Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe B2 için taktikler

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
time

Goethe B2 için taktikler

Mesaj gönderen time » Sal Mar 30, 2021 9:35 pm

Arkadaşlar merhaba, çok şükür geçen gün Goethe B2 sınavını geçtiğimi öğrendim. Genelde çoğu insan B1 sınavına girdiği için pek B2 sınavı hakkında fikir verebilecek kimse bulamıyordum. Eğer aranızda bu sınava girmek isteyen ve sınav stratejilerine ihtiyacı olan varsa seve seve yardımcı olabilirim. Aklınızda soru varsa beraber tartışabiliriz.

sametbasli

Re: Goethe B2 için taktikler

Mesaj gönderen sametbasli » Sal Mar 30, 2021 10:27 pm

time yazdı: Sal Mar 30, 2021 9:35 pm Arkadaşlar merhaba, çok şükür geçen gün Goethe B2 sınavını geçtiğimi öğrendim. Genelde çoğu insan B1 sınavına girdiği için pek B2 sınavı hakkında fikir verebilecek kimse bulamıyordum. Eğer aranızda bu sınava girmek isteyen ve sınav stratejilerine ihtiyacı olan varsa seve seve yardımcı olabilirim. Aklınızda soru varsa beraber tartışabiliriz.
merhaba öncelikle hayırlı olsun :) bende 1,5 ay içinde girmeyi düşünüyoruö telc ile goethe konusunsa kararsız kaldım telcmi goethe mi sence ?

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Çrş Mar 31, 2021 1:58 am

time yazdı: Sal Mar 30, 2021 9:35 pm Arkadaşlar merhaba, çok şükür geçen gün Goethe B2 sınavını geçtiğimi öğrendim. Genelde çoğu insan B1 sınavına girdiği için pek B2 sınavı hakkında fikir verebilecek kimse bulamıyordum. Eğer aranızda bu sınava girmek isteyen ve sınav stratejilerine ihtiyacı olan varsa seve seve yardımcı olabilirim. Aklınızda soru varsa beraber tartışabiliriz.
Tebrikler. Öncelikle varsa bi kelime listenizi alırız hocam :) kelimelere hangi uygulamadan nasıl çalıştınız? Kelimeyle ilgili izlediğiniz yol ne oldu anlatabilir misiniz?

Hatta genel olarak çalışma biçimizini(kurs, kişisel vs) anlatırsanız b2 yolunda ilerleyen arkadaşlar kendileriyle kıyaslayıp bir sonuç çıkartır. Hangi kitaplardan çalıştınız mesela?

time

Mesaj gönderen time » Çrş Mar 31, 2021 6:50 pm

sametbasli yazdı: Sal Mar 30, 2021 10:27 pm merhaba öncelikle hayırlı olsun :) bende 1,5 ay içinde girmeyi düşünüyoruö telc ile goethe konusunsa kararsız kaldım telcmi goethe mi sence ?
Dinleme konusunda şahsi görüşüme dayanarak Telc B2'nin daha basit olduğunu söyleyebilirim.

Bence B2 belgesini hangi amaçla almak istediğiniz en önemlisi.

time

Mesaj gönderen time » Çrş Mar 31, 2021 8:07 pm

electronics.ege yazdı: Çrş Mar 31, 2021 1:58 am Tebrikler. Öncelikle varsa bi kelime listenizi alırız hocam :) kelimelere hangi uygulamadan nasıl çalıştınız? Kelimeyle ilgili izlediğiniz yol ne oldu anlatabilir misiniz?

Hatta genel olarak çalışma biçimizini(kurs, kişisel vs) anlatırsanız b2 yolunda ilerleyen arkadaşlar kendileriyle kıyaslayıp bir sonuç çıkartır. Hangi kitaplardan çalıştınız mesela?
Şuan biraz yoğunum ama en kısa zamanda size geri döneceğim

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Çrş Mar 31, 2021 9:18 pm

time yazdı: Çrş Mar 31, 2021 8:07 pm Şuan biraz yoğunum ama en kısa zamanda size geri döneceğim
bekliyoruz hocam

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Çrş Nis 14, 2021 6:45 pm

Sınava hazırlanırken yararlanılan ve gerçekten memnun kalınan kaynaklar başlık altında paylaşılırsa çok iyi olur.Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

time

Mesaj gönderen time » Çrş Nis 14, 2021 7:13 pm

electronics.ege yazdı: Çrş Mar 31, 2021 1:58 am Tebrikler. Öncelikle varsa bi kelime listenizi alırız hocam :) kelimelere hangi uygulamadan nasıl çalıştınız? Kelimeyle ilgili izlediğiniz yol ne oldu anlatabilir misiniz?

Merhaba,

Google Playden Quizlet uygulamasını indirin. Orada istediğin her şey hakkında sınırsız kelime listesi bulabilirsiniz. Arama kısmına Goethe B2 yazın.

Ben Online kurs aldım. Fakat aldığım kursun Goethe sınavlarıyla herhangi bir bağı yoktu. Kendimi aşırı yetersiz hissediyordum. Öncelikle youtubedan daha önce yazılmış yazı örneklerini inceledim. Daha sonra almanyadan online aldığım kurstan benim gibi goethe sınavına girmek isteyen bi arkadaş buldum. Her sabah konuşma, her akşam ise yazma sınavı yaptık.
Mit Erfolg Zum Goethe B2
Aspekte neu B2
Prüfungstraining Goethe B2 kitaplarını kullandım.
Hepsini internetten ulaşabilirsiniz.

Ayrıca her zaman, gerekli koşullarda kullanabileceğim cümleler keşfetmeye çalıştım. Bu cümleler bi zaman sonra o kadar iyi oturdu ki, konuşma sınavı için verilen 15dklık hazırlık süresinde zaten herhangi bi alternatifi açıklamak için uygun cümlelerim vardı. En sonunda söyleyeceğim hazır kalıbı bile her konuyla kombine edilebildiğinden baya zamandan kar ettim :d (Konuşma sınavı teil 1=alternativleri sunmak, bir alternativi yakından açıklamak, alternativlerin artı ve eksi yönlerini açıklamak)

KONUŞMA=Size tavsiyem kesinlikle ama kesinlikle hangi durumlarda hangi kalıpları söylemeniz gerektiğini bilin. Karşılıklı konuşabileceğiniz yani aynı anda sınava hazırlandığınız bi arkadaşınız, şahsi fikrime göre süreci çok iyi hızlandırır. Büyük ihtimale iyi bir alıştırma sürecinden sonra konuşma sınavını geçme adına sıkıntınız olmayacaktır.

YAZMA= Eğer yazınızın şık gözükmesini istiyorsanız, Türkçenin güzel mecâzlarından bozma çevirilerle hareket etmeyin. Çünkü türkçede çok mantıklı olan bir şeyin çevirisi Almancada çok mantıksız olabiliyor. İnanın bana Almancada da aklınızdaki düşünceyi ifade etmek için çok harika kalıplar ve kelimeler var. Bunları bulun ve öğrenin. Bir kelimenin anlamını öğrenmeniz sadece lesenda karşınıza çıkınca sıkıntı yaşamamınızı sağlar. Bana göre asıl gerekli olan ise, o kelimeleri ve tümcecikleri kendi kurduğunuz cümlelerde kullanmaktır. Bunun haricinde daha önce yazılmış örnekleri bulup, oradaki yapıları kopyalamak iyi bir yöntem sayılabilir.
HÖREN=

time

Mesaj gönderen time » Çrş Nis 14, 2021 7:23 pm

HÖREN=

Genellikle sınavdan çıkmış bir kişi, eğer gerçekten iyi çalışmışsa "Konuşmayı yazmayı muhtemelen geçmişimdir fakat hören'dan emin değilim" der. Bunun için özellikle Aspekte Neu B2'yi aşırı öneririm. Oradaki hören alıştırmaları diğerlerine göre daha zordur. Lütfen önce Cornelsen yayınlarından Prüfungstraining kitabını kelime kelime okuyun ve en son bu kitaba başlayın. Rahat olun, bu kitabın hören kısmı sınavdakine göre daha zordur. Ama bu kitabın hören kısmını ciddi bir şekilde sindirerek bitirirseniz sınavı geçme adına önünüzde pek bir şey kalmayacaktır.

LESEN=

Sınava hazırlanırken oldukça basit gelir. Fakat unutulmaması gereken bir nokta şudur ki, SINAVDA SÜRENİZ ÇOK KISITLIdır. Lütfen sınavda stres yapmayın. Güzelce odaklanın ve çözün. Asla bir teilde boşluk bırakıp diğer Teile geçmeyin. Bu dediklerimi yaparsanız büyük ihtimalle bu kısmı da geçersiniz

Kullanıcı avatarı
koroko

Mesaj gönderen koroko » Çrş Nis 14, 2021 8:36 pm

B2 goethe ertelendi arkadaşlar. Durumlar biraz garip o yüzden hemen alın sınavları :/
Kraks

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Çrş Nis 14, 2021 8:39 pm

time yazdı: Çrş Nis 14, 2021 7:23 pm HÖREN=

Genellikle sınavdan çıkmış bir kişi, eğer gerçekten iyi çalışmışsa "Konuşmayı yazmayı muhtemelen geçmişimdir fakat hören'dan emin değilim" der. Bunun için özellikle Aspekte Neu B2'yi aşırı öneririm. Oradaki hören alıştırmaları diğerlerine göre daha zordur. Lütfen önce Cornelsen yayınlarından Prüfungstraining kitabını kelime kelime okuyun ve en son bu kitaba başlayın. Rahat olun, bu kitabın hören kısmı sınavdakine göre daha zordur. Ama bu kitabın hören kısmını ciddi bir şekilde sindirerek bitirirseniz sınavı geçme adına önünüzde pek bir şey kalmayacaktır.

LESEN=

Sınava hazırlanırken oldukça basit gelir. Fakat unutulmaması gereken bir nokta şudur ki, SINAVDA SÜRENİZ ÇOK KISITLIdır. Lütfen sınavda stres yapmayın. Güzelce odaklanın ve çözün. Asla bir teilde boşluk bırakıp diğer Teile geçmeyin. Bu dediklerimi yaparsanız büyük ihtimalle bu kısmı da geçersiniz
Çok güzel bir paylaşım olmuş,emeğiniz için çok teşekkürler.

time

Mesaj gönderen time » Çrş Nis 14, 2021 9:26 pm

KITABIN ISMI ASPEKTE NEU DEGIL KUSURA BAKMAYIN

**********PROJEKT NEU B2**********

Kullanıcı avatarı
koroko

Mesaj gönderen koroko » Çrş Nis 14, 2021 11:34 pm

time yazdı: Çrş Nis 14, 2021 9:26 pm KITABIN ISMI ASPEKTE NEU DEGIL KUSURA BAKMAYIN

**********PROJEKT NEU B2**********
Size yazma ve konuşmada hangi sorular çıktı hatırlıyor musunuz?
Kraks

time

Mesaj gönderen time » Çrş Nis 14, 2021 11:41 pm

koroko yazdı: Çrş Nis 14, 2021 11:34 pm Size yazma ve konuşmada hangi sorular çıktı hatırlıyor musunuz?
Yazmada Publik Konzert. Konuşmada ise Bir ülkeyi keşfetme ve tartışma olarak uzaktan çalışma.

time

Mesaj gönderen time » Çrş Nis 14, 2021 11:43 pm

özgürbeyin yazdı: Çrş Nis 14, 2021 8:39 pm Çok güzel bir paylaşım olmuş,emeğiniz için çok teşekkürler.
Teşekkür ederim, aklınıza takılan herhangi bir şey varsa sorabilirisniz.

Kullanıcı avatarı
koroko

Mesaj gönderen koroko » Çrş Nis 14, 2021 11:46 pm

time yazdı: Çrş Nis 14, 2021 11:41 pm Yazmada Publik Konzert. Konuşmada ise Bir ülkeyi keşfetme ve tartışma olarak uzaktan çalışma.

Vay be çok benzerleri çıkıyormuş yazmada ve konuşmada hadi hayırlısı
Kraks

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Çrş Nis 14, 2021 11:50 pm

time yazdı: Çrş Nis 14, 2021 11:43 pm Teşekkür ederim, aklınıza takılan herhangi bir şey varsa sorabilirisniz.
çok sağ ol hocam ,dediğiniz kaynaklara baktım .Girdiğiniz sınav zorluğu aşağı yukarı bu kitaplardaki örnekler gibi miydi?

Kullanıcı avatarı
koroko

Mesaj gönderen koroko » Çrş Nis 14, 2021 11:52 pm

özgürbeyin yazdı: Çrş Nis 14, 2021 11:50 pm çok sağ ol hocam ,dediğiniz kaynaklara baktım .Girdiğiniz sınav zorluğu aşağı yukarı bu kitaplardaki örnekler gibi miydi?
Evet direk aynıları çıkmış.
Kraks

Kullanıcı avatarı
koroko

Mesaj gönderen koroko » Çrş Nis 14, 2021 11:52 pm

özgürbeyin yazdı: Çrş Nis 14, 2021 11:50 pm çok sağ ol hocam ,dediğiniz kaynaklara baktım .Girdiğiniz sınav zorluğu aşağı yukarı bu kitaplardaki örnekler gibi miydi?
Fit fürs goethe b2, projekt b2, cornelsen, klett bunları bitirdikten sonra bence hallederiz :D
Kraks

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Çrş Nis 14, 2021 11:57 pm

koroko yazdı: Çrş Nis 14, 2021 11:52 pm Fit fürs goethe b2, projekt b2, cornelsen, klett bunları bitirdikten sonra bence hallederiz :D
Seviye olarak aynı olmaları iyiymiş , umarım hallederiz zaten sınavlar iptal edilmiş zaman var daha :-D