Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

universiteye kabul ve dil kursu hakkinda yardim.

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
alicepractice

Mesaj gönderen alicepractice » Pzr Mar 16, 2014 9:21 pm

universiteler sartli kabulu dil kursunu kendi universite kursunda yapilirsa mi veriyor?
cunku su ana kadar sordugum universitelerden boyle bir sey duydum.
sorun su ki ben universiteye sartli kabul icin basvurmak ama kursu universite disinda baska bir yerde yapmak istiyorum. bu sekilde kabul eden universiteler hangisi?
mumkun mu boyle olmasi?

simdiden sagolun!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 16, 2014 11:02 pm

aynen oyle. Ama ornegin dil sartini sagladigin X universiteden kabul alip, o universitenin dil kursuna kayit yaptirmayip baska bir sehirde baska bir kursa da kayit yaptirabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Cum May 16, 2014 11:38 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

aynen oyle. Ama ornegin dil sartini sagladigin X universiteden kabul alip, o universitenin dil kursuna kayit yaptirmayip baska bir sehirde baska bir kursa da kayit yaptirabilirsin.[/quote]

hocam peki mesela benim Almancam 0 (yani lisede gosterildigi kadar biliyorum. ki malumunuz turkiyede ozel okulda olmama ragmen ne kadar kotu dil ogretildigini sizde biliyorsunuzdur. hic kursa felan gitmedim)
ben mecburen dil sarti olmayan bir universiteye kayit alip dil kursuna gidicem almanyada.
Mesela ben dil sarti olmayan bir uni ye kayit alip o uninin dil kursuna veya herhangi bir dil kursuna gidip 1 sene sonra istenilen seviyelere cekersem baska bir universiteye orada kaydimi aldirabilirmiyim ? (yani en basta almanyaya gelmeden once kaydimi alan uniye degil de baska bir uniye kayit yaptirabilirmiyim (tabi dil sartini sagladiktan sonra ) ) ?

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Cmt May 17, 2014 11:33 am

Dil sartini sagladiktan sonra istedigin uniye basvuru yapabiliyorsun.

viyannorsin

Mesaj gönderen viyannorsin » Çrş Ara 10, 2014 8:53 pm

merhaba arkadaslar benim kafam gercekten cok karisti gecenlerde sordum padeborn universitesinde sartli kabul alirsam ama universitenin dil kursuna degilde baska bir yerde dil kursuna gidersem(koln\'de kuzenim var orda kursa gitmek istiyorum ) olur mu dedim olur dediniz ama biz sorduk olmaz universitenin kursuna gelmesi lazim demisler.ben hicbir sey anlamadim lutfen yardimci olun rica ediyorum kac gundur tum belgelerim hazir bu soru yuzunden basvuramadim beklemekteyim.

viyannorsin

Mesaj gönderen viyannorsin » Prş Ara 11, 2014 12:37 am

niye kimse bana cevap yazmiyor

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 11, 2014 10:16 am

cunku daha once bu soruya bir cok kez cevap verdigimiz icin.

HAYIR SORUN OLMUYOR, PADERBORN DAN KABUL ALIP BASKA BIR YERDE EGITIM ALABILIRSIN. AYNI SEYI YAPAN BU SITEDE DAHI EN AZ 100 KISI VAR.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

viyannorsin

Mesaj gönderen viyannorsin » Prş Ara 11, 2014 6:37 pm

Tesekur ederim Physiker ne olur kusuruma bakmayin. size guvenerek paderborn universitesine basvuruda bulunacam bolumum maliye ortalalmam 3.10 hic almancam yok basvuracagim bolum isletme (Business Administration) padernborn universitesi bu sartlarda beni kabul eder mi? hazirladigim belgeler sunlar:
1.CV
2.Lise diplomam
3.universite diplomam
4.transkript
5.universiteyi kazandigima dair belge
6.motivasyon yazisi
7.Referans mektuplarim(ingilizce yazilmis)
bunlari hazirladim ve tercumesinide yaptim. ama Dil kursu kayit teyit belgesinide istiyorlarmis. ben o belgeyi nasil hazirliyacagimi anladim .yardiminiza ihtiyacim var

viyannorsin

Mesaj gönderen viyannorsin » Cum Ara 12, 2014 1:52 pm

arkadaslar yardiminiza ihtiyacim var gercekten paderborn universitesine basvurmak icin tum belgelerimi hazirladim ama dil kursu kayit teyit belgesini istiyorlarmis ben o belgeyi nasil cikartacagimi ve ne yapacagimi bilmiyorum

weiss

Mesaj gönderen weiss » Cum Ara 12, 2014 7:34 pm

paderborn uni ye ben basvurdum bir ay once yanit bekliyorm suan master icin kurs kayit teyit belgesi gondermedim.Basvurumu aldiklarini surec sonunda bilgilendirecklerini soylediler .Kurs kayit belgesi gondermedim yani.

viyannorsin

Mesaj gönderen viyannorsin » Cmt Ara 13, 2014 1:42 pm

tesekurler weiss arkadasim nerde kursa gideceksin

fatihko41

Mesaj gönderen fatihko41 » Cmt Ara 13, 2014 2:30 pm

Dil kursuna kayit yaptiricaksin en az 2 aylik sonrada onlardan kayit oolduguna dahir bi belge istersen yardimci olurlar.