Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mundliche Prufung - FH Aachen

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Sal Oca 06, 2015 11:53 pm

Degerli Forum Uyeleri,

19 aylik emegin urunu olarak, FH Aachen\'dan (Sprachenakademie Aachen), yazili kismi DSH-2 ile gectigimi az once ogrendim, inanilmaz bir mutluluk yasiyorum su an, cunku Haziran\'da yine burada yine yazmistim ama 50 almistim, vizem de bitiyordu ilac gibi geldi inanin.

Cumartesi gunu Mundliche Prufung var ve bu konuda tecrubeli arkadaslardan oneride bulunacak olanlar olursa cok sevinirim, zira burada hic sozel sinava giren birisini tanimiyorum. Ozellikle FH Aachen\'dan basariyla gecenler olursa cok makbule gecer, cok tesekkur ederim simdiden.

Saygilar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 07, 2015 1:18 pm

Oncelikle tebrikler.

Orda sinavi gecen bir kac arkadas olmustu, sozlu sinavda cok fazla kasmadiklarini belirtmisti. Dikkat etmen gereken husus, kesinlikle heyecanlanma cunku karsindakiler senin gecmen icin ellerinden geleni zaten yapacaklar. Tane tane konus, yavas konus ve bir soruyu anlamazsan da yine sor, soruyu tam anlamadim diye. Yanlis bir cevap vermenden cok daha iyidir. Sonucu ve sinav tecrubelerini de asagidaki baslikta paylasirsan daha sonra sevinirim:

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... rowstart=0

Hatta iki tane baslik var dsh tecrubeleri diye, belki onlarin birinde fh aachen da girmis olan birisi de yazmis olabilir yine.

Basarilar.:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Prş Oca 08, 2015 12:58 pm

Cok tesekkur ederim guzel dileklerin ve onerilerin icin Physiker :)

Almanya\'da kaldigim muddet boyunca sadece Alman arkadaslarim oldu, Almanlarla WG\'de kaliyorum, Alman firmasinda calisiyorum...vs. Sozun ozu o konuda bir sorunum yok ancak beni telaslandiran, bir fotograf ya da bir grafik verip onu betimlendirmemizi istiyorlarmis, genel olarak DSH\'nin Mundliche Prufung kisminda boyleymis diye duydum, bu kisim ile ilgili bilgi verebilir misiniz acaba?

Gecersem sayet, cok detayli olarak tecrubelerimi sizlerle paylasacagim, bu sitenin bana cok katkisi oldu gercekten, tesekkur ederim.

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Prş Oca 08, 2015 3:11 pm

Bende tebrik ederim . ben FH Aachenda girmemistim sozlu sinava ama benim girdigim yerde soyle olmustu. Bana 3 tane ayri konu vermislerdi yaklasik hepsi 1-1.5 sayfadan olusuyordu arasindan bir tane konu secmem gerekti ve verdikleri sure zarfi icerisinde onu okuyup kendi kendime ozet cikarmam gerekti. sinava girdim kadinlar once kendimden bahsetmemi istedi bi 5 10 dk boyle gecti. sonra okudugum seyden ne anladigimi sordular bende anladigim ve aklimda kalan sekilde ozeti gectim. Bu kisimdan sonra sectigim konu ile ilgili kendi fikrimi beyan etmemi istediler bu kisim soru-cevap seklinde gecti. Ondan sonra disarida 10 dk bekletip bana gectigimi ve belgeyi istersem kendim gelip alabilecegimi istersemde bana yollayabileceklerini soylediler. Aachen guzel bir ogrenci sehridir. Basarilar diliyorum..

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Cum Oca 09, 2015 12:49 am

[quote]abdullah cansu tarafindan yazilan metin:

Bende tebrik ederim . ben FH Aachenda girmemistim sozlu sinava ama benim girdigim yerde soyle olmustu. Bana 3 tane ayri konu vermislerdi yaklasik hepsi 1-1.5 sayfadan olusuyordu arasindan bir tane konu secmem gerekti ve verdikleri sure zarfi icerisinde onu okuyup kendi kendime ozet cikarmam gerekti. sinava girdim kadinlar once kendimden bahsetmemi istedi bi 5 10 dk boyle gecti. sonra okudugum seyden ne anladigimi sordular bende anladim ve aklimda kalan sekilde ozeti gectim. Bu kisimdan sonra sectigim konu ile ilgili kendi fikrimi beyan etmemi istediler bu kisim soru-cevap seklinde gecti. Ondan sonra disarida 10 dk bekletip bana gectigimi ve belgeyi istersem kendim gelip alabilecegimi istersemde bana yollayabileceklerini soylediler. Aachen guzel bir ogrenci sehridir. Basarilar diliyorum..[/quote]

Tesekkur ederim Abdullah Cansu bilgilendirme ve iyi dileklerin icin.