Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ve TestDaF Tecrubeleri-3

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Voyager33

Mesaj gönderen Voyager33 » Sal Oca 05, 2016 4:44 pm

Yok isletme okumak istiyorum okumak istedigim uni her bolumden 4 istiyor

dururas

Mesaj gönderen dururas » Sal Oca 05, 2016 11:55 pm

arkadaslar ben bir bucuk yildir almanyadayim dsh 1 alabildim dortmunddan ve testdafdan 3344 aldim.dsh 2 yapmak zorundayim ama zulassung sorunu var dortmundda.dortmunddan zulassung alan var mi kolay kolay vermiyorlarmis diye duydum

bilk

Mesaj gönderen bilk » Çrş Oca 06, 2016 1:41 pm

[quote]dururas tarafindan yazilan metin:

arkadaslar ben bir bucuk yildir almanyadayim dsh 1 alabildim dortmunddan ve testdafdan 3344 aldim.dsh 2 yapmak zorundayim ama zulassung sorunu var dortmundda.dortmunddan zulassung alan var mi kolay kolay vermiyorlarmis diye duydum[/quote]

dsh veya testdafi gecmeden direk kabul alamazsin.

Grenadier

Mesaj gönderen Grenadier » Çrş Oca 06, 2016 3:19 pm

[quote]dururas tarafindan yazilan metin:

arkadaslar ben bir bucuk yildir almanyadayim dsh 1 alabildim dortmunddan ve testdafdan 3344 aldim.dsh 2 yapmak zorundayim ama zulassung sorunu var dortmundda.dortmunddan zulassung alan var mi kolay kolay vermiyorlarmis diye duydum[/quote]

Hangi bolumde okumak istiyordun ? Eger Muhendislik dusunuyorsan Tdn-3 ve Dsh-1 kabul alabilrsin :)

dururas

Mesaj gönderen dururas » Çrş Oca 06, 2016 4:26 pm

yok maalesef iktisat :(

dururas

Mesaj gönderen dururas » Çrş Oca 06, 2016 4:28 pm

bu arada burdan onu da yazayim eger turkiyeden gelen bu bolumde okuyan birisi varsa bana yardimci olabilir mi lutfen

dururas

Mesaj gönderen dururas » Cum Oca 08, 2016 1:19 am

Hannoverde dsh yapan var mi

Kullanıcı avatarı
yngosmn

Mesaj gönderen yngosmn » Cum Oca 08, 2016 2:11 pm

Hannover e kayit olabildin mi ? Siteden BI sorun vardi en son
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Eskimo

Mesaj gönderen Eskimo » Cmt Oca 09, 2016 12:16 pm

Kolay gelsin arkadaslar,
Ben Berlin\'deyim. Simdi B2 yapiyorum. Almanca Kelime bilgim iyi(Turkiye\'de almanca KPDS sinavina hazirlandim)
Fakat konusmam zayif.
Master yapmayi dusunuyorum.
Bana hangi sinava hazirlanmami tavsiye edersiniz.
TEstdafa mi yoksa DSH sinavaina mi hazirlanmaliyim?
Tecrube sahibi olan arkadaslar yol gosterirlerse sevinirim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Oca 09, 2016 2:03 pm

Maalesef iki sinav da da konusmak zorundasin, Dsh ile Testdaf in en belirgin ozelligi Dsh da ayrica Dilbilgisi ureine bolum olmasi. Dsh ya hic girmedim ama Testdaf in gecilebilmesi daha kolay diye dusunuyorum, eger iyi hazirlanilirsa. Standardi belli bir sinav , yani eger konusma da sorun yasiyorsan ( benim gibi) iyi hazirlanarak ve ezber yaparak bu sorunu cozebilirsin, basarilar.

dururas

Mesaj gönderen dururas » Pzr Oca 10, 2016 9:34 pm

Hannoverin kayitlari yarin ama kararsizim hala basvurmakta

Voyager33

Mesaj gönderen Voyager33 » Cum Oca 15, 2016 12:48 pm

Arkadaslar bugun testdaf uberprufung dan sonuc geldi mundlich i 4 e cikarmislar sonuc 4 5 5 4 oley beee

baneful

Mesaj gönderen baneful » Cum Oca 15, 2016 1:42 pm

[quote]Voyager33 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bugun testdaf uberprufung dan sonuc geldi mundlich i 4 e cikarmislar sonuc 4 5 5 4 oley beee[/quote]

Hayirli olsun hocam, sonunda aldin:) Dh forumdanda taniyorum seni

Eskimo

Mesaj gönderen Eskimo » Cum Oca 22, 2016 2:20 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Maalesef iki sinav da da konusmak zorundasin, Dsh ile Testdaf in en belirgin ozelligi Dsh da ayrica Dilbilgisi ureine bolum olmasi. Dsh ya hic girmedim ama Testdaf in gecilebilmesi daha kolay diye dusunuyorum, eger iyi hazirlanilirsa. Standardi belli bir sinav , yani eger konusma da sorun yasiyorsan ( benim gibi) iyi hazirlanarak ve ezber yaparak bu sorunu cozebilirsin, basarilar.[/quote]

Tesekkur ederim. Konusma meselesi biraz vaktimi alacak ama sanirim yavas yavas yerine oturur. B2.2 subatta bitiyor. Ardindan gittigim kursun konusma kursu var. Oraya gitmeyi dusunuyorum. Bakalim artik.

Grenadier

Mesaj gönderen Grenadier » Cum Oca 22, 2016 3:37 pm

[quote]Eskimo tarafindan yazilan metin:

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Maalesef iki sinav da da konusmak zorundasin, Dsh ile Testdaf in en belirgin ozelligi Dsh da ayrica Dilbilgisi ureine bolum olmasi. Dsh ya hic girmedim ama Testdaf in gecilebilmesi daha kolay diye dusunuyorum, eger iyi hazirlanilirsa. Standardi belli bir sinav , yani eger konusma da sorun yasiyorsan ( benim gibi) iyi hazirlanarak ve ezber yaparak bu sorunu cozebilirsin, basarilar.[/quote]

Eskimo dostum sikinti yapma konusma bolumu ve yazma icin cunku hepsi ezber bu siteede bir kac yazdigim yazida butun redemitteleri yazdim onlari ezberle ardindan sinava gir TestDAF ta hic disarda tecrubesi ola
Tesekkur ederim. Konusma meselesi biraz vaktimi alacak ama sanirim yavas yavas yerine oturur. B2.2 subatta bitiyor. Ardindan gittigim kursun konusma kursu var. Oraya gitmeyi dusunuyorum. Bakalim artik.[/quote]

Eskimo dostum sikinti yapma konusma bolumu ve yazma icin cunku hepsi ezber bu siteede bir kac yazdigim yazida butun redemitteleri yazdim onlari ezberle ardindan sinava gir TestDAF ta hic disarda tecrubesi olmayan adamlar bile gecebiliyor biraz iyi aussprache ve redemittellerde cok rahat yaparsin sorun olursa sor Allah yardimcin olsun :)

erdal3600

Mesaj gönderen erdal3600 » Çrş Mar 09, 2016 9:10 pm

herkese merhaba almanyada bir bucuk yilin sonunda testdaf sinavini 5544 vererek uni stuttgarta basladim. basladigimda almancam sifirdi. bir fen lisesinden mezunum ve turkiyede lisans bitirmedim. gunluk podcast dinleyip gazete okumanin buyuk bir faydasi oldugunu dusunuyorum. aklinizdaki her turlu soruyu bana ozel mesaj yoluyla sorabilirsiniz. stuttgart cevresinde olanlarla gorusup konusabiliriz.uni stuttgart basvuru olaylarlínda da az cok tecrubem var yardimci olabilirim. vize vs islerini bu siteden bakarak halletmistim islerim hallolduktan sonra da burada bulunmak istedim. herkese basarilar.

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Sal Mar 22, 2016 1:39 pm

Arkadaslar 13 mayistaki fulda\'da olacak olan dsh\'ya davet edilen var mi?

mervect

Mesaj gönderen mervect » Pzt Nis 11, 2016 3:51 pm

Merhaba :)
Bir Dsh2 hikayesiyle geldim ben de.
Aralik 2014\'den beri burdayim ; Ocak 2015\'de sifirdan Almanca ogrenmeye basladim Frankfurt\'da. Daha once lisede haftalik 2 saat gordugumuz \'hallo ich heiße blabla\' seviyesindeydim yani.
Inlingua\'da basladim(Saat 9-12 arasiydi yanlis hatirlamiyorsam, kur basi 420€ fiyati vardi.)
Daha sonra Gurkan Bey sayesinde Uni Mannheim\'dan sartli kabul alip orda devam ettim. Einstufungtest\'den sonra B1.2 seviyesinde basladim. Kurs basladiktan sonra anladim ki ben Inlingua\'da hic bir sey ogrenmemisim. Dusunun beni dinle demeyi bile bilmiyordum cunku sinifta sadece grammatik ve ve iki ubung yapiyorduk. Zaten evde konusma firsatim hic yok cunku ailemle yasiyorum ve Almanca bilmiyorlar.
Mannheim\'da A1 ve B1\'i beraber ogrendim diyebilirim.
Bir defter aldim; sadece kelime ve ornek cumle yazdim her gun 4-5 tane.
Arkadaslarim oldu,onlarla konusmaya vakit gecirmeye basladim.
Evde kendi kendime Almanca herhangi bir konu hakkinda konusmaya basladim,sonra bunu yazmaya calistim.
Bol bol video izledim internetten. ( Televizyon izlemeyi sevmem , tabi ki o da yararli olur izlerseniz)
Zaten kurs cok cok iyiydi C1 seviyesine kadar.
B2 ve C1 arasinda yaklasik 2 ay ara vermek zorunda kaldim ; C1\'dan hemen sonra Dsh kursuna gideyim diye.
C1 benim icin tam bir kabustu; cunku ogrendigim cogu kelimeyi unutmustum. Bir kelimeye bakip \'ya bunu daha dun ogrendim ne demekti bu\' duygusunu biliyorsunuzdur :)
Zaten Dsh2 alamayacagimi dusunuyordum,bu kurstan sonra eminim olmustum basaramayacagima.

Dsh-Vorbereitungskurs basladi , tahmin ettigimden cok daha iyi gecti ;
En basta Textproduktion nedir,nasil yazilir onu ogrendik ; bir kac kalip cumle verildi.
Daha sonra Leseverstehen\'i gozumuzde o kadar buyutmememiz gerektigini ogrendik.

- Textproduktion:
Belirli kalip cumleleriniz olsun mesela Umwelt ve Studium ile ilgili.Ve asagidaki kaliplarla kuracaginiz cumleler size arti puan olarak doner)
Passiv+Modalverb
Nomen-Verb-Verbindung
Im Vergleich zu
Je-desto/nicht nur...sondern auch

-Leseverstehen:
(Ben hic birinde once butun metni okumadim)
Soruyu okudum.
Sorunun cevabini buldum,cumlenin altini cizdim(Bu genellikle bir veya iki cumledir)
Cumleyi iyice anladiktan sonra farkli bir sekilde yazdim.Sadece grammatik degistirmek puan getirmiyor!
Uzun ve karisik cumleler her zaman hata dolududur. O yuzden kisa kisa ve basit cumleler yazin.Hatta bize \'B1 seviyesinde cumle istiyoruz sizden\' denildi.

-Horverstehen:

Ilk okumada bizi dinleyin,ikincisinde not tutarsiniz diye tavsiye edilir genelde ama bunu dogru bulmuyorum. Denedim cunku,bende ise yaramadi :)
Ilk dinledigimde not tuttum,ikinci dinleyisimde eksikleri tamamlayip,kontrol ediyordum.

-Grammatik :

Yani buna nasil bir tavsiye verilir inanin ben de bilmiyorum :zoh
Sinifta yaptigimiz deneme amacli grammatik sinavlarinda surekli 5-5,5 aliyordum ama Dsh\'da 8,5 yaparak icimdeki gizli Grammatik askini gosterdim :D
Bol bol Ubung yapin . Soru kaliplari bellidir zaten, internete bakin,kursta arkadaslarla anlamaya calisin.
Grammatik\'e ayiracaginiz 2 dakika 1 puan demek oysa Leseverstehen\'de bir soruya 5-6 dakikami ayirip 0.5 aldigimi hatirliyorum.

-Mundliche Prufung
Daha once dedigim gibi konusma imkanim pek yok , sadece kursta ve arkadaslarla gecirdigim 1-2 saat yardimci oldu.
Her ne kadar %80 almis olsam da, %64 alan arkadasimdan daha kotu konusuyorum.
Daha dogrusu konusurken kelimeleri unutuyorum ve yanlis olur korkusuyla cogu zaman susuyorum.
Bu kisimdan hic korkmayin,cok ama cok rahat geciyor,sohbet havasinda. Heyecana yenilmezseniz , cok rahat %80 alirsiniz :)

Son olarak bu sinavdan benim korktugum gibi kesinlikle korkmayin. Sinav strateji sinavi.
Turkce degil Almanca dusunun, grammatikle destekleyin,her gun kelime ogrenmeye calisin yeter :)
*Bastan beri deli gibi ve duzenli calismadim ama sadece son bir hafta aksam saat 6\'ya kadar kutuphanedeydim.

Ben 5 ay boyunca her gun Frankfurt-Mannheim arasi gidip geldim. Sabahin korunde uyanmak ne kadar eglencelidir tahmin edersiniz. Neyseki degdi :)

Hepinize kolay gelsin , iyi forumlar :)

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Nis 11, 2016 5:39 pm

Hali hazirda DSH sinavina hazirlanan arkadaslar icin cok faydali bir paylasim olmus.
Bende uni Mannheimde DSH vorbereitung ve C1 yapmistim . Natalie Roser diye bir hocamiz vardi dunyalar tatlisi. Sagolsun bana bu dili sevdiren ilk insan oldu kendisi. Mannheim dan once Berlinde yaklasik 8 ay dil kursuna gittim . Ama sizin yasadiklarinizin aynisini yasadim. 8 ay boyunca ben hic bir sey ogrenmemisim demistim
.
Gercekten uni Mannheim in Sprachschulesi sinif ortami , hocalari vs. cok iyi arkadaslar. Tavsiye ederim

orkun0725

Mesaj gönderen orkun0725 » Sal Nis 12, 2016 7:21 pm

Arkadaslar bir sorum olucak 20aydir Almanyadayim ve son sansim DSH sinavi icin kazanamazsam geri donucem git gide stres ve baski ustumde artiyor kazanamazsam baska bir caresi var mi? C1\'le bir uniye kayit yaptirip vizemi uzatma sansim var mi? Bilgi verirseniz sevinirim