Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanca dil kursu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
selma

almanca dil kursu

Mesaj gönderen selma » Pzt Haz 15, 2009 5:09 pm

merhaba arkadaslar benim bir sorum ve bir arkadasa yardim amacli,turkiyede turizm bitirmis ve burda almanca dil egtimi almak istiyor bu kisi nasil basvurabilir veya nereye basvurmasi gerekiyor?vize olayi nasil olucak?burda calisma izni varmi azda olsa?tesekkur ederim simdiden..

yorumcu

almanca dil kursu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Haz 15, 2009 5:13 pm

almanyada bir dil kursuna yazilmasi gerekir. bu dil kursu ve diger istnen belgelerle vizeye basvurabilir.dil kursu sirasinda alinan calisma izni hem yillik 90 gunle sinirli oluyor hemde bu izninde bazen cikip (ciksada belirli zamanlarda gecerli olmasi durumu var.)bazen cikmiyor. yani dil kursu sirasinda calismak cok zor.

selma

almanca dil kursu

Mesaj gönderen selma » Pzt Haz 15, 2009 5:16 pm

aynen okul basvurusu gibi yani anladim cok saol.peki diger istene belgeler neler mesela?

selma

almanca dil kursu

Mesaj gönderen selma » Pzt Haz 15, 2009 5:20 pm

bide calisma izninin cikmama ihtimalidemi var yani 90 gun kesin degilmi

yorumcu

almanca dil kursu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Haz 15, 2009 5:23 pm

cikarsa izin 90 gun cikar. ama cikarmi ciksada ya semster tatillerinde yada normal aradaki tatillerde seklinde cikar. yani yil icinde istedigin zaman calisma izni cikmaz. en azindan benim bildigim boyle bir vize alan olmadi.
neler gerekli olduguna bu sitede veya konsolosllugun sitesinde yaziyor

selma

almanca dil kursu

Mesaj gönderen selma » Pzt Haz 15, 2009 5:25 pm

tamam bakarim tesekkur ederim

yorumcu

almanca dil kursu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzt Haz 15, 2009 5:25 pm

birde arkadasin muhtemelen bilgisayar kullanmasinibiliyordur. onunlada sitede tanissak daha iyi olur.

selma

almanca dil kursu

Mesaj gönderen selma » Pzt Haz 15, 2009 5:32 pm

aslinda arkadas da degil burda turk bir kadin yardim istedi akrabasi icin ama veririm adresi saol.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

almanca dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 15, 2009 6:29 pm

Dil kursu vizesine basvuracak kisaca..Konsolosluk sitesinde var ne tur belgeler hazirlamasi gerektigine dair..
Calisma iznine gelince tamamen sehrin Yabancilar Dairesi\'ne gore degisiyor.Studium vizemiz olmasina ragmen yani Universite\'den kabulumuz olmasina ragmen Essen\'dan sadece Somestir tatillerinde calisma izni alabildik..Bochum\'da ikamet eden arkadaslar hic alamadi..
Bu tamamen sans diyebilirim..
Hatta bir arkadas ilk oturum almaya gittiginde vermis olduklari 90 / 180 gunluk calisma iznini ; Size yanlislikla verdik bu izni geri almak zorundayiz dediklerinide duydum.
Durum bundan ibaret..Universite ogrencisi olmadan haftasonlari vs.. izin alabilmek cok imkansize yakin =)

selma

almanca dil kursu

Mesaj gönderen selma » Pzt Haz 15, 2009 7:13 pm

bilgiler icn sagol