Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe\'nin Gecerliligi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
taytay

Goethe\'nin Gecerliligi

Mesaj gönderen taytay » Çrş May 09, 2012 4:00 pm

Merhaba Arkadaslar,

Ben Ankara\'da Goethe\'ye gidiyorum Haziran sonunda A2\'yi bitirecegim ve B1 ve B1\'den sonraki seviyeleri almak icin Almanya\'da dil kursuna gidecegim. Goethe\'den aldigim sertifikalarin Almanya\'daki Goethe haricindeki diger dil okullarinda gecerliligi nedir?

Ben gittigimde bu sertifikalarin gecerliligini bir kenara birakip illa kendi seviye sinavlarina girmemi zorunlu kilarlar mi?

Tesekkurler

pardon

Goethe\'nin Gecerliligi

Mesaj gönderen pardon » Çrş May 09, 2012 4:08 pm

Dil kursuna gitceksen aldigin belgenin onemi yok orada seni yeniden sokarlar sinava.

taytay

Goethe\'nin Gecerliligi

Mesaj gönderen taytay » Çrş May 09, 2012 4:16 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Dil kursuna gitceksen aldigin belgenin onemi yok orada seni yeniden sokarlar sinava.[/quote]

Peki ne tarz bi sinav oluyo seviye belirleme sinavi. Mesela Goethe sertifikalari icin 4 bolum var dinleme-konusma-yazma-okuma..Seviye belirleme sinavinin icerigi nasil oluyor?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Goethe\'nin Gecerliligi

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 09, 2012 5:18 pm

[quote]taytay tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar,

Ben Ankara\'da Goethe\'ye gidiyorum Haziran sonunda A2\'yi bitirecegim ve B1 ve B1\'den sonraki seviyeleri almak icin Almanya\'da dil kursuna gidecegim. Goethe\'den aldigim sertifikalarin Almanya\'daki Goethe haricindeki diger dil okullarinda gecerliligi nedir?

Ben gittigimde bu sertifikalarin gecerliligini bir kenara birakip illa kendi seviye sinavlarina girmemi zorunlu kilarlar mi?

Tesekkurler[/quote]

Merhabalar taytay , Goethe\'nin sertifikalari tum dunya\'da kabul gorurur.Ancak seviye tespit sinavina girme zorunlulugu ise dil kursuna gore degisir.Bir cok dil kursu gerek duymuyor Goethe A2 belgen olduktan sonra ,tekrar bir sinava sokmayi.

Istisnasiz tum ama tum dil kurslari Goethe\'den aldigin sertifikayi kabul edeceklerdir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

pardon

Goethe\'nin Gecerliligi

Mesaj gönderen pardon » Çrş May 09, 2012 7:07 pm

Benim de gelirken Goethe´den a2 belgem vardi ama arastirdigim iki dil kursu da sinav yapti. Sinav nasila gelince, benim yaptiklarimda karsimda bir hoca vardi. Once sana seviyene gore birkac sozlu soru soruyor ve senden buna cvp bekliyor. a2 seviyesindeysen sana adin ne, hava nasil tarzi sorular gelir. Sozlu bolumden sonra da her seviye icin belli konulari iceren calisma kagidi tarzinda kagitlar veriyor ve sen de bunlari belli bir surede yapiyorsun. Sureye o kadar dikkat etmiyorlar, mesela 30 dakika verdilerse, 1 saat surmezse iyi olur diyorlar.

bjk_oguz

Goethe\'nin Gecerliligi

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş May 09, 2012 7:11 pm

Benim Goethe A1 sertifikasina sahip 2 arkadasim da girmislerdi seviye sinavina.