Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ve TestDaF Tecrubeleri-3

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 17, 2015 9:13 pm

Daha onceki iki baslikta oldugu gibi yine DSH veya TestDaF sinavina giren arkadaslar bu baslik altinda sinav tecrubelerini paylassinlar lutfen.

Sinav tecrubesi disinda yapilan yorumlar ve sorular silinecektir.

Sorularinizi yeni bir baslik acarak yoneltin lutfen.

Daha onceki DSH ve TestDaF Tecrubeleri icin:

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ead_id=828
http://deutschstudent.de/forum/viewthr ... rowstart=0
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Pzr Oca 18, 2015 4:34 pm

DSH ve TestDaF Tecrubeleri-2 de yazmistim gozden kacmasin bi daha yazayim buraya. Testdaf Mundlicher Ausdruck icin nasil bir calisma onerirsiniz arkadaslar? Ornek sorulara verilmis ornek cevaplar seklinde yararlanabilecegimiz dokuman var mi? Ozellikle 1.5 dakika ve 2 dakika konusmamiz gereken Aufgabeler icin.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Oca 19, 2015 12:25 am

dedigim gibi internetten buldugun mundlich alistirmalarina kendin nedenler sonuclar bulmalisin, internette bir sayfa vardi direk sinavdaki konusma bolundeki aufgabe ornekleriyle , butun sorularda sistemini cok iyi hazirlamalisinki sinavda panik yapmayasin , yoksa 3 dakikalik surede , oyle bir bilimsel konu icin neden sonuc bulmak bence imkansiz , ben sahsen hazirlanmadan girsem turkce bile yapamam.Ben aufgabe 4 ve 6 icin birer cumle hazirlmistim , konu ne olursa olsun kesin bir nedenim yada sonucum hazirdi :)

principia89

Mesaj gönderen principia89 » Pzt Oca 19, 2015 11:39 pm

Merhaba arkadaslar, 10 subatta test daf sinavina giriyorum.
Anladigim kadari ile sinava sadece tukenmez kalem goturecegiz. Peki schriftlicher ausdruck kisminda yanlis kelime yazdigimizda duzeltmesi nasil olacak?

Birde daha onceden giren arkadaslar kitaplara gore sinavi nasil buldu? Daha kolay miydi yoksa zor muydu? Ben hep TDN 3 ve 4 arasi cikiyorum.

Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Oca 20, 2015 12:13 am

yanlis yazarsan ustunu cizip yanina dogrusunu yazarsin , tabi dikkatli yazmalisin.Sinava gore degisiyor , bazen kolay bazen zor.sans maalesef

principia89

Mesaj gönderen principia89 » Sal Oca 20, 2015 9:30 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

yanlis yazarsan ustunu cizip yanina dogrusunu yazarsin , tabi dikkatli yazmalisin.Sinava gore degisiyor , bazen kolay bazen zor.sans maalesef[/quote]

Tesekkurler. Sansima da hic guvenmem hayirlisi.

principia89

Mesaj gönderen principia89 » Sal Oca 20, 2015 11:27 pm

Tekrar merhaba, cok kisa bir sorum var. Acaba Testdafta schriftlich ausdrucktaki grafik icin hep gecmis zaman mi kullanmaliyiz? Yani zamanlari ifade etmekte zorlaniyorum biraz. Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Oca 21, 2015 8:51 am

Evet , meselaa ... ist gestiegen , gesunken.

principia89

Mesaj gönderen principia89 » Çrş Oca 21, 2015 3:11 pm

Merhaba arkadaslar, testdafin kendi sitesinde aldigim bilgiler dogrultusunda aklima takilan noktalar var.
Acaba testdafa girmis birisi sinavin isleyis seklini kisaca ozetleyebilir mi?
Ornegin 4 bolum ayri ayri dagitilip her seferinde toplaniyor mu? yoksa hepsi sinav sonunda mi aliniyor?

son 10 dakikalar sonuclari arkaya islemek icin ancak bunu sinav esnasinda yapmamizda bir sakinca var mi son 10 dk yi beklemeden? Yani neden israrla her yerde son 10 dakika diye yaziyor?
yazili kisimda yazmamiz gereken kelime sayisi ortalama kactir? 500 civari okudum genelde.

Coook tesekkurler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Oca 27, 2015 10:27 am

Leseverstehen geliyor once , sonra horverstehen, sonra schriftlich , en sonda mundlich.Istersen son 1 dakikada doldur , istersen her sorudan sonra direkt gecir cevabi, sana kalmis bisey.500 biraz fazla bence, ki boyle bir kuralda yok.

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Sal Şub 03, 2015 3:50 pm

31 Ocakta Testdaf\'in Erprobung sinavina girdim, deneme sinavi gibi bir seydi. Sinavin akisini ogrenmis oldum boylece ama mundlich kismi felaketti. O kulakliklarin hic bir ses yalitimi yok. Konusurken mesela bir iki saniyelik durakliyorsunuz dusunmek icin, o esnada ondeki arkadaki kisilerin sesini duyuyorsunuz, odada genel bir ugultu var ve cok motivasyon bozucu. Resmen butun konsantrasyonum bozuldu, aklimdaki her sey ucup gitti. Gercek sinavda boyle olacak diye tahmin ediyorum :o

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Şub 03, 2015 5:13 pm

:) en az 15 20 kisiyle birlikte bir odada , bi de dugmeye gec basarsan bilgisayar susmadan arkadakiler konusmaya baslar .Gecen sefer bir kiz gec kalmis konusmaya baslamak icin sinavin ortasinda aglamaya basladi :)

lovehurts

Mesaj gönderen lovehurts » Sal Şub 03, 2015 6:04 pm

Cidden cok feci bir durum acidim kizcagiza. Degerlendirirken biraz insafli olurlar ins ya. Onlar da ortamin ne kadar konusmak icin musait olmadigini biliyorlardir.
Konusma esnasinda bir iki saniyelik duraklama sorun olur mu acaba. Cunku ben oyle motora takmis gibi konusamiyorum :|

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Şub 03, 2015 10:23 pm

ben 3 sinavdan sirasiyla 4-3-5 aldim konusmadan , ucundede cok kotu konustugumu dusunuyordum.Duraklamalar tabiki olacak , mesele verilen konuya uygun konusmak , sebebleri sonuclari iyi bulmak.

serhend

Mesaj gönderen serhend » Cum Şub 06, 2015 4:42 pm

merhaba arkalar
duisburg ta 14 martta yapilacak olan DSH sinavina giricem fakat sinav nasil zormu kolaymi nelere dikkat etmek gerekir yakinlarda duisburg ta sinava giren arkadaslardan yardim istiyorum

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Cum Şub 06, 2015 4:59 pm

[quote]principia89 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar, 10 subatta test daf sinavina giriyorum.
Anladigim kadari ile sinava sadece tukenmez kalem goturecegiz. Peki schriftlicher ausdruck kisminda yanlis kelime yazdigimizda duzeltmesi nasil olacak?

Birde daha onceden giren arkadaslar kitaplara gore sinavi nasil buldu? Daha kolay miydi yoksa zor muydu? Ben hep TDN 3 ve 4 arasi cikiyorum.

Tesekkurler[/quote]

Frixion kaleminden al.Tukenmez kalem ama arkasinda silgisi var ozel silinebiliniyo.Ilk sinavda bilmiyodum baktim herkesde ayni kalem var.Sinavdan sonra ogrendim boyle bir kalemin varligini.Baya faydasi oldu ikinci sinavda yoksa cok yanlis yazarsan ustunu ciz falan kagit karman corman oluyo.
Kalemi maec Geiz de falan bulabilirsiniz.

http://www.frixion-shop.com/pilot-frixion-ball.html

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Pzr Şub 08, 2015 12:59 pm

Mart\'ta Mannheim\'da gircek arkadaslar var mi?

musairsi

Mesaj gönderen musairsi » Pzr Şub 08, 2015 2:06 pm

Merhaba arkadaslar,

Iki seferdir DSH icin RWTH`ya basvuramiyorum. Basvuru yanlizca internet uzerinden oluyor. Link aktiflestikten sonra ilk 10 dk site kilitleniyor. 10-15 dk sonrada kontenjan doldu diyor. Ne yaptiysam bu olayi cozemedim. Dolayisiyla RWTH daki DSH`yi kacirdim yine.
Simdi Uni Bonn ve Duisburg-Essen `e basvuracagim. Acaba bu okullarda benzer bir yontem mi izliyor basuru sirasinda?
(Sommersemester 2015 icin RWTH`dan sartli kabul aldim Nisana kadar kesinlikle DSH almaliyim :ap )

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Pzr Şub 08, 2015 4:26 pm

Aynisini FH Aachen icin yasadim, cok dakik ve surekli siteyi kontrol etmek gerekiyor. Cok sukur ki yer alabildim ve sinavi gectim.

Duisburg\'a da tam zamaninda kayit oldum, onlar fakat ya Duisburg\'dan guncel Semester icin Zugangsbescheid istiyorlar, ya da dil okuluna kayitli olmaniz gerekiyor. Aksi takdirde yer kalirsa listeye girip, siralamadan yer ediniyorsunuz. Benim 2013 yili icin Zugangsbescheid\'im vardi, o yuzden en son siralamadan girdim ve tabi ki yer alamadim.

Ayrica sinava basvuru yapmak icin asagidaki belgelerden birisine sahip olmaniz gerekli;

Goethe C1-Zertifikat
Telc Deutsch C1-Zertifikat
Bescheinigung eines erfolgreich absolvierten C1-Kurses
Bescheinigung eines erfolgreich absolvierten DSH-Vorbereitungs- bzw. TestDaF-Kurses
andere Bescheinigung, die das abgeschlossene GeR-Niveau C1 explicit ausweist
DSH-1 Zertifikat (von der Universitaet Duisburg-Essen oder von einer anderen Hochschule in Deutschland)
TestDaF Zertifikat mit mindestens der Niveaustufe 3 in allen vier Teilprufungen
Zentrale Mittelstufenprufung (ZMP) des Goethe-Instituts

musairsi

Mesaj gönderen musairsi » Pzr Şub 08, 2015 11:58 pm

O zaman durum pek ic acici degil...

Suan da 700 saat ders gordum ve kurs katilim belgelerim var elimde. Ayrica RWTH`dan aldigim zulassung var. Bu durumda Duisburg-Essen`e basvuramiyorum degil mi?
30 Nisana kadar RWTH `ya DSH gostermem lazim. Onereceginiz bir yol var midir?

Tesekkurler...