Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dil kursu vizesi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
bauen

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen bauen » Prş Kas 27, 2014 10:49 am

arkadaslar dil kursu vizesine basvurdum, kurs bana 1 aylik konaklama ve kurs parasini ode biz sana belge gonderelim dedi. Bir aylik belge yeterli olur mu vize icin yoksa en az 3 ay falan mi almam lazim veya 6 ay?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 27, 2014 1:03 pm

6 ay alirsan daha iyi olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

metehanzor

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen metehanzor » Prş Kas 27, 2014 2:39 pm

3 aylik alirsanda yeter ama 3 aylik alman icin diyolarki kac aylik istiyosan o kadar aylik ucretide yatirman gerekiyor.

bauen

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen bauen » Pzr Kas 30, 2014 1:15 am

kurs odedigin kadarinin dekontunu veriyoruz diyor hakli olarak. bir aylik kurs + konaklama dekontunu versem olur mu dil kursu vizesi icin? 6 ay civari kalicam.

Faruk06

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Faruk06 » Pzr Kas 30, 2014 1:57 pm

dostum bence vize randevusunda ; kursa ilk olarak 1 aylik kayit yaptirdim. eger begenirsem ona begenmezsem baskasina devam etmek istiyorum. o yuzden 1 aylik kayit aldim demen senin yararina olur. Vize randevusunda yetkliyi inandirman lazim. 1 aylik kayit yaptirdim sadece deyip aciklamasini yapmazsan vermeme ihtimalleri buyuk olur.
ben dil kursuna 6 aylik kayit yaptirdim. oyle randevuya girdim

bauen

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen bauen » Pzr Kas 30, 2014 4:25 pm

peki konaklama konusunda bir sey yaptin mi faruk? konaklamayi da 1 ay vericem gitmeden. O sorun olmaz heralde.

Faruk06

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Faruk06 » Pzr Kas 30, 2014 6:10 pm

Ben garantor belgesi ile gittim. garantor belgesini aldigim kisi gidecegim yerde oldugu icin onun yanini gosterdim. ev tutana kadar garantorumun yaninda kalicam dedim sorun cikmadi o konuda.
konaklama konusunda sorun cikarmazlar sanirim. Ayni sekilde gidecegim yer burasi. denemek icin 1 aylik kiraladim. eger gittigimde uygun gorursem uzatirim orda dersin :)

bauen

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen bauen » Pzr Kas 30, 2014 7:18 pm

hazir yakalamisken butun sorulari sorayim :) soyle bir sey lazimmis bir de

" Belgelerle birlikte kursa katilma gerekceniz( DSH veya alman dili ve edebiyati sinavi hazirlik amaci ) " yani mesela DSH gecmek istiyorum mu yazicam bir kagida almanca olarak anlamadim ki ne gerekcem olabilir ki ?

Faruk06

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Faruk06 » Pzr Kas 30, 2014 9:00 pm

Randevuda belirtirsin zaten ama Onun disinda kursun sana gonderdigi kagitta DSH veya Tesdaf sinavina hazirladigi acikca belirtilmeli ve bunun yaninda da minumum 18 saat olacak sekilde sana haftalik ders verecegi yazmali. Zaten kursa, vize icin gostecegim dediginde onlar anlar muhtemelen. Ama sen yinede kursa soyle Haftalik ders saati ve DSH - Tesdaf kursu oldugunu belirtsinler mutlaka. (Tabiki niyetiniz dil kursundan sonra universiteye yerlesmekse)

bauen

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen bauen » Pzt Ara 01, 2014 1:30 am

o zaman bir soru daha faruk :) vize gorusmesi icin istenilen belgeleri , 2 fotokopi ile goturmek yeterli mi ? yoksa bir yere onaylatmak , tercume ettirmek falan gerkeiyor mu? mesela anne baba ikametgahlari ve tam tekmil vukuatli nufus kayit belgesi falan. Bunlari direkt ilgili yerden alip 2 fotokopi cektirip versem yeter mi yani?

Faruk06

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Faruk06 » Pzt Ara 01, 2014 1:39 am

Onaylamasini zaten nufus mudurlugu gibi yerlerden yaptiriyorsun alirken haliyle. 2 ser fotokopisini cek gotur. Tabiki orjinallerininde yaninda olmasi gerekli. 2 ser fotokopi yaziyor ama 1 tane sini aliyorlar bende anlamadim.
Zaten elcilikde fotokopi ceken bir gorevli var, ona gosteriyorsun belgeleri o siraya sokuyor eksigi fazlayi soyluyor eksigin varsada fotokopini orada cekebilirsin o konuda sikinti olmasin :)

bauen

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen bauen » Pzt Ara 01, 2014 12:49 pm

o zaman faruk bir soru daha sorayim :) kurs ucretini buradan nasil odeyebilirim. kredi karti diyor mesela sitelerinde. kredi karti numarami falan yazinca onlar tahsil mi edicek parayi ordan? Kac gun surer ki mesela bunu yapmalari para aninda hesaba gecer mi acaba?

Faruk06

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Faruk06 » Pzt Ara 01, 2014 2:16 pm

Ben BankAsya\'dan onlarin hesabina para aktarmistim. 2 gune gozukuyor sistemlerinde.

ftmcskn

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen ftmcskn » Sal Ara 09, 2014 3:38 pm

merhaba ben su an ogrenci degilim mezun oldum.almanyada dil kursuna gitmek icin aylik bir vize basvurusu yapacagim. isten ayrildim ozel bir bankada calisiyordum, almanyada kalacak yer sorunum yok ama vize verirlermi bilmiyorum. su an almanyadayim tatil icin geldim direkt buradan islem yapabiliyormuyum Tr ye gitmem gerekiyor sanirim vize kolayligi saglamasi acisindan neler yapmam gerekiyor yardimlariniz lutfen