Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca önekli fiilerin listesi!!

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
avci

Almanca önekli fiilerin listesi!!

Mesaj gönderen avci » Pzr Ağu 29, 2021 7:21 pm

Arkadaşlar merhaba, Almancada bildiğiniz gibi fiilerin birçok önekli versiyonlari var. Örnek olarak denken fiilinin nachdenken,überdenken,durchdenken vs.gibi. Sorum şu boyle fiillerin kategorilendirilmis bir listesinin olduğu bir site veya farklı bir program biliyor musunuz? Yani mesela bir fiil var o fiilin kaç tane çeşidi varsa hepsini kategorilendirmis bir şekilde sunan bir site veya program arıyorum.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Almanca önekli fiilerin listesi!!

Mesaj gönderen tunuzn » Pzr Ağu 29, 2021 7:35 pm

avci yazdı: Pzr Ağu 29, 2021 7:21 pm Arkadaşlar merhaba, Almancada bildiğiniz gibi fiilerin birçok önekli versiyonlari var. Örnek olarak denken fiilinin nachdenken,überdenken,durchdenken vs.gibi. Sorum şu boyle fiillerin kategorilendirilmis bir listesinin olduğu bir site veya farklı bir program biliyor musunuz? Yani mesela bir fiil var o fiilin kaç tane çeşidi varsa hepsini kategorilendirmis bir şekilde sunan bir site veya program arıyorum.
Duden?

avci

Mesaj gönderen avci » Pzr Ağu 29, 2021 9:06 pm

Düden girdim ama şöyle söyleyeyim yani önekli bütün fiileri liste şeklinde yapmış bir site varsa öyle daha iyi olabilir.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Ağu 29, 2021 9:32 pm

avci yazdı: Pzr Ağu 29, 2021 7:21 pm Arkadaşlar merhaba, Almancada bildiğiniz gibi fiilerin birçok önekli versiyonlari var. Örnek olarak denken fiilinin nachdenken,überdenken,durchdenken vs.gibi. Sorum şu boyle fiillerin kategorilendirilmis bir listesinin olduğu bir site veya farklı bir program biliyor musunuz? Yani mesela bir fiil var o fiilin kaç tane çeşidi varsa hepsini kategorilendirmis bir şekilde sunan bir site veya program arıyorum.
Beluka Wörterbuch ta yazdiginizda cikiyor diye hatırlıyorum google dan girin Beluka'ya ilaveten Reverso uygulamasından da kelimeleri context olarak görebiliyorsunuz öyle bir yazayım dedim :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering