Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Uzatmak icin gerek belgeleri toplama eziyeti :/

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
cleoo

Mesaj gönderen cleoo » Prş Oca 29, 2015 8:21 pm

ogrenci vizesi uzatmak icin kurstan alinan belge ve vize basvurusundaki belge asillari disinda baska bir ek belge gerekiyor mu ve bir de turkiyeden yaptirdigim saglik sigaortasini vize uzattirmadan once burda uzattirmam mi gerekiyo boyle birseyden bahsetti bi arkadasim ama emin olamadim acaba bilgilendirebilirm
iisniz?

ferhatd

Mesaj gönderen ferhatd » Prş Oca 29, 2015 9:21 pm

ihren pass pasaport
aufenthaltstitel ikametgah (anmeldung)
fotograf 35mm X 45mm biometric vize icin cektirdigin foto varsa olur
110 Euro vize ucreti
Aktueller Sprachkursnachweis Guncel dil kursu kayit belgesi
Aktueller Kontoauszug des Sperrkontos bloke hesap varsa hesabin guncel hali
yada garantor belgesi fotokopisi bu vermis oldugum bilgiler Berlin yabancilar subesinin istedigi belgelerdir randevu almak lazim internetten bulundugun sehrin internet sitesi uzerinden alabilirsin yada direk orda alabilirsin ama tabi sehire gore degisebiliyor ben hemen aldim oturumu 2 yil verdiler her yerde ayni degil ama bilgin olsun

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Oca 30, 2015 12:06 am

turkiyede yaptirdigim derken seyehat saglik sigortasindan bahsediyorsan , burda dil kursu suresunce normal saglik sigortasi yptirmalisin.

cleoo

Mesaj gönderen cleoo » Pzt Şub 02, 2015 12:27 am

[quote]ferhatd tarafindan yazilan metin:

ihren pass pasaport
aufenthaltstitel ikametgah (anmeldung)
fotograf 35mm X 45mm biometric vize icin cektirdigin foto varsa olur
110 Euro vize ucreti
Aktueller Sprachkursnachweis Guncel dil kursu kayit belgesi
Aktueller Kontoauszug des Sperrkontos bloke hesap varsa hesabin guncel hali
yada garantor belgesi fotokopisi bu vermis oldugum bilgiler Berlin yabancilar subesinin istedigi belgelerdir randevu almak lazim internetten bulundugun sehrin internet sitesi uzerinden alabilirsin yada direk orda alabilirsin ama tabi sehire gore degisebiliyor ben hemen aldim oturumu 2 yil verdiler her yerde ayni degil ama bilgin olsun[/quote]

anladim bilgilendirdiginiz icin tesekkurler ben Hanau da kaliyorum umarim sorun cikmadan uzatabilirim :)

cleoo

Mesaj gönderen cleoo » Pzt Şub 02, 2015 12:28 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

turkiyede yaptirdigim derken seyehat saglik sigortasindan bahsediyorsan , burda dil kursu suresunce normal saglik sigortasi yptirmalisin.[/quote]
evet seyahat saglik sigortam vardi ozaman once onu uzattiricam dilim olmadigi icin zor geliyo cok yardiminiz icin cok tesekkur ederim