Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiyede almanca hazirlik

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
qtion

Mesaj gönderen qtion » Cum Mar 06, 2015 10:29 am

Konuyu acacak yeri tam olarak bulamadim ve buraya actim, bastan ozur diliyorum.

Arkadaslar ben su anda turkiyede lise son siniftayim ve universite sinavina hazirlaniyorum. Marmara Universitesi Isletme Enformatigi bolumune girmeyi dusunuyorum, bolum almanca hazirlikli. Hazirligi bitirince almanyada wirtschaftsinformatik egitimi almak istiyorum. Bolumden birkac hoca ile iletisim kurdum ve haftada 30 saat almanca egitim verdiklerini ve duzgun calisilmasi durumunda B2+ ile hazirligin bitirilebilecegini soyledi.

Merak ettigim kisim ise;
- Alacagim hazirlik egitimi 1 yilda bana yeterli almanca bilgisini saglar mi? Almanyada bir universiteye basvurabilmem icin yeterli olur mu?
- Gordugum kadariyla bazi universiteler daha onceden ogrencinin "x" saat almanca dil egitimi gordugunu kanitlamasini istiyor, universite hazirlik bolumu bu kaniti saglayabilir mi?
- Marmara universitesinin almanya ortakliginda kurulmasi ve alman universiteleri ile daha yakin olmasi, gidisati etkileyebilir mi?

simdiden tesekkurler arkadaslar...

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Cum Mar 06, 2015 11:24 am

- Ben olsam almanca hazirliktan sonra 1 Semester turkiyede okur ve almancami sinavlarda test eder bolume ozel kelimelerimi gelistirirdim.
-2. sorunun cevabini universiteden cok rahat ogrenebilirsin.
- Etkilemez (Sahsi dusuncem).

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Mar 06, 2015 11:48 am

yalliz marmara universitesinde hazirligi bitirince b1 seviyesinde oldugunu yazmisti facebookdaki marmara universitesinin erasmus grubunda tandem partner ariyan bir cocuk yani b1 seviyesi kesinlikle yeterli degil,benim anlamadigim cocuklari b1 ile almanca bolume baslatip basarili olmalarini bekleyen turk universite sisteminin dandikligi, min testdaf 3 ile almalari lazim ki bildigim kadariyla testdaf sinavida marmara universitesinde gerceklesiyor.

bazi universiteler dil kurslari icin o belirli saati istiyor yani uniye girebilmen icin istenen sartlar genelde min. dsh2 ve testdaf toplamda 12 puan.

qtion

Mesaj gönderen qtion » Cum Mar 06, 2015 1:10 pm

[quote]yazirous1903 tarafindan yazilan metin:

- Ben olsam almanca hazirliktan sonra 1 Semester turkiyede okur ve almancami sinavlarda test eder bolume ozel kelimelerimi gelistirirdim.
-2. sorunun cevabini universiteden cok rahat ogrenebilirsin.
- Etkilemez (Sahsi dusuncem).[/quote]

Tesekkurler cevap icin.

[quote]GK tarafindan yazilan metin:

yalliz marmara universitesinde hazirligi bitirince b1 seviyesinde oldugunu yazmisti facebookdaki marmara universitesinin erasmus grubunda tandem partner ariyan bir cocuk yani b1 seviyesi kesinlikle yeterli degil,benim anlamadigim cocuklari b1 ile almanca bolume baslatip basarili olmalarini bekleyen turk universite sisteminin dandikligi, min testdaf 3 ile almalari lazim ki bildigim kadariyla testdaf sinavida marmara universitesinde gerceklesiyor.

bazi universiteler dil kurslari icin o belirli saati istiyor yani uniye girebilmen icin istenen sartlar genelde min. dsh2 ve testdaf toplamda 12 puan.[/quote]

Evet, uni. mannheim dsh2 ile kabul ediyor makalelerden anladigim kadariyla, birinci onceligim orasi.

Merak ettigim bir konu daha var;
Monchengladbach ve Dusseldorf yakinlarinda bir aile yakinim var ve 1 senelik almanca egitimi suresince yanlarinda kalma imkanim var. Dedigim sehirlerde almanca egitimi veren universiteler var.
Sizce benim icin en mantiklisi hangi durum olur? Almanyada hazirlik okumak mi yoksa turkiyede hazirlik okumak mi? En azindan temmuz-agustos gibi universiteye baslamak istiyorum.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Mar 06, 2015 1:25 pm

Testdaf 12 ile kabul veren uni ben hic duymadim , cogu uni en az 16 , bir kac azinlikta 15 istiyor.Ben olsam testdafi verir oyle gelirdim , kafam cok rahat bir sekilde.Vize dede kesin uni kaydiyla hic bir sikinti cekmezsin. Ama tabi senin vermen gereken bir karar , burda kalacagin insanlar ne kadar yakinin ? yasanabilecek en buyuk sikinti kalacak yer sikintisi , her seyi hesaplayip ona gore karar vermelisin.