25 am

Kurs fena degil, tavsiyem hangi kursta basladiysan o kursta devam et. Kurs degisikligi hic bir zaman fayda getirmez. Kurs sana hangi seviyeden basla dediyse ordan basla, bir bildikleri vardir mutlaka, kendi kafana gore is yapma yani kisaca.:) Basarilar simdiden.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Chandelier

Mesaj gönderen Chandelier » Çrş Nis 08, 2015 8:17 am

Genel olarak B1 seviyesindekiler de zaten kelimeleri dogru duzgun bir araya getirip cumle kuramiyor.

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Prş Nis 09, 2015 4:40 am

Arkadaslar oncelikle herkese merhaba.Ben araniza yeni katildim.Gecen subat ayinda K.T.U Makina Muh. bitirdim ve Almanya\'da Fachhochschule Koln Applied Science\'de Proses Muhendisligi veya Yenilenebilir Enerji Bolumlerinden herhangi birinde Almanca Master egitimi almak istiyorum.Fakat Almancam hic yok yani sifirdan baslayacagim.Istanbul\'da Goethe Instut\'e kayit olmayi planliyorum.Koln\'de ki tanidiklarimiz Turkiye\'de alt yapini olustur, temelini at oyle gel yoksa cok sikinti cekersin dediler.Simdi kafama takilan bazi sorular sunlar; eger beni aydinlatirsaniz cok sevinirim. 1-Hangi seviyeye(A2,B1,B2,C1 ???) gelene kadar Goethe Istanbul\'a devam edeyim?(Sonrasinda Koln\'de kursa yazilmayi dusunuyorum) 2-Bahsettigim bolumlere girebilmem icin DSH-2 basari belgesi istiyorlar veya TestDaf sinavindan toplam en az 16 puan istiyorlar.Sifir Almanca bilgisinden bu seviyelere gelmek ne kadar zaman alir? 3- Bu testdaf ve dsh sinavlarina istedigimiz kadar girebiliyormuyuz? 4- Su an ki sifir almanca bilgimle sartli kabul alabilirmiyim? Sayet sartli kabul alirsam dil yeterliligimi belirli bir sure zarfi icinde mi ispatlamaliyim yoksa bu konuda bir sure kisitlamasi yokmu? Yardimci olursaniz cok sevinirim.:)

RockFilozofu

Mesaj gönderen RockFilozofu » Prş Nis 09, 2015 1:52 pm

1-)Turkiye\'de ne kadar ilerleyebilirsen o kadar iyi olur senin icin.Ancak zamanin var ise B1 kurunu tamamlayip gelmeni oneririm.Calisma vizeni de alabilirsin boylelikle.Ancak zamanin yok ise sinavdan 1-2 ay kadar once Almanya\'ya gelirsen cok faydasi olur sana.Gunluk yasamda pratik kazanirsin, ayrica dil kurslarinda sinava yonelik kurslar var bu kurslari Almanya\'da almani tavsiye ederim. 2-)Sifir Almanca\'dan iyi bir calismayla yaklasik olarak 12 ayda dedigin kosullari kazanabilecek duruma gelebilirsin. 3.konu hakkinda net bir bilgim zok ancak girebilecegini dusunuyorum. 4-)Sartli kabul olayina gelince de Almancan olmadan kabul alabilirsin.(Benim sertifikam yoktu basvurdugumda ancak kabul edildim.)Ancak dil yeterliligini tamamlamak icin 2 senen var.2 sene sonra vizen bitiyor malum.Benim sartli kabul belgemde 4 somestr icin gecerlidir ancak sinavi kazanip geldiginde yeniden kayit yapiliyor yani basari siralamana bakiliyor yine.(Her universitenin belirli yabanci kontenjani var.)Yani tekrar degerlendiriliyorsun.Ben aradigimda bana boyle bir bilgi vermislerdi.Yardimci olabildiysem sevindim.Yanlislarim varsa da diger arkadaslar duzeltebilirse cok iyi olur.

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Cum Nis 10, 2015 3:16 pm

Cok Tesekkur ederim.Simdi de aklima sunlar takildi; B1 seviyesini Istanbul\'da tamamlayip Almanya\'ya geldigimde sinava yonelik kurs mu almaliyim yoksa B2,C1 gitmelimiyim?Gerci herhalde bana seviye sinavi yapip hedefimin ne oldugunu bildikleri icin onlar yonlendirir diye de dusunuyorum.Bir de calisma vizesi ne kadar sureli oluyor?Ben B1 kurunu alir almaz Almanya\'ya gitmeyi dusunuyorum.B1\'i almadan vize basvurusunda bulununamazmiyim?

okan_zim

Mesaj gönderen okan_zim » Cmt Nis 11, 2015 4:11 am

istersen hic bir belge yeterliligin olmasin yine vizeye basvurabilirsin adamlar senden ille bir belge istemiyorlar ama olursaa daha iyi diyorlar bndede hic belge yoktu.. haa bu arada b2 mutlakaa yapmalisin ben b1.1 i bitrdim daha halen cok iyi konusamiyorum ki cok uzun konusmalari ve hizli konusmalari anlamiyorum, anliyorum aslinda ama icinde bilmedigim daha cok kelime var.. dil ogrenmenin siniri yok emin ol turkcedede bilmedegin bir cok kelime vardir halen b2 mutlaka yap c1 senin kararin ama tabiki yaparsan daha iyi hatta imkanin varsa c2 yap :)

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Pzr Nis 12, 2015 12:54 am

Anladim tesekkurler.Sanirim Almanya\'da ingilizce dilinde master deneyecegim.Daha mantikli gorunuyor.