Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

-Almanya Ogrenci Adayi Vizesi: (Studienbewerbervisum) Hakkinda bilgi sahibi olanlardan yardim talebi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
fisherman19

-Almanya Ogrenci Adayi Vizesi: (Studienbewerbervisum) Hakkinda bilgi sahibi olanlardan yardim talebi

Mesaj gönderen fisherman19 » Çrş Tem 24, 2013 4:38 am

arkadaslar merhabalar :) Dumlupinar uni, iktisat bolumu mezunuyum...
a1 den baslayip c1 e kadar almanyada almanca kursuna gitmek istiyorum...herhangi bir universitenin yuksek lisans programindan sartli kabul almadikca ogrenci vizesini almanin cok zor oldugunu forumdan ogrendim(yani sadece dil okulu kaydiyla ogrenci vizesi cok zor cikiyormus)....benim amacim sadece 10 ay veya 1 sene boyunca dil ogrenip tekrar ulkeme geri donmek...bir kac arkadas -Almanya Ogrenci Adayi Vizesi: (Studienbewerbervisum) ne basvuru yaparak orada dil egitimi alabilecegimi soylediler yalniz bu yolla giden hic tanidiklari yokmus...sizlerden istegim : ogrenci aday vizesiyle ilgili bilginiz varsa paylasirsaniz cok memnun olurum...bu vize rahat mi cikiyor??alan tanidiklariniz var mi? 3 aylik verdikleri bu vize dil kursu boyunca rahatca uzatilabiliyor mu ?? simdiden tesekkur ederim....saygilar :)
:)

fisherman19

Mesaj gönderen fisherman19 » Çrş Tem 24, 2013 4:53 am

yoksa Dil Kursu Vizesi nimi almaya calismami taviseye edersiniz?? BU vize yi almak zor mudur??
:)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Tem 24, 2013 11:48 am

2006da dedigin vizeye basvurdum ret yedim. 2011de lisanstan mezun olup yine ayni sekilde basvurdum basvuruyu dahi almadilar. yasal olarak bu vizeyi almanda sorun yok ama pratikte zor.

sana tavsiyem turkiyede en azindan A2yi bitirmen, sonra master icin sartli kabul var mi bilmiyorum ama varsa onu alip o sekilde vizeye basvurman. daha rahat olur.