Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uzun sureli Dil kursu ve Lisans Tamamlama

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
kellemusic

Mesaj gönderen kellemusic » Pzr Haz 12, 2011 10:51 am

Merhabalar, daha once baska foruma yazmistim, burada da paylasmak istiyorum merak ettigim konulari.

Ilk amacim sifirdan baslayarak almancayi almanyada ogrenmek. Almancam sifir ve ingilizcem orta derecede.

Ikinci amacim ise 2007 de mezun oldugum onlisans bilgisayar tekn. ve program lamayi almanyada lisan olarak tamamlamak istemem. yada buna yakin bir bolum.

-Anladigim kadariyla mevcut universitelere basvuru yaparsam -oldu ya kabul edilirsem- bunlar bana almanca bilgimi soracaklar, kursa git su sinavi gec diyecekler. yada kabul etmeyecekler.
-Universitelerden kabul almasam bile bir sonraki donem kabul edile bilmem icin gerekli bu kursa gitmek almancayi ogrenmek istiyorum.
-Bu amacdaki basvurabilecegim kurslarin sureleri ne kadardir. Yani sifir almancam oldugu icin yogun bir sekilde almam gerekiyor. Atiyorum 9 aylik bir surecde yemeden icmeden almanca gelistirmem lazim
-Bazi sitelerin verdigi linklerde bu kurslarin sureleri 3 ay yada 1 ay gozukuyor. hem yogunlastirilmis olup hem de bu kadar kisa olmasi kafami karistirdi.
-Bu sarta uyan uzun sureli dil kurslarina giden goren var midir? Fiyati makul olan ( makulden kasit turkiyedeki asgari ucreti gecmeyecek kivamda) , tercihen hamburg yada berlinde bulunan dil kurs yada okullarina gitmek istiyorum.

Tabi eger ki ben bir okula kabul edilirsem o cok daha guzel olur ama, ena zindan dil kursu vizesi alip bu okullarin istedigi sarti yerine getirmek istiyorum.

Dedigim gibi almancam sifir. Imkansiza inanmayan, olumsuz dusunmemeyi benimsemis biri olarak Almanyada almanca ogrenip lisans egitimimi ordada tamamlamak istiyorum. Saygilar

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Pzr Haz 12, 2011 11:50 am

Oncelikle Siteye Hosgeldin!!! 2007 yili onlisans bilgisayar tekn. ve programi mezunusun Almanyada Lisans tamamlamak icin universitelere basvurman gerekecek ancak bu 2 yillik universiteyi okuman Almanyada dil okulunu halletin diyelim 3 siniftan baslayacam anlamina gelmez tekrardan baslayacaksin. Dil konusuna gelince bazi Alman universiteleri 0 almancayla kabul veriyor bazilari ise sartli kabul dedigimiz sekilde kabul ediyor. Vize basvurusunda bulundugunda haftada en az 20 saat olmak sartiyla bir dil kursuna yazilman gerekiyor (DSH yada TESDAFA yonelik) Basvuracagin kurslarin suresi Dil kurslarina gore degisiyior bazilari 6-9-12 ay olabiliyor iyi calismalar...
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

kellemusic

Mesaj gönderen kellemusic » Pzr Haz 12, 2011 1:00 pm

Tesekkurler,
Birinci siniftan baslamak benim icin makul.
Haftada en az 20 saat ve 9 aylik bir surecte almanca ogrenmek ve geceli gunduzlu almanca calismamla bu sinavlardan gecer not almak cok mu uzak? (Hic degilse su gunden itibaren almancayi kendi cabamla da olsa gelistirmeye baslayacagimi da dusunerek)

Bir de danismanlik firmalarina basvurmak akla yatan bir sey mi. Lakin bir cok firma var ve bunlar para emici mi yoksa hakikatten faydali kuruluslarmidir. Ve hakikatten bu kuruluslar benim isimi daha planli yapmama faydali olur mu. Ornegin ben su an hangi universiteler benim bolumume ogrenci kabul ediyor bilmiyorum. Bu gibi hususta danismanlik firmasina yonelmek mantikli mi?
Suan icin dusundugum tek bir firma var. Onuda bundan kac yil once ulusal bir kanalda izlemistim.

Birde hangi okulun hangi bolumlerine basvurabilecegim konusunda beni aydinlatabilecekler varsa memnun olurum.
Benim gibi myo mezunu olup da almanyada lisans ogrenimi goren arkadaslarla tanismak konusmak isterim. Cevrenizde boyle kisiler var ise beni o kisilere yonlendirirseniz de cok guzel olur.
saygilar.

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Pzr Haz 12, 2011 10:06 pm

Haftada en az 20 saat ve 9 aylik bir surecte almanca ogrenmek ve geceli gunduzlu almanca calismamla bu sinavlardan gecer not almak cok mu uzak? (Hic degilse su gunden itibaren almancayi kendi cabamla da olsa gelistirmeye baslayacagimi da dusunerek)

Kisaca sunu belirtmek isterim istedikten sonra neden olmasin dedigin gibi kendini verirsen dil ogrenmeye en fazla 1 yilda halledersin ...

Danismanlik firmalarina gelince inanki bu konuda o kadar bilgisiz kurumlar var ki insanlari somurmekten holding haline gelmisler Eger danismanlik sirketine basvuracam dersende reklam olsun diye demiyorum bizim burdaki arkadaslarin Egitim danismanligina basvur hem ekonomik acidan kazancli cikarsin hemde isin garanti olur yinede karar senin... son sorduklarina gelince bilgim yok iyi calismalar...
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...