Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'dayken Kurs Gerekli mi?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
ozcartman

Almanya'dayken Kurs Gerekli mi?

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Tem 02, 2021 6:33 pm

Kişiye göre değişebilecek bir konuda cevap vermek isteyenlerin fikirlerini almak istiyorum. Diyelim ki yeterli dil sertifikası ile herhangi bir amaçla (üniversite, iş v.b.) bir kabul aldınız ve Almanya'ya gittiniz. Artık bir sınav ya da sertifika derdiniz olmasa da dilinizi her daim geliştirmeniz gerekiyor. Peki bu durumda hangi seçenek tercih edilmeli:

- Artık Almanya'dayım. Dolayısı ile dil ile iç içeyim. Bu avantajı kullanarak üzerine de kendim çalışarak dilimi sürekli geliştirebilirim.
- Artık Almanya'dayım. Ancak yine de kursa kayıt yaptırmalı, sınav odaklı olmasa bile dil geliştirme odaklı muhakkak bir kursa gitmeliyim.

Kurs eşittir maddiyat+zaman olduğu için Almanya'da yaşarken buna gerçekten gerek olur mu, zamana ve ayrılan vakte evde çalışmaya oranla değer mi?

koloo

Re: Almanya'dayken Kurs Gerekli mi?

Mesaj gönderen koloo » Cum Tem 02, 2021 9:56 pm

ozcartman yazdı: Cum Tem 02, 2021 6:33 pm Kişiye göre değişebilecek bir konuda cevap vermek isteyenlerin fikirlerini almak istiyorum. Diyelim ki yeterli dil sertifikası ile herhangi bir amaçla (üniversite, iş v.b.) bir kabul aldınız ve Almanya'ya gittiniz. Artık bir sınav ya da sertifika derdiniz olmasa da dilinizi her daim geliştirmeniz gerekiyor. Peki bu durumda hangi seçenek tercih edilmeli:

- Artık Almanya'dayım. Dolayısı ile dil ile iç içeyim. Bu avantajı kullanarak üzerine de kendim çalışarak dilimi sürekli geliştirebilirim.
- Artık Almanya'dayım. Ancak yine de kursa kayıt yaptırmalı, sınav odaklı olmasa bile dil geliştirme odaklı muhakkak bir kursa gitmeliyim.

Kurs eşittir maddiyat+zaman olduğu için Almanya'da yaşarken buna gerçekten gerek olur mu, zamana ve ayrılan vakte evde çalışmaya oranla değer mi?
DSH ya da TestDAF belgen var ise genel bi kursa gitmeye bence gerek yok. Eger sosyal ortam kurabileceksen, ki zordur, ya da ise falan gireceksen gerek olmayabilir kursa ama aksi durumda daha yavas gelisirsin.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Tem 03, 2021 7:21 am

ozcartman yazdı: Cum Tem 02, 2021 6:33 pm Kişiye göre değişebilecek bir konuda cevap vermek isteyenlerin fikirlerini almak istiyorum. Diyelim ki yeterli dil sertifikası ile herhangi bir amaçla (üniversite, iş v.b.) bir kabul aldınız ve Almanya'ya gittiniz. Artık bir sınav ya da sertifika derdiniz olmasa da dilinizi her daim geliştirmeniz gerekiyor. Peki bu durumda hangi seçenek tercih edilmeli:

Yanlışlarını kontrol edecek bir insan lazım. Kurs da güzel atmosferdir bu arada. Herkes dil öğrenmeye çalıştığı için kaynaşırsın hemen.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cmt Tem 03, 2021 6:54 pm

Çok teşekkürler cevaplar için. Başka fikri olan varsa seve seve okumaya hazırım.

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Sal Tem 06, 2021 5:54 pm

Belli bir seviyeden sonra "native medya" dedikleri zımbırtıdan faydalan. Inşallah çok verimli ve yararlı olur. Onun dışında zaten sosyal hayatta bile maruz kaldığın dil girdisi çok yüksek olmayacaktır.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Tem 06, 2021 7:12 pm

NoNick01 yazdı: Sal Tem 06, 2021 5:54 pm Belli bir seviyeden sonra "native medya" dedikleri zımbırtıdan faydalan. Inşallah çok verimli ve yararlı olur. Onun dışında zaten sosyal hayatta bile maruz kaldığın dil girdisi çok yüksek olmayacaktır.
Teşekkür ederim. Sanırım her ihtimalin artısı da eksisi de var.