Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da hukuk

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
studentoftheyear

Almanya\'da hukuk

Mesaj gönderen studentoftheyear » Prş Tem 03, 2014 2:56 pm

Merhaba, ben Almanya\'da \'hukuk\' okumak istiyorum ancak Almanya\'da gorustugum kisiler Turkiye\'de denklik sorunu olmadigini soyleseler de Turkiye\'de hukuk egitiminde denklik sorununun oldugunu duydum. Turkiye\'de denklik sorunu olmadan avukat olarak calisabilir miyim? Veya Almanya\'da kalip calismak istersem vatandaslik almak zorunda kalir miyim? Bunu orada okuyanlar daha iyi bilirler diye dusunuyorum. Bilenler yardimci olursa cok sevinirim

BsO29Ak

Almanya\'da hukuk

Mesaj gönderen BsO29Ak » Prş Tem 03, 2014 5:01 pm

Bildigim kadariyla Almanya\'da hukuk egitimi alirsan denkligi var ama Turkiye\'de avukatlik yapmak ve denklik almak istiyorsan, Turkiye\'de belirlenen universitede fark derslerini vermen gerekiyor. Bu da azimsanmayacak derecede oluyor genelde hemen hemen Turk hukukuna yonelik butun dersler Anayasa, Medeni, Borclar hukuku gibi. Bunlari basariyla gecersen denkligi aliyorsun ama ben pek tavsiye etmem dusundugun yolu tabi ki en iyisi senin kararin.
Almanya icinse Alman vatandasligin varsa avukatlik yapabilirsin eger yoksa belirli mahkemelerde avukatlik yapabiliyorsun. Bunun yani sira universite egitimi sonrasi 1. devlet sinavini gecmen gerekiyor ki basari orani bu sinavda Alman ogrenciler arasinda bile oldukca dusuk. Takdir senin.

denizce

Almanya\'da hukuk

Mesaj gönderen denizce » Prş Tem 03, 2014 5:13 pm

BsO29Ak in soylediklerine katiliyorum. Arkadasim anlatilan sorunlari bire bir yasadi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya\'da hukuk

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 03, 2014 5:26 pm

Koln universitesinde alman-turk hukuk bolumu var, orda okursan her iki ulkede de calisabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

adolftr

Almanya\'da hukuk

Mesaj gönderen adolftr » Cmt Tem 05, 2014 8:13 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Koln universitesinde alman-turk hukuk bolumu var, orda okursan her iki ulkede de calisabilirsin.[/quote]

Nasil yani.. Koln universitesinde hukuk okursak .. turkiye\'de fark derslerini vermek zorunda degil miyiz ?

Ve kontenjanlari kac kisilik oluyor ? girmek zor olur mu .. turkiyede farkli bir lisans programini bitirdikten sonra ikinci universite olarak koln hukuka basvursak kabul edilme sansimiz nedir ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya\'da hukuk

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 15, 2014 9:28 am

Hayir fark dersleri vermeye gerek yok. Kontenjan kac kisi bilmiyorum ama Turkiye de baska bir lisans bitirirsen kabul edilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

murat181818

Almanya\'da hukuk

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Tem 15, 2014 10:12 am

Ben arastirdim, 20; Alman ve 20 Turk ogrenci aliyorlar ve 2 sene Almanya da 2 sene TR. okuyorsun. Alinma sansin cok az cunku burada dogmus buyumuslere oncelik taniyorlar.
T.R. gitiginde ise ozel Uni. okucaksin ve harc parasini vericeksin.
So geht nicht !

adolftr

Almanya\'da hukuk

Mesaj gönderen adolftr » Sal Tem 15, 2014 3:16 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Ben arastirdim, 20; Alman ve 20 Turk ogrenci aliyorlar ve 2 sene Almanya da 2 sene TR. okuyorsun. Alinma sansin cok az cunku burada dogmus buyumuslere oncelik taniyorlar.
T.R. gitiginde ise ozel Uni. okucaksin ve harc parasini vericeksin.[/quote]

2+2 olarak okuyoruz .. 2 sene almanya\'da okuduk geri kalan 2 senede istanbulda okuduk istanbuldaki universiteye ne kadar ucret oduyoruz bir bilgin var mi 2 sene icin ?

murat181818

Almanya\'da hukuk

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Tem 15, 2014 3:27 pm

Normal Ozel fiyatlari yillik minumum 15 bin felan
So geht nicht !

adolftr

Almanya\'da hukuk

Mesaj gönderen adolftr » Sal Tem 15, 2014 4:47 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Normal Ozel fiyatlari yillik minumum 15 bin felan[/quote]

ucret odeyeceksek almanya \'dan basvurmanin bi onemi yok turkiyeden basvurmak daha mantikli