Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu için vize alabilir miyim?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
furkanbicer

Dil Kursu için vize alabilir miyim?

Mesaj gönderen furkanbicer » Pzt Tem 12, 2021 3:45 am

Herkese merhaba,

Şuanda Türkiyede üniversite öğrencisiyim (Makine Müh.) ve öğrenimime Almanyada devam etmek/başlamak istiyorum. Çok geç karar verdiğim için henüz almancam başlangıç seviyesinde ve araştırdığım kadarıyla almanca sertfikası alabileceğim sınavların kontenjanları dolmuş durumda. Üniversite açıklamalarında birkaç üniversitenin dil şartı aramadan şartlı kabul verdiğini okudum. Amacım bu şekilde şartlı kabul alarak vize başvurusunda bulunmaktı fakat başvuru son tarihine yalnızca 3 gün kalmış durumda.

*Bu durumda elimde bir dil sertifikası olmadan ve son başvuru tarihinden önce bütün işlemleri bitirip başvurarak şartlı kabul alma şansım nedir?

*İlk ihtimalin zayıf olduğunu düşündüğümden aklımdaki diğer bir plan ise, Almanyadaki bir dil kursuna kayıt olarak Almanca eğitimimi orada tamamlayıp üniversiteye oradayken başvurmak istiyorum. Herhangi bir okuldan şartlı kabulüm olmadan sadece dil kursuna kayıt olarak vize alabilir miyim?

İki soru için de tavsiyeleriniz varsa ( Şu üniversiteye başvur kabul şansın daha yüksek olur veya dil kursu için tavsiye gibi) ve benimle paylaşabilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkür ederim.

rammsteinLBR

Re: Dil Kursu için vize alabilir miyim?

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Pzt Tem 12, 2021 9:08 am

1-)Bazı okulların şartlı kabul için süreleri uzatabiliyor mesela TU Clausthal için her zaman başvurabilirsin ayrıca covid'ten dolayı bu sene bazı okullar 30 Temmuza kadar uzattı basvuruları

2-)dil kursu vizesine herkes başvurabilir, ama elinizde dil sertifikası olması daha avantajlı olur

furkanbicer

Mesaj gönderen furkanbicer » Pzt Tem 12, 2021 10:09 pm

rammsteinLBR yazdı: Pzt Tem 12, 2021 9:08 am 1-)Bazı okulların şartlı kabul için süreleri uzatabiliyor mesela TU Clausthal için her zaman başvurabilirsin ayrıca covid'ten dolayı bu sene bazı okullar 30 Temmuza kadar uzattı basvuruları

2-)dil kursu vizesine herkes başvurabilir, ama elinizde dil sertifikası olması daha avantajlı olur
Yanıtınız için çok teşekkür ederim, TU Clausthal için kendi internet sitesinde giriş yeterliliği kısmında sadece üniversite giriş yeterlilik belgesinden bahsedildiğini gördüm fakat Almanca seviyesi ve puan için bir bilgiye ulaşamadım malesef. Hatta üniversite giriş yeterliliği olması durumunda son tarihler içerisinde yapılan başvurular direk kabul edilir gibi bir ifade gördüm. Buradan bir kısıt aranmadığını çıkartabilir miyim acaba?

Hangi üniversitelerin başvuru sürelerini uzattığına ulaşabileceğim bir liste var mı acaba? Yoksa her üniversitenin kendi sitesinden mi araştırmam lazım. Benim için en önemli sorun elimde dil belgemin olmaması, şuanda Almanca çalışmaya devam ediyorum ve eğer ki şartlı kabul alabilirsem vize başvurusundan önce dil belgemi alarak vize başvurusunda bulunmayı planlıyorum. Dil şartı aramayan ve hala başvurabileceğim başka üniversiteler de biliyorsaniz çok sevinirim.

Dil okulu eğer ki şartlı kabul alıpdil eğitimimi Almanyada tamamlayamazsam diye yedek planım aslında fakat herhangi bir üniversiteden kabul almadan sadece özel bir dil okuluna kayıt olarak vize alma şansının düşük olduğundan bahsedilmişti, emin olamadım o yüzden.

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Pzt Tem 12, 2021 10:27 pm

Tu Clausthal 0 almanca ile şartlı kabul veriyor diye biliyorum ama siz yine de okula mail atmanızı öneririm zaten aynı gün içinde geri dönüt verirler

Liste benim bildiğim kadar yok tek tek bakman daha sağlıklı olacaktır

Ayrıca en azından a1 seviyesi sertifika almanızı öneririm her ay 2 3 kez yapılıyor

Ben başvuru zamanını kaçırdığım için dil kursu vizesine başvurcam yakın zamanda başvurup alanlar oldu daha zor mu bilmiyorum

furkanbicer

Mesaj gönderen furkanbicer » Pzt Tem 12, 2021 10:41 pm

rammsteinLBR yazdı: Pzt Tem 12, 2021 10:27 pm Tu Clausthal 0 almanca ile şartlı kabul veriyor diye biliyorum ama siz yine de okula mail atmanızı öneririm zaten aynı gün içinde geri dönüt verirler

Liste benim bildiğim kadar yok tek tek bakman daha sağlıklı olacaktır

Ayrıca en azından a1 seviyesi sertifika almanızı öneririm her ay 2 3 kez yapılıyor

Ben başvuru zamanını kaçırdığım için dil kursu vizesine başvurcam yakın zamanda başvurup alanlar oldu daha zor mu bilmiyorum
Teşekkür ederim! Hangi dil kursuna kayıt oldunuz / olmayı planlıyorsunuz? Belli bir son kayıt tarihleri var mı acaba dil kursları için de. Eğer ki şartlı kabul alamazsam ben de dil kursu ile başvurup üniversiteye bir sonraki dönem başvurabilirim diye düşünüyorum.

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Pzt Tem 12, 2021 10:45 pm

Berlin bsi'ye başvurmayı düşünüyorum
Birçok dil kursu her ay yeni kayıt alıyor genelde, sıkıntı çıkmaz ama tabiki direkt kursla iletişime geçmen daha iyi olur
Başarılar👍😊

furkanbicer

Mesaj gönderen furkanbicer » Pzt Tem 12, 2021 11:06 pm

rammsteinLBR yazdı: Pzt Tem 12, 2021 10:45 pm Berlin bsi'ye başvurmayı düşünüyorum
Birçok dil kursu her ay yeni kayıt alıyor genelde, sıkıntı çıkmaz ama tabiki direkt kursla iletişime geçmen daha iyi olur
Başarılar👍😊
Yardımlarınız için teşekkür ederim! Size de başarılar dilerim, yolunuz açık olsun!