Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanca ogrenmenin yollari nasildir?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
prato

Mesaj gönderen prato » Sal Oca 06, 2009 9:24 pm

almancayi bir sekilde halledip uni okuyan arkadaslardan ricam su almanca nasil ogrenilir mi bi banada anlatin....
bu dil banami zor geliyor... yoksa ogrenme metodlarini mi bilmiyorum anlayamadim...
dsh gecen arkadaslardan ricam deneyimlarini aktarsinlar....
nasil calismaliym
hangi kurslari tavsiye ediyorlar.. (nrw koln -essen -dusll-duis-bonn)
normalde ne kadar zamanda dsh seviyesine gelinir....
anlat lutfennn...
kafayi siyirmadan nasil ogrendiniz....
dsh gectikten snra almanca cozuluyormu yoksa hala unide hocalar ders anlatirken anlamadiginiz seyler oluyor mu????

zagreus

Mesaj gönderen zagreus » Sal Oca 06, 2009 11:34 pm

Gayet guzel bir soru! Tecrubeli arkadaslardan yanit bekliyoruz!

fatik

Mesaj gönderen fatik » Çrş Oca 07, 2009 12:53 pm

emule ve torrent te pimsleur german seklinde aratirsaniz kaydedilmis dersler var her bir klasorde 30 audio track var ve her biri yaklasik 30 dakika
gramere yonelik olmasada pratik acisindan ben faydasini gordum yeni baslayanlar icin cok faydali olabilecegi inancindayim ayni sekilde deutsche welle adli sitedende faydalanabilirsiniz. :)
http://www.dw-world.de/dw/0,,2605,00.html

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 07, 2009 3:58 pm

Almanca biraz zor dil evet.. biraz matematige benziyor yeni baslayanlar icin :D

benim tavsiyem bol almanca okumak mesela dsh sinavina kadar en az 3-4 almanca kitabini tamamini anlayacak sekilde okuyun.. kitabin yaninda devamli bi kagit ve kalem bulundurun ve anlamadigini kelimeleri not edin .. ayrica der spiegel gibi dergileri devamli takip edin..

iyi almanca konusan insanlarla devamli kontak kurmak da cok onemli .. dil kursundayken sizin gibi almanca ogrenenlerle devamli almanca konusmanin size pek bi katkisi olmaz..

bolca dsh ornekleri cozun.. dsh basliginda bi kactane yayinladik onlara bakin.. ayrica o baslikda eger talep gelirse bi kac arkadas beraber bi dsh cozebiliriz demistik ama simdilik bi talep gelmedi sitede cok sayida dsh ya hazirlanan uye olmasina ragmen..

kurs olarak da asta nin kurslarindan uzak durun derim, cunku cok uzun suruyor ve her kur arasinda nerdeyse 1 ay ara veriyorlar bu arada hem motivasyonunuz bozuluyor hem de devamlilik olmadigi icin o 1 ay icinde geriye gidiyorsunuz..

dsh yi gecip uni ye basladiginiz zaman elbette her denileni anlamiyorsunuz.. dil kursunda ogrendiginiz almanca ile sokakta veya uni de derste dinlediginiz almanca size cok farkli gelecektir.. zamanla ona alisiyorsunuz. diger bi tavsiyem de son seviye de dil kursundayken hangi bolumu okuyacaksaniz o bolumun vorlesunglarina duzenli katilmaya calisin.. bu sayede hem uni ye alisma suresini daha cabuk atlatirsiniz hem de biraz da olsa ortama alisma firsatini bulursunuz..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Oca 07, 2009 5:05 pm

gercekten cok zor bir dil...anlatilmaz yasanir derleryaa B) benim arkadaslar konusuyorlar etrafimda yok almanca kolaymista bircok laf...ogrenmeyen bilemez..
Kitap okumanin buyuk faydasi oluyor. Birde etrafinizda almanca konusan biri varsa mutlaka faydalanin. ben kursa baslayali 2ay oldu hocam almanca konusuyor ceviriyorum ama tukceyi almancaya cevirirken oluyorum.
Insallah gececez su sinavi..2 yilim daha var..

ogrenen arkadaslarin Allah yardimcisi olsun....B)