Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sınav konusunda fikre ihtiyacım var

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
melo23

Sınav konusunda fikre ihtiyacım var

Mesaj gönderen melo23 » Prş Oca 14, 2021 3:20 pm

Herkese tekrardan merhaba.

Bugün Konsolosluk (İstanbul) benden TestDaf sınavı başvurusu istediğini belirten bir mail attı. Ben geçen Aralık ayının başında kendilerine en geç 12 Ocak tarihine kadar bu sınava başvuru yapmam gerektiğini, ama vize alamazsam başvuru paramın yanacağını, hemen bir sonuç almaya ihtiyacım olduğunu belirten bir mail atmıştım ve bana taa bugün döndüler. Ben de umudu kesmiştim uzun süre cevap almayınca ve bu sayede sınavın son başvuru tarihini kaçırdım. Zaten kendimi sınava hazır da hissediyorum diyemem mental olarak ama şimdi bu belgeyi acil istiyorlar ve diğer merkezlerin sınav tarihlerine baktığım zaman şubat ortasından önce başvurusu açık olan sınav bulamadım. TestDaf'ta değil bu arada, DSH - Telc C1 Hochschule sınavları. Kafam da iyice karıştı, ne yapacağımı şaşırdım. Zaten bu belgeyi gönderir göndermez aşağı yukarı en az 4 haftalık bir sürecin olacağını da belirtmişler ayrıca.

Tarihler ve sınav seçimi konusunda kararsız kaldım. B2 sertifikamı yaklaşık 2.5 ay önce aldım ama ders çalışmayı bırakmadım. Başlık açmadan önce de Sınav tecrübelerini paylaşan bazı insanların girdilerini okudum, yine de DSH - Telc arasında arada kaldım. (TestDaf'ı uygun bir tarihte bulamadığım için eledim) fikri olan, benzer durumda olan birileri ile mailleşebilir miyiz?
meltemm@tutanota.de mail adresim. Şimdiden teşekkür ederim herkese.