Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Arkadaslar Dsh ve TestDaf tarihleri (YARDIM)

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
omier

Mesaj gönderen omier » Prş Oca 15, 2009 4:41 pm

arkadaslar, ben tu kaiserslauternde dil kursu yapiyorum bildiginzi gibi, yalniz bizim okulda sommer semester diye bi olay var. Yani yazin da universiteye sifirdan baslanabiliniyor..

Demem o ki, benim dsh yi subat mart aylarinda vermem sart.. Kendi okulumda sinavim 13 subatta.. Lakin dunyanin turlu hali var.. Burdaki sinavi basaramassam hersey sarpa sarar..

Simdi ben, farkli okullarda ya da dil kurslarinda dsh sinavina (bugune kadar hic dusunmemistim ama belki TestDaf sinavina da ) girmek istiyorum..

Tek basima cok arastirdim, hep istedigim okullardaki dsh basvurulari ya bitmis ya da disaridan ogrenci almiyolarmis..

.... Arkadaslar kisacasi, herkes kendi bulundugu okuldaki ya da bildigi civar sehirlerdeki dsh sinavi yapan yerleri bana soyleyebilir mi yardim edebilir mi, gercek cok onemli arkadas bu benim icin..

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Oca 15, 2009 4:55 pm

Omer\'cim DSH yapmayan okul var mi? Her okul yapar DSH yi tarihlere internet sayfalarindan bakman daha garanti olur bence...

omier

Mesaj gönderen omier » Prş Oca 15, 2009 6:34 pm

abi bakiyorum kimisi disardan adam almiyoruz diyo, kimisi yerimiz doldu diyo, kimisi tarih gecti bebegim dio..

stresliyim cok, bu aralar dsh ya giricek olan arkadaslar varsa bana bi yardim etsin , ya da okul falan da onerin abi, mesela siz nelerde aldiniz dsh yi .. alinabilen bi yer olsn bari.. bana okul ismi verseniz ben arastiririm

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Oca 16, 2009 10:49 am

valla munih universiteleri var gir bak internet sitelerinden ama Almanya genelinde en zorlarindan biri oldugunu duymustum buranin.. :)

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Oca 16, 2009 7:08 pm

omier heildelbergte 23 ocakta var ama intern maalesef giremezsin. ama heidelbergten kabulun varsa herhangi bir bolumden martta sinav varmis.extern

duffie

Mesaj gönderen duffie » Çrş Tem 14, 2010 2:39 pm

Merhaba,
DSH sinavini kabul aldigimiz okul disinda baska bir okulda da verebiliyor muyuz?

duffie

Mesaj gönderen duffie » Çrş Tem 14, 2010 2:47 pm

[quote]duffie tarafindan yazilan metin:
Merhaba,
DSH sinavini kabul aldigimiz okul disinda baska bir okulda da verebiliyor muyuz?
[/quote]
Baska okullarin da kabul verdigini duydum ama farkli eyalet olmamasi lazim veya belli okullar sadece belli okullari mi kabul ediyor??
Birde Eylul sonu ayinda girebilecegim bir DSH sinavi biliyor musunuz?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 15, 2010 12:41 am

Merhaba,
[/quote]
Baska okullarin da kabul verdigini duydum ama farkli eyalet olmamasi lazim veya belli okullar sadece belli okullari mi kabul ediyor??
Birde Eylul sonu ayinda girebilecegim bir DSH sinavi biliyor musunuz?[/quote]

Almanya\'nin her yerinde sinava girebilirsin.Eylul ayi icin suan bir bilgim yok ama yakinda bir liste hazirlayabilirim.
Bu arada ISTANBUL\'dan mi gireceksin konum Istanbul diyorda.

duffie

Mesaj gönderen duffie » Prş Tem 15, 2010 4:24 pm

Hahah boyle giderse DSH zamanini Istanbul\'da gecirecegim :) Kabul evraklarim gelmedi de vizeye basvuramadim hala Istanbul\'dayim o yuzden.
Eylul\'de Schwabisch Hall de Ekim\'de Duisburg Essen\'de universitede olacagim. Eylul ayinda girebilecegim DSH ariyorum.