Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

denklik meselesi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
kitty26

denklik meselesi

Mesaj gönderen kitty26 » Cmt Oca 31, 2009 9:10 pm

merhaba arkadaslar ilk defa baslik aciyorum anlayacaginiz milli oldum:) hickimse konusmasin valla yok orda soylemistik burda yazmistik diye..keyifle basligimin tadini cikaracam...simdi ben hacettepe univ.devlet kons.tiyatro mezunuyum efendim ben ne almanyaya gelirken nede burda niye boyle bir kaygim olmadiysa denkliktir menkliktir asist midir nedir hicbisiy yaptirmadim...ama ogrenci adayi vizesiyle geldim.sanirim burda konsoloslukta evraklarimizi onaylattirabiliyormusuz sonrasinda hangi evraklari nereye gondermem gerekicek..ayrica ben bir universite disinda okumak istedigim baska universitelere hala karar vermis durumda degilim..munih tiyatro ve muzik akademisine basvurmak istiyorum tabiki bunun disinda yaklasik 10 tane falan basvuru yapicam..birde bisiy daha sorucam univ.kabulun olmadan herhangi bir univ.parali hazirlik dil kursuna kayit yaptirabiliyormusunuz?

yahu su baslik ne kadar guzel bisiymis boyle yav;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

denklik meselesi

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 01, 2009 12:25 am

http://deutsch.byethost6.com/forum/view ... ead_id=300

denklik sorusuna son du basligin ismi :D ama yine de istedigin kadar baslik acabilirsin merak etme..

son soruna gelince, ne yazikki oyle bi imkan yok. uni dil kursuna girebilmen icin kayit yaptirman gerekiyor uni ye.. ama dil sinavindan sonra dsh yi gecinde istedigin uni ye gecersin bolumunde nc yoksa..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kitty26

denklik meselesi

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Şub 01, 2009 12:35 am

tamam bunu anladimda gurkan munihte bir yere gondermek gerekiyormus evraklari oyle bisiy duydum..ayrica bunu yaptirinca tr gerek kalmiyor sanirim dimi? tekrar sagol

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

denklik meselesi

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 01, 2009 12:37 am

uni assist mi ?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kitty26

denklik meselesi

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Şub 01, 2009 12:42 am

ha evet sanirim oraymis...sitelerine girdim ama dil bilmeyince bon bon baktim

ipek

denklik meselesi

Mesaj gönderen ipek » Pzr Şub 01, 2009 11:53 am

Burcu zeugnisannerkennungstelleden bahsediyor. Munich\'teki..Sanirim???
Cok kolay bisey o. Sen tum egitim belgelerini(lise diploman, uni transkript+diploma)topluyosun. Orjinallerinin tasdikli fotokopisi Turkce dilinde, birde tercumeleri almanca yada ingilizceysede olur.

Bu arada oss puan ve yerlesti belgelerinide isteyebilirler. Masterda belkide gerek yoktur.

Pasaportunun fotokopisini koyuyorsun. Yine onayli. Belediye de yada Konsolosluktan alabilirsin.

Zas basvuru formu ve cv \'sini doldurup adrese yolluyorsun.
3.50 (euro)luk pul da ekleniyor mektuba, onlarin geri gonderebilmesi icin.

Zeugnisanerkennungsstelle fur den Freistaat Bayern
Pundterplatz 5
80803 Munchen
Germany

Phone +49 89 38 38 49-0
fax +49 89 38 38 49 49

email: zastby@ukwkm.lrz-muenchen.de

http://www.ohm-hochschule.de/seitenbaum ... /page.html

Bu adreste Zas- Application Form ve Zas- Cv var, indirebilirsin.

maniaturk

denklik meselesi

Mesaj gönderen maniaturk » Pzr Şub 01, 2009 6:56 pm

Ipek\'in soyledigi dogru. Bayern de uni assist diye bir kurum yok zaten ;)

anerkennugsstelle ye gondereceksin belgelerini diplomani tanittiracaksin. Sanirim 1 hafta icerisinde sana cevap gonderirler...

yorumcu

denklik meselesi

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Şub 01, 2009 7:12 pm

bayarndeki Anerkennungsstelle ye bende gonderdim. kadin mailde bana OSYM belhesi gerekli OSS olmaz diye soylemis. e mailde. tabi benim master icindi. uni diplomasi icin. ben her ihtimale karsi gonderdim. 6 gun sonra cevirtilmis bir sekilde yeni diplomayi aldim.

kitty26

denklik meselesi

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Şub 01, 2009 11:42 pm

yani simdi ben yuksek lisans icin butun evraklarimi hazirlayip konsolosluktan asli gibidir yaptiricam..(sanirim bunun icin para almazlar ) sonrasindada ipekin vermis oldugu adrese postaliycam.iyide yolcu ben oss tek basamak doneminde girdim sinava sadece oss belgem var..ayrica bizim bolum yetenek benim oss kagidimi gorseler vazgecerler zaten..bizde sadece 105 i gecmen gerekiyordu.bu islemi yaptiktan sonra tr de bisiy yapmama gerek var mi birde lise diplomasi ve lise transk.istiyorlarmi ...teskurler:)

kitty26

denklik meselesi

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Şub 01, 2009 11:49 pm

ipek sagol arkadasim....ya gel artik yaaaaaa:)