Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH olmadan oturum

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
lorddahaka

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen lorddahaka » Sal Ağu 26, 2014 7:30 pm

Merhabalar. 4 Agustos\'ta vize basvurusu yaptim, direkt Universite olarak. Simdi soyle bir sorum var arkadaslar, Eylul ortasinda Humboldt Universitaet zu Berlin\'in dsh sinavina girecegim. Bu surede vizem gelir ve ben dsh\'a girip gecemezsem vizem ne olur? Oturum alabilir miyim ya da hadi don sen ulkene derler mi? Saygilar.

Frankfurter

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen Frankfurter » Sal Ağu 26, 2014 8:10 pm

[quote]lorddahaka tarafindan yazilan metin:

Merhabalar. 4 Agustos\'ta vize basvurusu yaptim, direkt Universite olarak. Simdi soyle bir sorum var arkadaslar, Eylul ortasinda Humboldt Universitaet zu Berlin\'in dsh sinavina girecegim. Bu surede vizem gelir ve ben dsh\'a girip gecemezsem vizem ne olur? Oturum alabilir miyim ya da hadi don sen ulkene derler mi? Saygilar.[/quote]

Vizenin suresi dolmadan, ayni yerde veya baska bir sehirde DSH kursuna kaydolup, ikna edici argumanlarinla yabancilar polisine gidip vizeni uzatabilirsin. Bir kere DSH gecemedi diye kimseyi ulkesine gondermezler.

lorddahaka

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen lorddahaka » Sal Ağu 26, 2014 8:14 pm

[quote]Frankfurter tarafindan yazilan metin:

Merhabalar. 4 Agustos\'ta vize basvurusu yaptim, direkt Universite olarak. Simdi soyle bir sorum var arkadaslar, Eylul ortasinda Humboldt Universitaet zu Berlin\'in dsh sinavina girecegim. Bu surede vizem gelir ve ben dsh\'a girip gecemezsem vizem ne olur? Oturum alabilir miyim ya da hadi don sen ulkene derler mi? Saygilar.[/quote]

Vizenin suresi dolmadan, ayni yerde veya baska bir sehirde DSH kursuna kaydolup, ikna edici argumanlarinla yabancilar polisine gidip vizeni uzatabilirsin. Bir kere DSH gecemedi diye kimseyi ulkesine gondermezler.[/quote]

Anladim. Peki ikna edici sebeplerden kastiniz nedir? Bir de dil kursunun baska sehirde olmasi sorun olur mu? Oturumu ilk vizenin verildigi sehirden mi yoksa dil kursunun bulundugu sehirden mi alacagim? Tesekkurler.

Frankfurter

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen Frankfurter » Sal Ağu 26, 2014 8:35 pm

[quote]Frankfurter tarafindan yazilan metin:

Vizenin suresi dolmadan, ayni yerde veya baska bir sehirde DSH kursuna kaydolup, ikna edici argumanlarinla yabancilar polisine gidip vizeni uzatabilirsin. Bir kere DSH gecemedi diye kimseyi ulkesine gondermezler.[/quote]

Anladim. Peki ikna edici sebeplerden kastiniz nedir? Bir de dil kursunun baska sehirde olmasi sorun olur mu? Oturumu ilk vizenin verildigi sehirden mi yoksa dil kursunun bulundugu sehirden mi alacagim? Tesekkurler.[/quote]

Ikna edici derken, pesin odenmis makbuzlu DSH kurs kayit belgesi ile gitmen gerekiyor, sonuc belgen ile birlikte. Ogrenci aday vizen Humboldt Univ. icin oldugu icin zaten DSH\'ya tekrar ayni yerde gireceksin. Ayni sehirde kalman daha faydali olur. Ama yine de kursa istedigin sehre gidebilirsin.

lorddahaka

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen lorddahaka » Çrş Eyl 03, 2014 10:22 pm

Simdi soyle bir sey var:
Ben 3 ayri universiteden kabul aldim ama sartli kabul degil cunku dil kursu yok. Kesin kabul. Ancak DSH\'yi gecemezsem ya da benzeri bir Deutschnachweis gosteremezsem kayit olamiyorum ve tekrar basvurmam gerekiyor. Bunlar: Uni bonn, Humbold Universitaet zu Berlin ve Uni Hamburg.
Ben de tarihleri bana en uygun oldugu icin Uni Bonn\'un DSH\'sina girmeye karar verdim.
Simdi bu sartlar altinda ben DSH\'yi veremezsem Uniye kayit olamayacagim. Ama soyle bir sorun da var, benim bolumum yalnizca Wintersemester\'da ogrenci aliyor. Yani daha bir yil var. Dolayisiyla oturum uzatmaya gittigimde tam olarak ne yapmam gerekiyor? Bir yillik DSH kursuna katilamam cunku dil seviyem b2. Bir yil bos bos dolasma buralarda derler mi? Yoksa baska bir unide Sommersemester\'da ogrenci alan uygun bir bolume kayit olup sonradan 2015 Wintersemester\'da degistireyim mi?
Biliyorum cok karisik oldu. Tesekkur ederim simdiden.

Frankfurter

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen Frankfurter » Çrş Eyl 03, 2014 10:35 pm

Yanilmiyorsam Bonn\'da 18 Eylul\'de DSH\'ya gireceksin, oncelikle sana basarilar ve bol sans dileyerek basliyorum.

DSH\'yi veremedigin taktirde (ki ben verecegine inaniyorum) 2015 Mart ayi sonunda yapilan sinava kaydolmani ve bu sefer cok daha iyi calismani tavsiye ederim. Kayit belgenle vizeni sorun olmadan uzatabilirsin ve DSH\'yi gectigin taktirde guz doneminde kaydini yaptirabilirsin.

lorddahaka

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen lorddahaka » Prş Eyl 04, 2014 12:25 pm

Cevap icin cok tesekkur ederim. Umarim sorun olmadan gecerim de hic belli olmuyor bu isler biliyorsunuz. Kayit belgesi dil kursuna kayit belgesi mi yoksa sadece gelecek DSH kayit belgesi mi? Yani kursa gitmeme gerek yok mu diyorsunuz? Bir de gelecek DSH gecildikten sonra universitenin baslamasina daha 6 ay olacak bu surede oturum uzatmak problem olacak mi? Biraz cok soru sordum kusura bakmayin...

Frankfurter

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen Frankfurter » Prş Eyl 04, 2014 2:04 pm

Gelecek DSH kayit belgesini kastettim. Kursa gitmen senin acindan yararli olsa da mecburi degil. DSH gecildikten sonra oturum icin sure uzatmak problem olmayacaktir.

lorddahaka

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen lorddahaka » Çrş Eyl 24, 2014 8:14 pm

Evet, DSH 2\'yi kil payi kacirdim. Sonraki DSH termin\'ler belli degil henuz bu yuzden kayit olamiyorum herhangi bir sinava. Bu yuzden kurs ariyorum.

Dusseldorf\'ta bir kurs buldum ancak Ocak ayinda basliyor. Mart\'ta bitiyor. Bu kursa kaydolsam oturumu uzatabilir miyim? Vizem aralikta bitiyor.

Kursun bu kadar gec baslamasi sorun olur mu? Yoksa daha erken baslayan bir kursa mi kayit olmaliyim?

Saygilarimla.

Frankfurter

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen Frankfurter » Çrş Eyl 24, 2014 8:38 pm

Kursun gec baslamasi sorun olmaz ama bana sorarsan daha erken baslayan kursa kayit ol mumkunse, arada 3 ay var. Yeni kurs kayit belgen ile oturumunu uzatirlar. Belgenin uzerinde DSH /universite hazirlik yazmasi onemli.

lorddahaka

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen lorddahaka » Çrş Eyl 24, 2014 9:38 pm

Tamamdir bir tane daha kurs buldum. Bu da Ekim sonu gibi baslayip aralik sonunda bitiyor. Buna kayit olmak daha mi mantikli olur sizce? Bir de dsh sanirim dediginiz gibi mart ayinda, kurs aralik sonunda biterse marta kadar ne yapcaksin derler mi yoksa o araya da bir seyler mi ayarlamaliyim?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eyl 24, 2014 11:38 pm

senin yerinde olsam kasimdaki testdafa kayit olurum. Marta cok zaman var bence bu kadar uzun sure ara vermek iyi bisey degil.

lorddahaka

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen lorddahaka » Prş Eyl 25, 2014 12:46 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

senin yerinde olsam kasimdaki testdafa kayit olurum. Marta cok zaman var bence bu kadar uzun sure ara vermek iyi bisey degil.[/quote]

Kayit oldum testdaf\'a dun. Ancak sonuclari Aralik sonunda cikiyor. Biraz sikintili olmaz mi oturum acisindan?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Eyl 26, 2014 5:50 am

Almanyaya giris tarihin ne zaman ? Daha bir yilin yeni doluyosa bu sinav Bescheinigunglarinla bence uzatmada sorun yasamazsin , ha obur turlu 6 ay vs. uzatirken simdi sinavin aciklanma tarihine kadar uzatir bir fixionbeschenigung verir.

lorddahaka

DSH olmadan oturum

Mesaj gönderen lorddahaka » Cum Eyl 26, 2014 10:38 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Almanyaya giris tarihin ne zaman ? Daha bir yilin yeni doluyosa bu sinav Bescheinigunglarinla bence uzatmada sorun yasamazsin , ha obur turlu 6 ay vs. uzatirken simdi sinavin aciklanma tarihine kadar uzatir bir fixionbeschenigung verir.[/quote]

Daha yeni girdim bir hafta oldu. Vizemin tarihi Aralik basi gibi bitiyor. Daha hic yabancilar subesine gitmedim.