Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bremen'de CASA ve Aristoteles dil kursu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
itsallgoodman

Bremen'de CASA ve Aristoteles dil kursu

Mesaj gönderen itsallgoodman » Çrş Oca 20, 2021 2:25 pm

Merhaba, Bremen'de CASA veya Aristoteles dil kursuna gitmiş olanlar bu post altında deneyimlerini/fikirlerini paylaşırsa sevinirim. İkisi arasında karar vermem gerekiyor bir yandan araştırırken gidecekler için de faydalı olur.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Bremen'de CASA ve Aristoteles dil kursu

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 20, 2021 4:26 pm

Kendim gitmedim ama bu iki kursa cok ögrenci yolladim. Bir de Aktiv vardi. Casa biraz daha iyiydi. Aristoteles e gidenlerin de cogunlugu memnun kalmisti ama Aristoteles bizim ögrencilerden memnun kalmamisti:) Bir ara ellerinden geldigi kadar türk ögrenci almamaya calisiyorlardi ama su anda öyle bir sorun olacagini sanmam.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Çrş Oca 20, 2021 9:23 pm

Physiker yazdı: Çrş Oca 20, 2021 4:26 pm Kendim gitmedim ama bu iki kursa cok ögrenci yolladim. Bir de Aktiv vardi. Casa biraz daha iyiydi. Aristoteles e gidenlerin de cogunlugu memnun kalmisti ama Aristoteles bizim ögrencilerden memnun kalmamisti:) Bir ara ellerinden geldigi kadar türk ögrenci almamaya calisiyorlardi ama su anda öyle bir sorun olacagini sanmam.
Konu geçmişinde size gönderdikleri maili okudum evet:D komik ama aynı zamanda üzücü bir durum. Bana göre CASA yaptığı marketingden ötürü daha öğrencisine ilgili gibi geldi, gidenlerden de dinlemek lazım tabii.

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Prş Oca 21, 2021 3:27 am

+up

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Prş Oca 21, 2021 9:43 am

Arada cok bir fark yok, hangisinin fiyati uygunsa ona git.

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Prş Oca 21, 2021 3:28 pm

duisburger yazdı: Prş Oca 21, 2021 9:43 am Arada cok bir fark yok, hangisinin fiyati uygunsa ona git.
Fiyat olarakta arada çok fark yok.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 22, 2021 11:42 am

itsallgoodman yazdı: Prş Oca 21, 2021 3:28 pm Fiyat olarakta arada çok fark yok.
Bence ciddi bir fark var arada, iyi incelemeni tavsiye ederim. Casa oldukca pahaliya geliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lixewar

Mesaj gönderen lixewar » Pzt Eyl 04, 2023 4:21 pm

bu okulla alakalı gördüğüm her başlığa yazacağım, kendi gördüklerimi ve tecrübelerimi söyleyeyim belki birilerine faydam dokunur. bu dil okulu ilk bakışta bremendeki en iyi dil okulu gibi görünyor ama asla öyle değil. kısa dönem (tek kur için vs) gelenlerin sorun yaşayacağını sanmıyorum ancak uzun dönem düşünenler yaşayacaklardır. Şartlı kabulle almanyaya geldiyseniz ve burada üniversite okumak istiyorsanız genelde bu dil okuluna gidiyorsunuz ve okul için de c1 Telc testdaf Goethe vb dil sertifikası gerek. B1+ kuru da dahil olmak üzere A1-C1 arası 6 kur seçeneği var. b1+ zorunlu değil diyorlar ama almaya zorunlu bırakılıyorsunuz. öğretmenler fena değil fakat sınıf ortamlarında büyük bir ayrımcılık söz konusu. iki kelime türkçe konuştuğunuzda size demedikleri kalmaz ancak Arap ve ukraynalılara tek kelime etmezler. siz ne kadar çabalarsanız çabalayın sizi yeterli görmezler ve sürekli kurları tekrar etmenizi isterler. bürodaki çalışanlar kaba ve saygısızlar. bir probleminiz olduğunda size yardım etmezler ve aşırı ukalalar. herkes aynı parayı vermesine rağmen kimseye aynı şekilde davranılmaz. vormittags ve nahmittags kursları var intensive alıyorsanız. atıyorum 4 kur var toplam (b1 için). herkese kur geçme sınavı yapılır ama kimseye aynı geçme notu uygulanmaz. Bir sınıfınki %60 iken diğerinin %80 olur, bazı sınıflar ise hiç sınav olmaz. siz sınavdan yeterli notu alsanız bile sizi geçirmemek için ellerinden geleni yaparlar. hastalanırsınız, bir randevunuz olur (oturum, İkametgah vb.) öğretmeninize söylersiniz ve o size bunun bir sorun olmayacağını, senin yetişkin biri olduğunu ve gelip gelmemeni bildirmen gerekmediğini söyler. daha sonra size devamsızlık problemi yaratırlar. toplam 45 gün gittiğiniz kurdan 5 gün ders kaçırdığınız için sizi okula asla gelmemekle suçlar, diğer kura devam edemeyeceğinizi söyleyip sizden tekrar almanızı isterler. (her kur 950 euro bugünün fiyatlar ile). üzerine size "sınav hazırlık kursu" adı altında kur kitlemeye çalışırlar, alamazsan sertifika almanın imkansız olduğunu vb söylerler. bunun üzerine size söylemeden adınızı listeye yazarlar ve sizin istemediğiniz kursun iptal istediğinizi söylediğinizde 100 euro iptal ücreti talep ederler. resmi dil sertifikanızla geldiğiniz halde o sertifikanın geçerli olmadığını söyleyip "türkiyede sizi kandırıyorlar, sizin bildiğiniz almanca doğru değil" diyerek emeklerinizi hiçe sayıp anne babanız parayı ağaçtan topluyormuş gibi sizden iki kur parası isterler. toplu ödediyseniz ve daha fazla gitmek istemiyorsanız kurstan paranızı geri istersiniz ama size yalan söylediğinizi söyleyip polise vermekle tehdit ederler. daha buraya sayabileceğim binlerce şey var. siz siz olun paranızı burada boşa harcamayın. mental olarak da maddi olarak da aşırı yorucu bir ortamları var. bu kursta en az 100 türk öğrenci varken "sizin paranıza ihtiyacımız yok" tarzında saçma bir söylemde bulunmayı da ihmal etmezler. asla tavsiye etmem. buraya vereceğiniz 6000 euro ile çok daha başka şeyler yapabilirsiniz.