Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dil okulu icin yardim lutfen :)

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
fisherman19

Mesaj gönderen fisherman19 » Çrş Tem 10, 2013 4:22 am

arkadaslar merhabalar :) 1 yillik sure ile almanyaya dil okuluna gitmeyi dusunuyorum..su an kafamda yuksek lisans yapmak yok...benim sizlere sorum su: mesela Dortmund teknik universitesine dil kursu icin basvursam ve sadece 1 yilligina dil ogrenimi icin gidecegimi belirtsem kabul ederler mi? yoksa illaki o 1 senenin sonunda yuksek lisans yapmak zorunlumudur??? ayrica sizce universitelerin kurslarimi daha mantikli yoksa direkt ozel kurslara mi gidilmeli?? uygun fiyatli onerebileceginiz kurslar varsa memnun olurum :):) ..birde turkiyedeki danisman sirketlerini araci olarak kullanirsam vizem daha garanti olur diyorlar,sizin gorusleriniz nedir? saygilar ...

fisherman19

Mesaj gönderen fisherman19 » Çrş Tem 10, 2013 5:02 am

http://www.spracheninstitut.com/tuerkisch/t_preise.html bu okulla ilgili bir bilgisi olan varmi acaba?? turklerin okulu filan mi acaba?? simdiden tesekkurler:)
:)

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Çrş Tem 10, 2013 12:35 pm

1.Turkiyeden almanyaya sadece dil ogrenim amaciyla gitmek oldukca zor.
Sitedeki cogu kiside benle ayni fikirdedir sanirsam.

2.Sitede biraz arastirma yap bilgi topla.
Danismanlik firmalarinin cogu sahtekar.Benimde yillar once besiktastaki bir firma tarafindan dolandirilmisligim var :)
Danismanlik alicaksan bu sitenin danismanligini alabilirsin.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Tem 10, 2013 1:15 pm

dil kursu vizesi alanlar var. yok demek yanlis olur ama kolay mi dersen kolay degil. ikna edici belgeler sunman lazim. ogrenci degilsen ya da calismiyosan ya da zengin degilsen ya da vs. ret yeme ihtimalin artar.

siteyi yalayip yutarsan, danismanlik sirketine gitmene gerek kalmaz. danismanlik firmasiyla gidiyosun diye konsolosluk sana hadi gel vize verelim demez.

fisherman19

Mesaj gönderen fisherman19 » Çrş Tem 10, 2013 3:36 pm

tesekkur ederim arkadaslar...gecen sene Dumlupinar uni iktisat bolumunden mezun oldum ve daha sonra 5 ay askere gittim...simdi de is hayatina girmeden 1 sene veya 10 aylik bir almanca kursuna gitmek istiyorum....malum ogrencilik bitti,aslina bakarsaniz zengin cocugu da degilim :)) acaba vize verirler mi :)

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Çrş Tem 10, 2013 4:26 pm

Kardes bence vermezler.He bu benim sahsi fikrim ve siteden gordugum bikac kisiye bakarak vardigim sonuc.Sansini deniyebilirsin tabi alabilirsinde vizeyi ama bu isin bi standardi yok bence.Mesela Boch da muhendissindir isyerinden yazi alirsin isin icin almanca ogrenmenin gerekli olduguna dair o sekilde alirsin.Keske verseler ama bence konsolosluktaki adam dusunur bu adamin universitesi yeni bitmis almanyaya gidip gelmeme ihtimali var diye falan.
Yanlisim varsa duzeltin.
Cunku universite kabul belgesiyle bile giden insanlara almancayi Turkiyede ogren diyebiliyorlar sana da ayni bahaneyi sunarlar kanimca.
Saygilar

fisherman19

Mesaj gönderen fisherman19 » Çrş Tem 10, 2013 10:12 pm

tesekkur ederim arkadaslar....peki bir sey daha sorucam...vizeye basvururken bankada ne kadar para gostermek gerekiyor,10 aylik kurs ve ayni zamanda bana para gondercek kisinin maas bordresini gostermem mi lazim...yoksa 2 sinden birini gostersek yeterli oluyor mu??

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 11, 2013 6:05 pm

8040 euro
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com