Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Heidelberg\'de kurs onerisi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Cmt Mar 07, 2015 12:46 pm

Merhaba seneye Almanya\'da universite okumak istiyorum bunun icin de yazin 1 ayligina hem Almanya\'yi tanimak hemde Dil olarak baslangic yapmak istiyorum, daha once Goethe Instut yaz kursuna basvuru yaptim ama 18 yas siniri varmis bende 17 yasimdayim bunun icin onerebileceginiz bir kurs var mi? (Baska sehirde olabilir oncelik Heidelberg).

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Mar 07, 2015 3:04 pm

Sitemizdeki Heidelberg Universitesi tanitimini okudunmu?

Arti olarak F+U Heidelberg i inceleyebilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Cmt Mar 07, 2015 3:55 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Sitemizdeki Heidelberg Universitesi tanitimini okudunmu?

Arti olarak F+U Heidelberg i inceleyebilirsin.[/quote]

Evet okudum ama istedigi bolum yok sanirim lisede yabanci dil bolumundeyim ingilizce ogretmenligi yada ingiliz edebiyati falan ariyorum.Bir de bir sorum olucakti ben son sene acikogretime gectigim icin Studienkolleg yapicam o yuzden sk yapmayanlarin aksine istedigim bolume gecebilirim degil mi?

F+U Heidelberg e bakiyorum tesekkurler

bauen

Mesaj gönderen bauen » Cmt Mar 07, 2015 4:23 pm

oncelikle selam. su an heidelberg\'de F+U da almanca kursundayim. Aradigin adam benim sanirim :) Sor ne merak ediyorsan ,hepsini cevaplayabilirim :)

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Cmt Mar 07, 2015 9:50 pm

[quote]bauen tarafindan yazilan metin:

oncelikle selam. su an heidelberg\'de F+U da almanca kursundayim. Aradigin adam benim sanirim :) Sor ne merak ediyorsan ,hepsini cevaplayabilirim :)[/quote]

Memnun musun oncelikle onu sorayim yasadigin zorluklar neler?

bauen

Mesaj gönderen bauen » Pzr Mar 08, 2015 2:07 am

evet memnunum. kurs cok siki. belki de hocadan dolayidir. devamsizlik isi ciddiye aliniyor. dersler bos gecmiyor veya iste erken bitmesi falan yok derslerin. zaten kurs baya buyuk bir yer. bir kac farkli binasi var. fakat benim asil tercih sebebim yurt olayi. 6 farkli kategoride yurt buluyorlar sana.kalicak yer aramana gerek kalmiyor. tabi pahali biraz konaklama isi ama uzun sureli geliyorsan zaten 1-2 ay sonra kendin bir yer bulur cikarsin.

onun disinda heidelberg cok guzel. turk pek yok. yani tabi ki turk var ama oyle abarti degil. sokakta turkce konusan birisini gorunce sasiriyorum alisik degilim pek :)

gelelim yasadigim zorluklara, ben 3 ayligina geldim ve daha rahat bir kurs ariyordum acikcasi . iste 1-2 gun ekelim siniftakilerle berline gidelim falan. ancak kurs ciddi oldugu icin pek oyle seyler olmuyor. katilimcilar da ciddi . inekler yani :) tabi benim kurum b2 ve ben haric herkes testdaf gecmeyi planliyor 1.5 ay sonra. bu da biraz etkili olabilir :) gerci yazin daha rahat olabilir ortam bilemiyorum :) bunun disinda araci firma isine girmeden direkt kursla yazismani oneririm. cok yardimsever insanlar her konudaki sorunu cevapliyorlar inglzce / almanca. eger daha once yurtdisina cikmadiysan transport secenegini de sec . hava alanindanseni alip kalicagin yere kadar goturuyorlar ki pahali ama gayet konforlu bir hizmet.

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzr Mar 08, 2015 1:04 pm

[quote]bauen tarafindan yazilan metin:

evet memnunum. kurs cok siki. belki de hocadan dolayidir. devamsizlik isi ciddiye aliniyor. dersler bos gecmiyor veya iste erken bitmesi falan yok derslerin. zaten kurs baya buyuk bir yer. bir kac farkli binasi var. fakat benim asil tercih sebebim yurt olayi. 6 farkli kategoride yurt buluyorlar sana.kalicak yer aramana gerek kalmiyor. tabi pahali biraz konaklama isi ama uzun sureli geliyorsan zaten 1-2 ay sonra kendin bir yer bulur cikarsin.

onun disinda heidelberg cok guzel. turk pek yok. yani tabi ki turk var ama oyle abarti degil. sokakta turkce konusan birisini gorunce sasiriyorum alisik degilim pek :)

gelelim yasadigim zorluklara, ben 3 ayligina geldim ve daha rahat bir kurs ariyordum acikcasi . iste 1-2 gun ekelim siniftakilerle berline gidelim falan. ancak kurs ciddi oldugu icin pek oyle seyler olmuyor. katilimcilar da ciddi . inekler yani :) tabi benim kurum b2 ve ben haric herkes testdaf gecmeyi planliyor 1.5 ay sonra. bu da biraz etkili olabilir :) gerci yazin daha rahat olabilir ortam bilemiyorum :) bunun disinda araci firma isine girmeden direkt kursla yazismani oneririm. cok yardimsever insanlar her konudaki sorunu cevapliyorlar inglzce / almanca. eger daha once yurtdisina cikmadiysan transport secenegini de sec . hava alanindanseni alip kalicagin yere kadar goturuyorlar ki pahali ama gayet konforlu bir hizmet.[/quote]

Dedigim gibi 1 ay kalicam oyle arkadas yapip hemen gezicek birisi degilim ama baska sehirlerde gormek isterim tabi kurs kac saat suruyor yani tek basina gidipte gezebilcek vaktin kalmicak kadar sikiysa olmaz benim icin.Evet bende direk kursa yazmayi planliyorum ilk defa yurtdisina cikicam fazla bi ucret yoksa yaparim transportu, tesekkurler cevabin icin :)

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzr Mar 08, 2015 1:16 pm

Bir sorum daha olucak simdi hemen basvurup odemeyi yapmam mi gerek yer kalmama gibi bi durum olurmu yurtta vs. yoksa yazin yapsamda olur mu?

bauen

Mesaj gönderen bauen » Pzr Mar 08, 2015 2:25 pm

cok fazla yurt secenekleri var. istedigin kategoride olmayabilir ama elbet bulursun yer. fakat kayit yaptirman lazim bence simdiden. parayi da iste 1-2 ay oncsinden odersin ki garnti olur. 5 ay onceden odemene gerek yok parayi :)

haftasonu yok kurs. onda gezebilirsin. ben mesela koln,stuttgart falan geziyorum haftasonlari. benim bahsettigim iste boyle 4-5 gun ispanyaya gitmek gibi seylre olmuyor :)

onun disinda kurs 9 -12:15 arasi. istersen ogleden sonra kursu da satin alabilirsin. oyle yapanlar var. fakat agir bence o is ben ise hic bulasmadim :)