Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bergische Uni Wuppertal - Dil Kursu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
emerti

Mesaj gönderen emerti » Pzt Mar 23, 2015 8:30 am

Herkese merhabalar,

Bergische Uni Wuppertal\'den Ocak ayinda sartli kabulumu aldim. Vizeye bir miktar gec basvuracagim. 20 Nisan\'da baslayan dil okuluna kabulum var ama vize gec cikarsa bir sikinti olur mu? Dil kursunda devam zorunlulugu var midir?

Basvururken A2 belgem vardi bu arada.

Zaten 22 Nisan\'da burada TestDAF\'a girecegim, sonra Almanya\'ya gececegim.

Okulun sitesinde bununla ilgili bilgi bulamadim, bu forumda da ayni sekilde. Bilgisi olan arkadslara simdiden cok tesekkur ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 23, 2015 1:27 pm

23 nisana kadar vize alamazsan uni ye durumu bildirmen gerekiyor sadece.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

emerti

Mesaj gönderen emerti » Pzt Mar 23, 2015 2:59 pm

Physiker, cevabin icin cok tesekkur ediyorum. Cok rahatlatici bir bilgi oldu benim icin.

Bu arada bugun yaptigim arastirma sonucu, vize islerinin yine Almanya\'da Yabancilar Subesi tarafindan hizlandirilabilecegini ogrendim. Forumda da bir yerde okudugum uzere, ve yine kabul mektubunda da yazdigi uzere, bu tarz durumlarda okullar vize surecini Almanya\'dan takip edip hizlandirmayi deniyorlar.

Bunu da yine okula bildirmek yeterli olacaktir diye dusunuyorum.

Yine ayni sekilde, iData\'nin verdigi gec mulakat tarihlerini, konsolosluga acelenizi bildiren bir dilekce gondermek suretiyle, bir miktar one almayi deneyebilirsiniz.

Bu konuda sikinti olursa bu basligi takip etmekteyim, elimden geldigince ogrendiklerimi paylasirim.

Tekrar cok tesekkur ederim.