Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

1.5 yilda C1 seviyesine gelmek ?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
euntss

Mesaj gönderen euntss » Prş Şub 12, 2015 1:00 am

Selamlar arkadaslar

Once kendimi tanitayim;

Ulas ben.20 yasindayim.2 yillik on lisans programindan mezun oldum.Ve artik hayalim olan,Almanya\'da sinema okumak istiyorum.Yanilmiyorsam universite hayatina baslayabilmek icin c1 olmak gerekiyor.Yani Testdaf dan 70 kusurluk bir skor almak lazim.Cevremde herhangi bilgi alabilecek kimsem olmadigindan gercekten informasyon konusunda yetersiz hissediyorum kendimi.

Koln de gidecegim dil kursu yllik yaklasik 4 bin euro.Ve 1 yilda c1 olmak biraz fazla hayal gibi.

Endisemde iste burada basliyor;

Universiteye baslamak icin yeterli almanca duzeyine nekadar surede erisebilirim?Ailem ikinci yilin kurs ucretini odeyemeyebilir.C1 gercekten ileri ve zor bi seviye.Siz ne kadar sure dil kursu ile mucadele ettiniz?

Bir bucuk yil gibi bir surede gercekten basarabilir miyim? Yoksa testdaf i gecemeden alman hukumeti tarafindan turkiyeye postalanmak olasi bir ihtimal midir ?

Tesekkurler.

bauen

Mesaj gönderen bauen » Prş Şub 12, 2015 1:04 am

testdaf 5 uzerinden degerlendilir . cogu yer senin 4 almani ister.
eger sifirsa almancan direkt atlayip gelmen bence yanlis karar hele ki maddi durumun da cok iyi degilse. once turkiyede basla kursa . mesela soyle olabilir . yaza kadar a1i bitirirsin turkiyede. yazin turkiyede hizlandirilmis kurslarla a2 bitirir gelirsin. daha sonra 6-10 ay artik senin calisma tempona gore gecersin sinavi. ancak direkt sifirdan gelirsen isin zor.

euntss

Mesaj gönderen euntss » Prş Şub 12, 2015 1:20 am

Cevabin icin tesekkurler bauen fakat biraz komplike bir durum icerisindeyim.

Yaklasik 6 aydir bu igrenc depresyonla savasiyorum ve daha fazla kalamiyorum burada.Geride birakacak hicbirseyim yok.Sadece gercekten gitmek ve yeni hayatima baslamak istiyorum.

Her ne kadar a1 sayilsam da lisede bolumum Almancaydi.Zihnimin derinliklerinde unuttugum ve tekrardan ogrendikce cikarilmayi bekleyen bir almanca var.

Tum bu sartlar goz onunde tutuldugunda sence su halimle gidilse nekadar surede sinav gecilebilir? Boyle sormak sacma tabiki,sonucta tanimyorsun beni ve ogrenmek kisiden kisiye degisen birsey.

Sadece bi genelleme yapman gerekse ve ortalama ogrenme suresini katsan ne soyleyebilirdin?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Şub 12, 2015 1:23 am

Nasil 4 bin Euro ? Cok pahali!
A1-2 , B1-2 , C1 olmak uzere 450 Euro\'dan baslayan fiyatlarla toplamda 2250 Euro\'ya mal edebilirsin kurs ucretini.

Ben dil kursunu ihmal ettigim , bilerek gitmedigim icin 1,5 yilda hallettim.
Disiplinli calisan biri 12 ayda rahat ulasir o seviyeye.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Prş Şub 12, 2015 11:19 am

Stuttgartta Deutschkolleg diye bir almanca kursuna gitmistim hizlandirilmis bir almanca kursuydu gunde 4 saat falan almanca dersi goruyorduk ve 1 kur ( kur= a1,a2,b1...) 6 hafta suruyordu . sistem su : 6 hafta boyunca 4 sinava giriyorsun ve bu 4 unun ortalamasi aliniyor. Eger hepsini gecersen takilmadan 1 yilda c1 i bitirirsin . Ben bitirmistim sende yaparsin :)

Voyager33

Mesaj gönderen Voyager33 » Prş Şub 12, 2015 11:38 am

Benim fikrime gore,en azindan a1 seviyesini Turkiye\'de alman en mantiklisi.Temelini almanca olarak alirsan birsey anlayacagini sanmiyorum,en azindan once temel bilgileri oturt oyle git.

bauen

Mesaj gönderen bauen » Prş Şub 12, 2015 2:38 pm

su an gittigim kurs aylik 400 euro. tavsiye ederim gercekten cok iyi. baya ciddi bir kurs. hatta bana fazla siki bile geldi :)

duz hesaba gore 8-9 ay sonra b2yi bitirmen lazim. 10-11 ay sonra c1 biter. daha sonra iste bir ay da mesela testdafa hazirlanirsin 11-12 ay yeter. tabi ki bu is ne kadar calistiginla alakali. ben turkiyede b2\'ydim . burada gene b2\'den basladim. sinifta en kotu almanca konusan benim . geleli daha 1 hafta oldu :) ayrica dil zor bir dil. 12 ay icerisinde kesin olarak c1e gelirsin . ancak testdafi gecebilir misin iste o senin calismana bagli ozetle. ayrica ben de once birazcik temeli turkiyede alman gerektigini dusunuyorum hele ingilizcen de iyi degilse . yasaman acisindan da kolaylik olur.

ferhatd

Mesaj gönderen ferhatd » Prş Şub 12, 2015 4:05 pm

Berlin de dil kursu ucretleri aylik 170 € dan basliyor kursa gore fiyatlar degisiyor ama heryerde anlatilan ayni gerisi senin ders calismana kalmis

metehanzor

Mesaj gönderen metehanzor » Prş Şub 12, 2015 10:38 pm

Ben 10 ay da Uni Mannheim kursunda c1.1 oldum suan bitmek uzere imkansiz degio 10 ay da 4700 euro para verdim ama degdi herseyde univ bizi hazirladi Diyecegim su ki 1 yilda c1.2 bitiren arkadaslarim var.ayrica duzgub kuralli ogrenmek isteyen icin 4000 euro bisey degil benmde ailem maddi durumu iyi degildi bende hirs yaparak basardim hafta sonlari gittim calistim bi dukkanda admin bile 4000 euro fazla diyor bence degil eger tam anlamiyoa almancayi ogrenmek isteyen icin neden bazi kursoar 150 200 euroda bazioa 400 450 hic dusundunuz mu demek bi gozle gorulur bir fark var Ben Univ Mannheim da yaptim herkesin oraya gitmesini tavsiye ederim yardim isteyen olursa ben Mannheimda oturuyorum mail adresimden yazabilirler seve seve yardimci olurum.ayrica Almanca ogrenmek isteyen kesenim agzini acmasi lazim eve azimli calismasi lazim...!!

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Prş Şub 12, 2015 11:02 pm

Ben suan Tr de 300€ oduyorum kaldi ki Almanya da 400 normal.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

euntss

Mesaj gönderen euntss » Cum Şub 13, 2015 9:23 pm

Arkadaslar tesekkurler oncelikle hepinize.Yazdiklariniz yeni bir baslangic yapmak isteyen biri icin gercekten umut verici.Sanirim ben biraz fazla kafamda buyutuyorum c1 olma olayini.

Dil kursu olayina gelince;

- Koln de haftalik 20 derslik TANDEM-Sprachschule var.4 haftalik fiyati ise 480€.
- 1 Yilda 4.500€ gibi bi bilanco cikariyor.Haliyle Staatsmann in tavsiyesinin cok cok ustune bir rakam bu.
- Ve dil kursu secerken neye dikkat etmemiz lazim?

Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Şub 13, 2015 11:16 pm

Gerek yok iki kati vermene.
Gene haftada 5 gun - en az 20 saatlik ve kurs basi toplamda 200 saatlik dil kurslariyla , toplam 2250 euro\'ya halledebilirsin.

Dil kursu secerken kendine dikkat etmen lazim oncelikle.Ne kadar duzenli ve disiplinlisin , bu soru uzerinde dusunmek lazim.
Daha sonra ogretmen kadrosuna.
Ama bunu anca kursa basladiginda anlayabiliyorsun.

Kisaca cok pahali kurslarin bir ayricaligi yok , bu soyledigim fiyata olan dil kurslari ayni kalitededir hemen hemen.

Zaten Almanya\'da olacagin icin , dilin teori kismini kursta , pratigini disarida gelistereceksin.

Pahali kurslara para kaptirmayin diye bir tavsiyede bulunuyorum herkese.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

baneful

Mesaj gönderen baneful » Cmt Şub 14, 2015 12:17 pm

1.5 yil cok fazla diye dusunuyorum.Ortalama bir calismayla 12 ayda basarili olursun.

fatihko41

Mesaj gönderen fatihko41 » Cum Şub 27, 2015 6:14 pm

[quote]euntss tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar tesekkurler oncelikle hepinize.Yazdiklariniz yeni bir baslangic yapmak isteyen biri icin gercekten umut verici.Sanirim ben biraz fazla kafamda buyutuyorum c1 olma olayini.

Dil kursu olayina gelince;

- Koln de haftalik 20 derslik TANDEM-Sprachschule var.4 haftalik fiyati ise 480€.
- 1 Yilda 4.500€ gibi bi bilanco cikariyor.Haliyle Staatsmann in tavsiyesinin cok cok ustune bir rakam bu.
- Ve dil kursu secerken neye dikkat etmemiz lazim?

Tesekkurler.[/quote]

Dostum bende kolndeyim ve geleli 1 ay felan oldu ben kursa ayin bu ayin 2 sinde basladim aylik 240 Euro oduyorum ve memnunum gercekten o kadar para vermen gereken bi durum yok bence ben gordugum sey gercekten kursta anlatilan sabit seyler hersey sendeki disiplinli calismaya bakar gunde 1-2 saat bile yeterli bence.

Kolne ne zaman geliceksin?